Kategorie Rodina

Článek
Svátek svatého Ondřeje slavíme 30. listopadu. Zvyky a tradice přejí v tento den nevěstám
Svátek svatého Ondřeje slavíme 30. listopadu. Zvyky a tradice přejí v tento den nevěstám Svatý Ondřej, jehož svátek připadá na 30. listopadu, je v lidové tradici označován za patrona nevěst. Vedle Štědrého dne totiž svátek svatého Ondřeje sloužil k lidovému věštění budoucnosti. Zvlášť svobodné dívky se v tento den pokoušely zjistit, kdy a za koho se provdají.
Článek
Moderátorka Monika Leová ukázala krásné vánoční fotky s dcerou Miou a manželem. Snímky se skutečně povedly
Moderátorka Monika Leová ukázala krásné vánoční fotky s dcerou Miou a manželem. Snímky se skutečně povedly Rodinné vánoční focení se pro spoustu z nás stalo tradicí, na kterou nedáme dopustit. Nejinak tomu je v případě Moniky Leové, která jej má pro letošní rok již za sebou. Jelikož svou prvorozenou dcerku přivedla na svět 17. dubna 2021, se svým manželem Martinem Košínem se rodinného vánočního focení zúčastnila vůbec poprvé. A že se fotky povedly!
Článek
Podle tvaru těhotenského bříška poznáte pohlaví miminka. Jaké další pověry se tradují o těhotenském břichu?
Podle tvaru těhotenského bříška poznáte pohlaví miminka. Jaké další pověry se tradují o těhotenském břichu? O těhotenství koluje velká řada pověr. Říká se například, že když těhotnou ženu pálí žáha, bude mít vlasaté miminko. Další z těhotenských pověr praví, že kočárek nesmí ještě před porodem do domu. Přináší to prý neštěstí. Zajímá vás, jaké jsou nejčastější mýty ohledně těhotenského břicha? Zde jsou!
Článek
Zajímá vás, kolik bude vaše dítě v dospělosti měřit? Vypočítejte si to
Zajímá vás, kolik bude vaše dítě v dospělosti měřit? Vypočítejte si to Určitě i vás zajímá, kolik tak přibližně bude vaše vytoužené miminko měřit. O to víc, pokud mezi vámi s partnerem je výškový rozdíl opravdu markantní. Jestliže tedy i vy paříte mezi zvědavé rodiče, následující výpočet vám s velkou pravděpodobností prozradí výšku vašeho budoucího dítěte.
Článek
Tradice Dušiček: Památka zesnulých 2. listopadu zahrnuje spoustu zapomenutých zvyků a pověr
Tradice Dušiček: Památka zesnulých 2. listopadu zahrnuje spoustu zapomenutých zvyků a pověr Památku zesnulých neboli Dušičky si každoročně připomínáme 2. listopadový den. Za svými blízkými, kteří už nežijí, chodíme na hřbitov zapálit svíčku, nebo na ně alespoň vzpomínáme doma. Jaký je ale původ Dušiček a jakým způsobem tento den uctívali naši předkové?
Článek
Prvorozený, prostřední, nejmladší nebo jedináček? Pořadí narození ovlivňuje partnerské vztahy
Prvorozený, prostřední, nejmladší nebo jedináček? Pořadí narození ovlivňuje partnerské vztahy Jste prvorození, prostřední či nejmladší, anebo jste jedináčci? V každém případě pořadí narození v rodině formuje vaši osobnost a také určuje, jak se vám bude dařit v partnerských vztazích. Jací jsou tedy prvorození, prostřední, nejmladší nebo jedináčci jako partneři a jak jim to klape ve vztazích?
Článek
Sendvičová generace – v této životní fázi je všeho moc
Sendvičová generace – v této životní fázi je všeho moc Staráte se o děti, o své staré rodiče, chodíte do práce? Pak jste tzv. sendvičovou generací. Jste zavaleni starostmi a povinnostmi a často netušíte, kam dřív skočit. Jak to všechno zvládnout?
Článek
Těhotenská pověra s kočárkem: Proč jej nekupovat a nemít doma před porodem?
Těhotenská pověra s kočárkem: Proč jej nekupovat a nemít doma před porodem? Určitě jste se již setkala s těhotenskou pověrou, která říká, že těhotná žena by si před porodem neměla pořizovat kočárek. V opačném případě pak bude hazardovat se zdravím, či dokonce životem nenarozeného dítěte. Zakládá se tato těhotenská pověra, která se v Česku traduje po generace, vůbec na pravdě?
(178) Načíst více