Kategorie Rodina

Článek
Závislost dětí na počítačových a online hrách v Číně vyřešili radikálně. Čínské děti mohou hrát videohry maximálně 3 hodiny týdně
Závislost dětí na počítačových a online hrách v Číně vyřešili radikálně. Čínské děti mohou hrát videohry maximálně 3 hodiny týdně Je vaše dítě závislé na počítači, mobilu nebo tabletu a tyto chytré přístroje, na kterých hraje hry a sleduje videa, odmítá vydat z ruky? To v Číně závislost dětí na digitálních technologiích vyřešili vskutku radikálně. Místní děti a náctiletí mladší 18 let mohou hrát od 1. září 2021 online hry maximálně 3 hodiny týdně.
Článek
Co do školky první den? Přinášíme praktické rady, které vám usnadní nástup dítěte do MŠ
Co do školky první den? Přinášíme praktické rady, které vám usnadní nástup dítěte do MŠ Skončila vám rodičovská dovolená a 1. září se vaše tříleté nebo čtyřleté dítě chystá poprvé do školky? Na rozdíl od dětí jsou z této přelomové události více ve stresu rodiče. Abychom vám co nejvíc ulehčili, poradíme vám, co s sebou první den do školky.
Článek
Britská matka šla na party a nechala svou 20měsíční dceru doma 6 dnů samotnou. Dítě zemřelo hlady
Britská matka šla na party a nechala svou 20měsíční dceru doma 6 dnů samotnou. Dítě zemřelo hlady V roce 2019 otřásl Velkou Británií případ 18leté Verphy Kudiové, která nechala své malé dítě 6 dnů napospas osudu, zatímco se bavila na večírcích. Když se po 6 dnech vrátila domů, její 20měsíční holčička Asiah už byla bohužel mrtvá. Tuto matku, která svým nevhodným chováním zavinila smrt svého dítěte, poslal nyní soud na 9 let do vězení.
Článek
Nepříjemný zážitek na kurzu plavání pro miminka: Žena obvinila další maminku, že si oblékla nevhodné plavky
Nepříjemný zážitek na kurzu plavání pro miminka: Žena obvinila další maminku, že si oblékla nevhodné plavky Děti vodu zkrátka milují a jejich rodiče se jim toto potěšení snaží dopřát už od jejich nejútlejšího věku. Právě proto jsou tolik populární kurzy plavání pro miminka. Jedna maminka však na něm zažila velmi nepříjemné překvapení. Další účastnice ji totiž obvinila, že má na sobě nevhodné plavky. Tato žena si přitom oblékla pouze tankini.
Článek
Rodiče pozor: Vaše chování k dětem ovlivní později jejich partnerské vztahy
Rodiče pozor: Vaše chování k dětem ovlivní později jejich partnerské vztahy Často slyšíme „to je celý jeho otec, taky byl za mlada takový větroplach”, nebo „no, jen se na ni podívejte, je celá její matka”. Ano, něco nám rodiče předali v genech, ale také nás velmi ovlivnili svým chováním. Aniž bychom si to sami uvědomili, často se chováme v dospělosti podobně.
Článek
Při bouřce na Písecku zabil padající strom muže a ženu v autě. Bezprostředně před smrtí pomáhali rodině ukrýt se před bouří
Při bouřce na Písecku zabil padající strom muže a ženu v autě. Bezprostředně před smrtí pomáhali rodině ukrýt se před bouří Bouřky, které se ve čtvrtek 8. července prohnaly Českem, si bohužel vyžádaly minimálně dva lidské životy. Velmi smutná zpráva přišla z Písecka, kde muže a ženu jedoucí v autě zabil padající strom. Událost je o to smutnější, že těsně před smrtí pomáhali jiné rodině ukrýt se před bouří.
Článek
Ve Velké Británii porodila 11letá dívka. Rodina si jejího těhotenství údajně nevšimla
Ve Velké Británii porodila 11letá dívka. Rodina si jejího těhotenství údajně nevšimla Velkou Británií otřásá skandál, jejíž hlavní aktérkou je 11letá dívka. Toto dítě totiž ve 30. týdnu porodilo miminko a dle britských lékařů jde zřejmě o nejmladší maminku v zemi. Vzhledem k věku této novopečené mámy se ve Velké Británii rozbíhá vyšetřování, které má zjistit, jak a s kým dívka otěhotněla.
Článek
Přípona -ová u příjmení bude pro Češky volitelná, schválil senát. Možnost nepřechýleného příjmení musí potvrdit prezident
Přípona -ová u příjmení bude pro Češky volitelná, schválil senát. Možnost nepřechýleného příjmení musí potvrdit prezident Pro spoustu žen v Česku byl 1. červenec 2021 přelomovým okamžikem. Senátoři totiž ve většině odhlasovali, že ženy v Česku se mohou od příštího roku 2022 u svého příjmení vzdát přípony -ová. Pokud jste Nováková, od roku 2022 se tedy můžete jmenovat Novák. Tuto změnu však musí ještě potvrdit český prezident Miloš Zeman.
Článek
Očkování dětí proti koronaviru od 1. července: Dítě starší 12 let musí mít souhlas obou rodičů
Očkování dětí proti koronaviru od 1. července: Dítě starší 12 let musí mít souhlas obou rodičů Od 1. července se budou moci proti covidu-19 nechat v Česku očkovat děti starší 12 let. Aby mohlo být dítě naočkováno, musí k tomu mít souhlas obou rodičů. To může vyvolat problémy například v rozvedených rodinách. Mladí lidé starší 16 let, kteří již mají k očkování přístup, souhlas rodičů mít nemusejí.
(169) Načíst více