Recept na brownies podle Mariany Prachařové: Tento chutný moučník je lahodně vláčný a měkký

Recept na brownies podle Mariany Prachařové: Tento chutný moučník je lahodně vláčný a měkký Zdroj: Shutterstock

Dali byste si něco dobrého na zub? Jestli máte chuť na sladké, upečte si třeba lahodné brownies. Že už dlouho hledáte recept na brownies, které bude vláčné, a nikoliv vysušené, a v jehož základu nebude máslo? Vyzkoušejte recept na tento moučník podle herečky a influencerky Mariany Prachařové.

Instagramový i YouTube profil Mariany Prachařové napovídají, že je tato sympatická herečka a influencerka také skvělou kuchařkou a pekařkou. Tentokrát si pro své příznivce připravila recept na čokoládové brownies, které se vám doslova rozplyne na jazyku.

“V nedávným vlogu jsem dělala tohle brownies, který chutnalo i mojí kamarádce, která je dost kritická, takže si myslím, že by mohlo chutnat i vám, tak si ho tu odložím,” napsala Mariana Prachařová na svůj Instagram a připojila názorné foto vlastnoručně upečeného moučníku.

Čokoládové brownies podle Mariany Prachařové

Ingredience:

✔ 170 gramů strouhané cukety

✔ 40 gramů ovesné mouky

✔ 50 gramů kvalitního kakaa

✔ 130 gramů sladidla (cukru krystalu, medu, javorového sirupu atd. dle vlastního výběru)

✔ 140 gramů bílého jogurtu

✔ 1 vejce

✔ 1 lžička jedlé sody

✔ 1,5 lžičky kypřícího prášku

✔ 1 lžička skořice

✔ špetka soli

✔ vanilkové aroma na dochucení

Postup:

1. Smíchejte cuketu se všemi tekutými ingrediencemi. Tedy jogurtem, vejcem, sladidlem a vanilkovým aromem. Do směsi vmíchejte zbývající sypké suroviny. A to ovesnou mouku, kakao, jedlou sodu, kypřící prášek, skořici a sůl.

2. Vytvořte vláčné těsto na brownies, které můžete ještě dle chuti dosladit.

3. Čokoládové brownies vložte do trouby předehřáté na 180 °C, moučník pečte zhruba 55 minut.  “Ale hlídejte to, protože brownies by mělo být vláčné a měkké a ne úplně vysušené. Já pak hořejšek přikryla ke konci alobalem, aby se mi nespálil a úplně nezpekl,” radí Mariana Prachařová.

S čím podávat brownies? Dopřát si jej můžete jen tak. Skvěle chutná například s vanilkovou zmrzlinou nebo s mascarpone či šlehačkou sypanou kandovanou pomerančovou kůrou.

Zdroj: Instagram.com

Autor:
Publikováno: 16. 11. 2021 10:21 Nahlásit obsah