Jak počít holčičku? Vyzkoušejte tyto tři metody

Když žena otěhotní, jediné, co si přeje, je zdravé miminko. Avšak ve skrytu duše také tajně doufá, že miminko bude mít pohlaví, po kterém z různých důvodů touží. V některých případech chtějí ženy raději chlapečky a v některých naopak holčičky.
Důvodů, proč rodiče upřednostňují jedno či druhé pohlaví, je spousta a podle Centra lidského rozmnožování existují jen dvě spolehlivé techniky, které pohlaví miminka dokážou ovlivnit. Jednou z nich je například umělé oplodnění. V následujícím článku však pro vás máme několik dalších metod, kterým sice vědci příliš nevěří, ale u mnoho párů fungovaly zaručeně.
Metoda Dr. Shettlese
Základem této metody je monitorování četnosti vašeho milování s partnerem. Tato metoda vychází z faktu, že spermie chromozomu Y, který nese chlapec, jsou menší, avšak pohybují se rychleji než spermie chromozomu X patřícím holčičkám. Pokud tedy tajně toužíte po holčičce, je lepší užít si společné chvilky nějakou dobu před ovulací, aby i ty pomalejší spermie měly čas dostat se k vajíčku.
Metoda Dr. Shettlese také doporučuje, aby vaše milování bylo spíše něžné. Když totiž spermie budou více u vstupu do vagíny, dostanou se do kyselejšího prostředí, než jaké je okolo děložního čípku. Právě kyselé prostředí spermie typu Y oslabí a spermie typu X budou mít mnohem větší šanci.
Vyhnout byste se také měla orgasmu. Když totiž vyvrcholíte, vaše tělo začne produkovat látky, které ve vašem klíně zajistí alkalické prostředí, které vyhovuje spíše spermiím s chromozomem Y.
Ericssonova metoda
I tato metoda vychází z faktu, že klučičí spermie jsou rychlejší než ty holčičí. S touto metodou by vám měli pomoci ve specializovaném středisku umělého oplodnění. Spermie se totiž při této metodě vloží do sloupce s látkou jménem albumin, což je látka, která je podobná svou konzistencí lepidlu. Po chvíli můžeme vidět, že spermie s chromozomem Y se dostaly mnohem dál než spermie s chromozomem X, které se během cesty izolovaly. Následně jsou tyto pomalejší spermie použity při oplodnění matky.
Čínský kalendář početí
Ačkoliv nejde o vědecky podloženou metodu, o čínských praktikách bychom mohli pochybovat jen málokdy. Podle tohoto kalendáře je pohlaví dítěte ovlivněno věkem rodičky a také měsícem, ve kterém žena své dítě počala. Pro představu, pokud je vám nyní 28 let, narodila jste se v říjnu a chcete holčičku, měsíc, ve kterém byste měla počít, je duben, květen, červenec, září, listopad a prosinec. Zbylé měsíce by připadly na chlapečka.
Nejrůznější čínské kalendáře početí jsou k nahlédnutí na internetu, poté v jednom řádku či sloupečku najděte, kolik vám je let a poté jen stačí dodržet měsíc, který vám kalendář určí.
Znáte i vy nějakou metodu, která dle pověry dokáže ovlivnit pohlaví miminka? Máte s nějakou metodou vlastní zkušenost? Podělte se s námi o názory v komentářích níže!