Tipy na výborné moučníky na neděli: Vyzkoušejte pět jednoduchých a rychlých receptů

Tipy na výborné moučníky na neděli: Vyzkoušejte pět jednoduchých a rychlých receptů Zdroj: Shutterstock

Nevíte, co upéct na neděli? Máme pro vás hned několik tipů na výborné moučníky ke kávě. Tyto pečené řezy, buchty či koláče jsou velmi jednoduché a rychlé na přípravu a slibují dokonalý výsledek. Jaký moučník na neděli tedy stojí za to připravit?

Rychlá a jednoduchá pudinková buchta

Zdroj: Shutterstock Pudinkovou buchtu dokážou o víkendu připravit i začátečníci. Tento skvělý moučník ke kávě vás dostane svou báječnou chutí a lehkostí, která je bezkonkurenční. Pudinkovou buchtu zvládnete s umícháním těsta a pudinkového krému i se samotným pečením udělat do jedné hodiny. Následně si můžete užívat její delikátní chuť. 

Čokoládové brownies

Zdroj: Shutterstock Milujete čokoládu? V tom případě je pro vás ideálním moučníkem na neděli čokoládové brownies, které se vám doslova rozplyne na jazyku. Máte strach, že tento moučník pro vás bude příliš kalorický? Připravte si jej podle receptu influencerky Mariany Prachařové, která do čokoládového brownies přidává mimo jiné strouhanou cuketu nebo bílý jogurt.

Mrkvová hrníčková bábovka

Zdroj: Shutterstock Také u vás v neděli nesmí chybět bábovka? Co tak pro jednou zapomenout na její klasickou verzi a upéct něco naprosto speciálního? Udělejte si mrkvovou hrnkovou bábovku, která je rychlá a jednoduchá na přípravu a která vás dostane svou chutí. Ozvláštníte ji ještě víc, když do jejího těsta přidáte mleté vlašské ořechy a když ji budete po upečení podávat se zakysanou smetanou nebo šlehačkou.

Rumburak řezy

Zdroj: Shutterstock Hledáte recept na moučník, který byste o víkendu mohli upéct svým dětem? Vyzkoušejte báječné Rumburak řezy, které si zamilují nejen vaše děti, ale rovnou vaše celá rodina. Tyto jedinečné řezy se skládají celkem ze tří vrstev - korpusu, mascarponového (tvarohového) krému a čokolády. Dohromady tvoří perfektní kombinaci, ke které se budete po ochutnání rozhodně pravidelně vracet.

Rychlý ovocný koláč na plech

Zdroj: Shutterstock Co dále upéct na neděli? Perfektním moučníkem ke kávě je také rychlý ovocný koláč na plech, který vás dostane svou jednoduchostí a báječnou chutí. Vyzkoušejte hrnkový recept na ovocný koláč s drobenkou, který je doslova bleskovou záležitostí. Všechny ingredience při přípravě těsta odměříte snadno pomocí jednoho hrníčku. Je navíc jenom na vás, jaké ovoce v tomto receptu použijete.

Zdroj: Jenženy.cz, Instagram.com, Jenženy.cz, Jenženy.cz, Jenženy.cz 

Autor:
Publikováno: 28. 2. 2022 09:54 Nahlásit obsah