7 ranních návyků, které nám nedovolí zhubnout. Vyvarujte se jim

7 ranních návyků, které nám nedovolí zhubnout. Vyvarujte se jim Zdroj: Shutterstock

Ráno dělá den, stejně tak ovlivňuje harmonogram fyziologických procesů těla. Naše ranní rituály určují, zda budeme jíst velký nebo malý oběd, zda tělo použije všechny kalorie nebo si je uloží. To má zásadní vliv na to, jestli se nám podaří zhubnout.

Vědeckým výzkumem bylo již několikrát stvrzeno, že existuje spojení mezi ranními návyky a spalováním, tedy změnou stavu tělesné hmotnosti. Pojďme se podívat, čemu byste se měli vyvarovat, může to totiž vyřešit váš problém s váhou.

Necvičíme

Kromě spalování kalorií a zvyšování rychlosti metabolismu cvičení před snídaní pomáhá také přijít jídlu na chuť. Při výzkumu zjistila doktorka Emma Stevenson, že lidé, kteří toto praktikují, sní během dne jídla méně, což souvisí i s následujícím bodem.

Málo snídáme

Čas, kdy jíme, je mnohem podstatnější, než co vlastně jíme. Vědci z univerzity v Tel Avivu zjistili, že strava s velkou snídaní, středním obědem a lehkou večeří je pro tělo a udržení hmotnosti nejvhodnější. Oproti tomu nedoporučují časté a lehké občerstvení. Rychlost metabolismu se totiž liší v různých částech dne.

Zdroj: Shutterstock

Podceňujeme asistenci našich mazlíčků

Pes jako dobrý společník při běhání a kočka při józe. Pomáhají nám snižovat stres, který byste jinak zahnali třeba čokoládou. Výsledky studie ukázaly, že lidé vlastnící mazlíčka lépe kontrolují vlastní tělesnou váhu.

Málo se sluníme

Sluneční paprsky doslova spalují tuky. Vědci z univerzity Alberty v Edmontonu v Kanadě přišli na to, že lipidy se při vystavení slunečnímu záření zmenšují. Není tedy nad procházku v krásném slunečném dni, avšak nezapomínejte, že nic se nemá přehánět.

Čteme noviny

Podráždění způsobené čtením ranních zpráv může mít negativní vliv na lidské zdraví. Dlouhodobý stres způsobuje, že kmenové buňky se přeměňují na buňky tukové.

Zdroj: Shutterstock

Necháváme si chutné pokrmy na později

Pokud nezvládnete den bez sladkého nebo jiných pochutin, udělejte to ráno. Bude to pro vaše tělo více akceptovatelné než to samé jídlo akorát ve večerních hodinách.

Nepijeme sklenici vody po probuzení

Voda zrychluje metabolismus, což snižuje riziko vzniku tuku. V experimentu se povedlo Chrisovi Bailey tímto způsobem snížit tělesný tuk z 17% na 10%. Také to pomáhá tělu zbavit se toxinů.

Jak vypadá vaše ráno a co děláte pro hubnutí vy? Napište nám do komentářů.

Autor:
Publikováno: 23. 3. 2022 15:51 Nahlásit obsah