Rodina si adoptovala chobotnici. Jejich život se poté obrátil vzhůru nohama

Rodina si adoptovala chobotnici. Jejich život se poté obrátil vzhůru nohama Zdroj: Shutterstock

Rodina Cliffordových z americké Oklahomy si rozhodla udělat radost svému 9letému synovi a splnila mu sen o domácím mazlíčkovi. Nebylo by to nic zvláštního, kdyby si tento chlapec nepřál chobotnici. Co začalo jako dobrodružství, se rychle změnilo v nečekanou výzvu, která ovlivnila jejich každodenní život. Přečtěte si příběh plný radosti i smutku.

Cameron Clifford a jeho partnerka se konečně rozhodli splnit synovi Calovi dlouholeté přání a v říjnu minulého roku mu pořídili chobotnici. "Každé narozeniny, Vánoce i svátky chtěl jen jedno − chobotnici," vzpomíná tatínek Cameron. A tak se malá chobotnice Terrance stala novým členem rodiny Cliffordových.

Terrance, která dostala mužské jméno dříve, než Cliffordovi zjistili, že jde o samičku, si rychle získala srdce všech členů rodiny. Žila v akváriu v Calově pokoji a její přítomnost přinášela do domu spoustu radosti. Cliffordovi začali dokumentovat život s chobotnicí na TikToku, kde Terrance brzy měla statisíce fanoušků. 

V březnu tohoto roku rodina zjistila, že Terrance není ve své kůži. Brzy se ukázalo, že klade vajíčka − ve výsledku jich bylo asi padesát. "Měli jsme Terrance asi dva měsíce, když začala klást vajíčka. To signalizuje konec života samičky," vysvětlil Cameron v tiktokovém videu. Přestože nebyla vajíčka oplodněná, Terrance se o ně starala a ignorovala své potřeby.

Zdroj: Shutterstock Terrance, která se stala hvězdou sociálních sítí s více než 450 000 sledujícími, bohužel zemřela 22. dubna 2024. Rodina jí uspořádala emotivní rozloučení a chlapec Cal ji pohřbil vedle stromů, které mu připomínaly její chapadla. "Byl to velmi smutný den. Po nakladení vajíček žila Terrance ještě dalších 135 dní," uvedl Cameron.

Ztráta Terrance zarmoutila mnoho fanoušků na TikToku. "Toto mě úplně rozplakalo. Děkuji, že jste se o ni podělili s námi. Naučil jsem se díky vám hodně o chobotnicích," napsal jeden ze sledujících. "Nemůžu uvěřit, že pláču kvůli chobotnici, kterou jsem nikdy nepotkal. Vaše rodina jí dala úžasný život," přidal se další.

Navzdory tomu, že chobotnice svými aktivitami zničila část domova Cliffordových, rodina se s láskou stará o její potomky. "Je to hodně práce, emocí a peněz," přiznal na TikToku Cameron, který se obrátil na různá akvária a výzkumná zařízení pro pomoc. Polovina malých chobotnic zatím přežila, což je výrazně nad průměrem a udivilo to i odborníky.

Zdroj: Tiktok.com/@doctoktopus, Ladbible.com

Autor:
Publikováno: 12. 6. 2024 11:17 Nahlásit obsah