Televizní šéfkuchař Michael Chiarello náhle zemřel na anafylaktický šok. Osudnou mu byla potravinová alergie

Televizní šéfkuchař Michael Chiarello náhle zemřel na anafylaktický šok. Osudnou mu byla potravinová alergie Zdroj: Shutterstock

V pouhých 61 letech zemřel v pátek 6. října 2023 slavný americký televizní šéfkuchař Michael Chiarello. Osudnou mu byla akutní alergická reakce, která vyústila do anafylaktického šoku. Kvůli alergické reakci byl dokonce hospitalizován, lékaři mu bohužel již nedokázali pomoci.

Šéfkuchař Michael Chiarello byl televizní hvězdou amerického kanálu Food Network, své kulinářské pořady měl i na televizních kanálech PBS, Fine Living nebo Cooking Channel. Jeho kuchařská show Easy Enterifyint With Michael Chiarello dokonce vyhrála cenu Emmy. Napsal rovněž několik kuchařek, ze kterých se staly bestsellery.

O to větším šokem pro Chiarellovy fanoušky bylo, že tento slavný televizní šéfkuchař v pátek 6. října 2023 náhle zemřel. Jak uvádí portál NY Post, Michael Chiarello byl vystaven potravinové alergii, která mu způsobila anafylaktický šok. Jaká konkrétní potravina u známého kuchaře vyvolala alergii, zatím není jisté.

Ihned po prvotních příznacích byl Michael Chiarello převezen do nemocnice Queen of the Valley Medical Centrum v kalifornském městě Napa. Jeho zdravotní stav byl v důsledku anafylaktického šoku tak vážný, že bohužel, obklopen svou rodinou a přáteli, nakonec zemřel.

“Velmi smutný den pro mě osobně i pro kulinářský svět. Moje myšlenky a modlitby míří k rodině a kolegům. Odpočívej v pokoji, drahý příteli, budeš nám moc chybět,” vyjádřil se ke smrti svého kamaráda a kolegy další slavný šéfkuchař Robert Irvine.

Zdroj: Today.com, Nypost.com, Tmz.com

Autor:
Publikováno: 11. 10. 2023 09:28 Nahlásit obsah