Jak počít holčičku? Vyzkoušejte tyto tři metody

Jak počít holčičku? Vyzkoušejte tyto tři metody Zdroj: Shutterstock

Když žena otěhotní, jediné, co si přeje, je zdravé miminko. Avšak ve skrytu duše také tajně doufá, že miminko bude mít pohlaví, po kterém z různých důvodů touží. V některých případech chtějí ženy raději chlapečky a v některých naopak holčičky.

Důvodů, proč rodiče upřednostňují jedno či druhé pohlaví, je spousta a podle Centra lidského rozmnožování existují jen dvě spolehlivé techniky, které pohlaví miminka dokážou ovlivnit. Jednou z nich je například umělé oplodnění. V následujícím článku však pro vás máme několik dalších metod, kterým sice vědci příliš nevěří, ale u mnoho párů fungovaly zaručeně.

Metoda Dr. Shettlese

Základem této metody je monitorování četnosti vašeho milování s partnerem. Tato metoda vychází z faktu, že spermie chromozomu Y, který nese chlapec, jsou menší, avšak pohybují se rychleji než spermie chromozomu X patřícím holčičkám. Pokud tedy tajně toužíte po holčičce, je lepší užít si společné chvilky nějakou dobu před ovulací, aby i ty pomalejší spermie měly čas dostat se k vajíčku.

Metoda Dr. Shettlese také doporučuje, aby vaše milování bylo spíše něžné. Když totiž spermie budou více u vstupu do vagíny, dostanou se do kyselejšího prostředí, než jaké je okolo děložního čípku. Právě kyselé prostředí spermie typu Y oslabí a spermie typu X budou mít mnohem větší šanci.

Vyhnout byste se také měla orgasmu. Když totiž vyvrcholíte, vaše tělo začne produkovat látky, které ve vašem klíně zajistí alkalické prostředí, které vyhovuje spíše spermiím s chromozomem Y.

Zdroj: Shutterstock

Ericssonova metoda

I tato metoda vychází z faktu, že klučičí spermie jsou rychlejší než ty holčičí. S touto metodou by vám měli pomoci ve specializovaném středisku umělého oplodnění. Spermie se totiž při této metodě vloží do sloupce s látkou jménem albumin, což je látka, která je podobná svou konzistencí lepidlu. Po chvíli můžeme vidět, že spermie s chromozomem Y se dostaly mnohem dál než spermie s chromozomem X, které se během cesty izolovaly. Následně jsou tyto pomalejší spermie použity při oplodnění matky.

Čínský kalendář početí

Ačkoliv nejde o vědecky podloženou metodu, o čínských praktikách bychom mohli pochybovat jen málokdy. Podle tohoto kalendáře je pohlaví dítěte ovlivněno věkem rodičky a také měsícem, ve kterém žena své dítě počala. Pro představu, pokud je vám nyní 28 let, narodila jste se v říjnu a chcete holčičku, měsíc, ve kterém byste měla počít, je duben, květen, červenec, září, listopad a prosinec. Zbylé měsíce by připadly na chlapečka.

Nejrůznější čínské kalendáře početí jsou k nahlédnutí na internetu, poté v jednom řádku či sloupečku najděte, kolik vám je let a poté jen stačí dodržet měsíc, který vám kalendář určí.

Znáte i vy nějakou metodu, která dle pověry dokáže ovlivnit pohlaví miminka? Máte s nějakou metodou vlastní zkušenost? Podělte se s námi o názory v komentářích níže!

Autor:
Publikováno: 10. 3. 2021 17:27 Nahlásit obsah