Kategorie Vaření

Článek
Mikrovlnka nejen k ohřevu jídla: Použijte ji jinak, než znáte
Mikrovlnka nejen k ohřevu jídla: Použijte ji jinak, než znáte Mikrovlnná trouba, kterou většina z nás používá k ohřevu jídla, může mít i mnoho dalších využití. A nejde jenom o vaření hrnkových knedlíků nebo pečení bábovek. Jsou tu i další mikrovlnkové vychytávky, které vám časově ulehčí práci hlavně v kuchyni. Ve kterých případech vám tedy mikrovlnka co nejvíc pomůže?
Článek
První jarní houby rostou už v březnu. Sbírat by je ale měli zkušení houbaři
První jarní houby rostou už v březnu. Sbírat by je ale měli zkušení houbaři Patříte k zapáleným houbařům? V tom případě vás potěší, že první jarní houby můžete v lese najít už v březnu. Jarní houby však sbírejte pouze tehdy, pokud jste si jejich druhem opravdu jistí. Které houby tedy rostou v březnu a jsou jedlé a zároveň velmi chutné?
Článek
Jak poznat kvalitní máslo už v obchodu? Záleží nejen na obsahu mléčného tuku
Jak poznat kvalitní máslo už v obchodu? Záleží nejen na obsahu mléčného tuku Máslo je v kuchyni nepostradatelným pomocníkem. Opravdu kvalitní máslo je důležitou ingrediencí také při přípravě vánočního cukroví, kterému dodá dokonalou chuť i vůni. Nevíte, jak poznat opravdové máslo? Poradíme vám, čeho byste si při výběru této suroviny měli všímat už v obchodu.
Článek
Jak zahustit omáčku či polévku bez mouky: Vyzkoušejte tyto zdravé recepty
Jak zahustit omáčku či polévku bez mouky: Vyzkoušejte tyto zdravé recepty Potřebujete zahustit omáčku nebo polévku, ovšem nechcete při tom použít bílou mouku? Zapomeňte tedy na klasickou jíšku, pokrmy můžete zahustit mnohem zdravější, méně kaloričtější, lehčí, a přesto chutnou verzí. Vyzkoušejte následující možnosti, pomocí kterých uvaříte krémové a husté polévky a omáčky bez jediné špetky mouky.
Článek
Nejlepší domácí sekaná: Jaký zvolit recept a jak ji péct, aby nepopraskala
Nejlepší domácí sekaná: Jaký zvolit recept a jak ji péct, aby nepopraskala Domácí sekaná je jedinečný pokrm z mletého masa, který jistě zbožňuje celá vaše rodina. Nejlepší sekanou jako od babičky si můžete dopřávat za tepla s bramborem nebo za studena s chlebem. Chcete si připravit tu nejlepší sekanou na světě? Máme pro vás skvělý recept a také vám poradíme, jak sekanou péct, aby nepopraskala a měla křupavou kůrčičku.
Článek
Udělat nejlepší houbové řízky je kumšt. Připravíte je v trojobalu či těstíčku, ale i na sádle či v troubě
Udělat nejlepší houbové řízky je kumšt. Připravíte je v trojobalu či těstíčku, ale i na sádle či v troubě Nedáte dopustit na houbové řízky? Udělat je dokonale, aby vaše chuťové pohárky zaplesaly blahem, není jen tak. Přinášíme proto několik tipů, jak si připravíte nejlepší houbové řízky, které jste kdy jedli.
Článek
Domácí langoše z jogurtu: K tomuto báječnému receptu bez droždí potřebujete pouhé 4 ingredience
Domácí langoše z jogurtu: K tomuto báječnému receptu bez droždí potřebujete pouhé 4 ingredience Milujete langoše? Jejich příprava nemusí být vůbec složitá. Vyzkoušejte následující recept na domácí langoše z pouhých čtyř surovin. K přípravě této pochoutky nepotřebujete droždí a nemusíte tedy čekat na to, až těsto na langoše vykyne. Jak si tedy domácí langoše, jejichž základem je bílý jogurt, udělat?
Článek
Potetovaná kuchařka Kamu trpí syndromem polycystických ovarií PCOS. Na Instagramu zveřejnila upřímnou zpověď
Potetovaná kuchařka Kamu trpí syndromem polycystických ovarií PCOS. Na Instagramu zveřejnila upřímnou zpověď Kamila Rundusová alias kuchařka Kamu zveřejnila na Instagramu fotku ve spodním prádle a s vypouklým bříškem. Jak by se mohlo na první pohled zdát, tato potetovaná diva není těhotná. Za vypouklé břicho může vážná nemoc, kterou Kamu trpí. Slavná kuchařka se v upřímné instagramové zpovědi přiznala, že má syndrom polycystických ovarií.
Článek
Jak rychle rozmrazit kuře, rybu nebo mleté maso: Vyhněte se rozmrazování v horké vodě
Jak rychle rozmrazit kuře, rybu nebo mleté maso: Vyhněte se rozmrazování v horké vodě Zapomněli jste večer vydělat z mrazničky kuřecí maso, rybu nebo mleté maso? Pokud tyto suroviny potřebujete co nejrychleji rozmrazit, abyste měli své rodině co připravit k obědu, máme pro vás několik tipů, jak na to. Pokud potřebujete rychle a bezpečně rozmrazit kuře, rybu či mleté maso, rozhodně ale zapomeňte na horkou vodu.
(20) Načíst více