Kategorie Pečení

Článek
Kamila Nývltová upekla dceři Daniela Hůlky narozeninový dort. S motivem Ledového království
Kamila Nývltová upekla dceři Daniela Hůlky narozeninový dort. S motivem Ledového království Kamila Nývltová je nejen skvělá zpěvačka, ale také cukrářka. Dokazuje to ostatně také na svém instagramovém účtu, kde se pravidelně chlubí svými dechberoucími výtvory. Tentokrát se ale vyznamenala. Upekla totiž luxusní narozeninový dort pro dcerku zpěváka Daniela Hůlky, Rozárku.
Článek
Kamila Nývltová napekla na Velikonoce 60 mazanců, 20 beránků a 225 cupcaků. S přehledem trumfla profesionální pekaře i cukráře
Kamila Nývltová napekla na Velikonoce 60 mazanců, 20 beránků a 225 cupcaků. S přehledem trumfla profesionální pekaře i cukráře Kamila Nývltová je nejen skvělou zpěvačkou, ale i výbornou pekařkou a cukrářkou. Že by se s přehledem uživila pečením sladkého cukroví i pečiva, dokázala také o letošních Velikonocích. Kamila Nývltová totiž napekla neuvěřitelných 60 mazanců, 20 beránků a 225 cupcaků. Tímto dechberoucím počinem se pochlubila i na svém Instagramu.
Článek
Zpěvačka Kamila Nývltová napekla zdravotníkům z ARO 300 kusů zákusků. Lidé ji za její dobrý skutek zkritizovali
Zpěvačka Kamila Nývltová napekla zdravotníkům z ARO 300 kusů zákusků. Lidé ji za její dobrý skutek zkritizovali Pro dobrotu na žebrotu. O platnosti tohoto rčení se na vlastní kůži před několika dny přesvědčila česká zpěvačka Kamila Nývltová. Zdravotníkům z trutnovského ARO napekla tři sta kusů zákusků a o svém solidárním gestu informovala na svém Instagramu. Lidé na sociálních sítích však Kamilu Nývltovou za tento dobrý skutek hromadně zkritizovali. Proč?
Článek
Alobal má matnou a lesklou stranu. Spousta lidí jej při vaření a balení jídla používá špatně
Alobal má matnou a lesklou stranu. Spousta lidí jej při vaření a balení jídla používá špatně Alobal neboli hliníkovou fólii má doma snad každý z nás. Používáme jej při grilování či pečení, ale také při balení uvařeného jídla. Jistě jste si všimli, že alobal má jednu stranu matnou a druhou stranu lesklou. Právě tyto odlišné povrchy hliníkové fólie byste při přípravě či balení jídla měli brát v potaz, na což spousta lidí zapomíná.
Článek
Recept na vinné cukroví ze čtyř surovin si zamilujete. Hlavní přísadou této rychlovky mezi vánočním cukrovím je bílé víno
Recept na vinné cukroví ze čtyř surovin si zamilujete. Hlavní přísadou této rychlovky mezi vánočním cukrovím je bílé víno Odrazuje vás, že je příprava vánočního cukroví příliš pracná a zdlouhavá? Pokud chcete mít přesto na sváteční tabuli něco sladkého na zub, to pravé pro vás je vinné cukroví. Jeho příprava je opravdová rychlovka, díky čemuž jej zvládnete udělat klidně i na poslední chvíli.
Článek
Přírodní potravinářská barviva bez éček vyrobíte z ovoce i zeleniny. Upečte si a uvařte ve všech barvách duhy
Přírodní potravinářská barviva bez éček vyrobíte z ovoce i zeleniny. Upečte si a uvařte ve všech barvách duhy Moučníky, rolády, narozeninové dorty, makronky nebo cupcaky. Čím jsou barevnější a lahodí našemu oku, tím lépe. Jenže, proč bychom do nich měli dávat umělé potravinářské barviva, které nepříznivě ovlivňují zdraví? Zkuste raději použít přírodní barviva, které dokážou každé oko potěšit jasnými barvami. Které z nich můžete při pečení a vaření použít?
Článek
Rebarbora se vrací na výsluní. V české kuchyni je součástí stovky receptů
Rebarbora se vrací na výsluní. V české kuchyni je součástí stovky receptů Rebarbora se v posledních letech dostává v české kuchyni opět na výsluní. Dužnaté řapíky této rostliny, které mají specifickou chuť, můžete přidávat do buchet, koláčů či dezertů. Výborný je také jahodový džem obohacený o rebarboru. Víte ale, co vše rebarbora přináší vašemu zdraví?
Článek
Jak nahradit vejce při pečení? Zkuste chia semínka nebo jablečné pyré
Jak nahradit vejce při pečení? Zkuste chia semínka nebo jablečné pyré Že je pečení bez vajec prakticky nemožné? Opak je pravdou. I bez této základní suroviny si připravíte třeba báječné palačinky nebo bábovku. Následující tipy jistě využijete tehdy, když nemáte vajíčka zrovna po ruce, anebo když chcete ze stravy vyřadit všechny živočišné produkty. Které potraviny tedy spolehlivě nahradí vejce?
(1) Načíst více