Kategorie Domácí mazlíček

Článek
Pěstování řasokoule: Tato vodní rostlinka je jako domácí mazlíček, potřebuje lásku a mazlení
Pěstování řasokoule: Tato vodní rostlinka je jako domácí mazlíček, potřebuje lásku a mazlení Řasokoule zelená je hitem českých domácností. Tuto vodní rostlinu si oblíbili nejen dospělí, ale také děti. Velkým bonusem je, že pěstování řasokoule je nenáročnou záležitostí. Stačí, když dodržíte několik základních pravidel a řasoukoule se stane moderní zelenou ozdobou vašeho domova. Jak se tedy o řasokouli starat?
Článek
Muchničky: Parazit, který napadá člověka i vašeho domácího mazlíčka
Muchničky: Parazit, který napadá člověka i vašeho domácího mazlíčka Když se vašemu domácímu mazlíčkovi na kůži udělá sebemenší flíček, zkoušeli jste hledat na internetu, co by to mohlo být? Často se tito zděšení páníčci dočítají opravdu strašlivé věci. Ovšem ne proto, že by byl internet plný falešných zpráv, ale proto, že když má člověk strach, má tendenci hledat věci, které jeho obavy ještě zesílí.
Článek
Kocour Aslan se narodil se čtyřma ušima. Nikdo jej nechtěl, nyní konečně našel milující domov
Kocour Aslan se narodil se čtyřma ušima. Nikdo jej nechtěl, nyní konečně našel milující domov Rok starý kocourek Aslan pocházející z americké Pensylvánie je skutečnou raritou. Přišel totiž na svět se čtyřma ušima. Kvůli této genetické mutaci strávil dlouhý rok ve zvířecím útulku. Nyní se konečně i on dočkal svého páníčka a našel milující domov.
Článek
I obyčejná voda dokáže zabít vašeho psa. Na tohle by měl brát zřetel každý majitel
I obyčejná voda dokáže zabít vašeho psa. Na tohle by měl brát zřetel každý majitel Léto je v plném proudu a vysoké teploty dávají zabrat nejenom nám, ale také našim domácím mazlíčkům. O tom, že bychom je v těchto horkých dnech neměli brát na dlouhé procházky a už vůbec ne je nechávat v rozpáleném autě, snad všichni dobře ví. Jaké nebezpečí však na ně ještě číhá?
Článek
Co kazí váš intimní život? Váš domácí mazlíček
Co kazí váš intimní život? Váš domácí mazlíček Češi jsou považováni za jedny z největších milovníků psů a koček. Zároveň většina těchto mazlíčků s nimi sdílí také jejich postel. A tady je právě ten problém, protože ať už si to páníčci uvědomují nebo ne, kazí jim to intimní život.
Článek
Kocour Jordan krade v noci boty sousedům. Jeho majitelka vytvořila facebookovou skupinu, v rámci níž vrací ukradené boty majitelům
Kocour Jordan krade v noci boty sousedům. Jeho majitelka vytvořila facebookovou skupinu, v rámci níž vrací ukradené boty majitelům Kočky jsou noční tvorové. Přes den spí a v noci mají pré. Ovšem nemyslete si, že pouze loví myši. To kocour Jordan z amerického městečka Altoony v Pensylvánii je jiného ražení. V noci krade boty v sousedství a pak je hrdě nosí své paničce. Jeho majitelka BJ Ross dokonce zřídila facebookovou stránku, kde se mohou lidé o svou ztracenou obuv hlásit.
Článek
Většina Čechů si myslí, že psi vidí černobíle. Jakým dalším mýtům o domácích mazlíčcích lidé věří?
Většina Čechů si myslí, že psi vidí černobíle. Jakým dalším mýtům o domácích mazlíčcích lidé věří? Většina z nás bere domácí mazlíčky jako plnohodnotné členy rodiny, o které se staráme a aktivně zajímáme. Přesto však o nich zjevně nevíme všechno. Internetem a často i některými knihami kolují mýty, které jsou nepravdivé, ale přesto jim značná část populace věří. O jaké mýty se jedná?
Článek
Smrt domácího mazlíčka prožíváme, jako by odešel blízký člen rodiny: Jak se s ní vyrovnat?
Smrt domácího mazlíčka prožíváme, jako by odešel blízký člen rodiny: Jak se s ní vyrovnat? Ať už máte doma psa, kočku nebo papouška, jistě jej považujete za dalšího člena rodiny. O to bolestnější bývá jeho ztráta. Jistě si stále živě vzpomínáte na to, jak vám v dětství zemřel váš první domácí mazlíček. A má to svůj důvod. Podle psychologů nás totiž ztráta milovaného zvířete ovlivňuje víc, než si myslíme.