Spíte s vašimi pejsky v jedné posteli? Potom byste měli vědět tohle

Spíte s vašimi pejsky v jedné posteli? Potom byste měli vědět tohle Zdroj: Shutterstock

Když si pořídíme pejska, všude se dočítáme, jak si máme ve výchově našeho nového psího kamaráda nastavit určitá pravidla a na nich i trvat. Jedním z bodů, které by si měl páníček určit je, že pes nesmí s námi spát v posteli a ani na ní ležet. Protože přece pes má své místo a s tím spojený i svůj pelíšek.

My na to, ale máme trochu jiný pohled, a proto pro vás máme seznam 5 pozitivních věcí, které s sebou spaní s našimi miláčky přináší.

Blízkost

Měli jste ve škole nebo i v práci opravdu špatný den a je vám na nic? Nic vám nezlepší náladu víc než to, když se spolu s vaším pejskem zachumláte do peřin a vy uvidíte, jak je šťastný, že může být u vás a klidně a spokojeně usnete.

Žádný stres

A to jsme si nevymysleli, opravdu! Je vědecky dokázané, že psí přítomnost v posteli nám napomáhá snížit hladinu stresu a celkově přispívá k celkové pohodě člověka. Někteří vědci tvrdí, že jejich blízkost lze vnímat jako lék na úzkost, depresi, emocionální problémy či neurózy. Pes v sobě nosí pozitivní energii, kterou naše tělo čerpá.  

Zdroj: Shutterstock

Umí zahřát

V tomto období to oceníme nejvíce. Všichni jistě víme, že psi mají vyšší tělesnou teplotu než my lidé. A je jedno, jestli má váš mazlíček 60kg nebo 6kg, láska se kterou vás zahřívá, je stejná.  

Věrná a bezpodmínečná psí láska

Pro psy jsme jejich pánem a zkrátka jejich celým světem. Když si je takto budeme rozmazlovat, budou štěstím bez sebe a stokrát víc nám to poté vrátí.

Zdroj: Shutterstock

Bezpečí

Někdo si i psa z důvodu ochrany pořídí. Celkově je dokázané, že člověk, který spí se svým psem v jedné posteli, se cítí mnohem bezpečněji. Jde o vnitřní pocit jistoty, že kdyby se něco stalo, je tam, aby nám pomohl a věřte, že pomůže, jak jen bude moct.

A jaký na to máte názor vy? Necháváte své pejsky spát s vámi v posteli? Podělte se s námi v komentářích!

Autor:
Publikováno: 2. 3. 2022 17:03 Nahlásit obsah