5 tipů na domácí adventní kalendář: Jak jej vyrobit a co do něj dát?

5 tipů na domácí adventní kalendář: Jak jej vyrobit a co do něj dát? Zdroj: Shutterstock

Už za několik dnů tu je první adventní neděle, během které zapálíme první svíčku na adventním věnci. K začátku adventního období však patří nejen adventní věnec, ale také adventní kalendář. Ten si můžete koupit i vyrobit svépomocí. Pro inspiraci vám přinášíme tipy na domácí adventní kalendáře, které vaší rodině příjemně zkrátí čekání na Štědrý den.

Rozhodli jste se letos, že svým dětem, svému partnerovi nebo sami sobě vyrobíte domácí adventní kalendář? Pokud jste již zanevřeli na kupované papírové adventní kalendáře, které obsahují 24 okének s čokoládou, je to rozhodně dobrý nápad.

Jakým způsobem může adventní kalendář vyrobený svépomocí vypadat? Vyzkoušejte následující tipy na domácí adventní kalendáře, které vás budou jistě inspirovat ve vašem vlastním tvoření.

Domácí adventní kalendář z papírových sáčků

Chcete si vyrobit adventní kalendář, který bude pěkný a zároveň velmi nenáročný na přípravu? Vsaďte na adventní kalendář z 24 kusů papírových sáčků, které stačí zavěsit na šňůrku pomocí kolíčku nebo provázku. Jednotlivé papírové sáčky pomalujte jako domečky a nezapomeňte jim zahnout střechu.

Adventní kalendář z papírových sáčků však nemusíte pouze zavěšovat. 24 adventních balíčků z papírových sáčků můžete také přímo vyskládat na zem.

Adventní kalendář v podobě papírových domečků

Co říkáte na domácí adventní kalendář s papírovými domečky? I když jeho výroba zabere více času, v průběhu adventního období vám doma udělá velkou parádu. Obrovskou výhodou tohoto krásného adventního kalendáře také je, že jej využijete i v následujících letech.  

Domácí adventní kalendář z barevných ponožek

K výrobě závěsného adventního kalendáře vyrobeného svépomocí nemusíte využít pouze papírové pytlíky. Drobné překvapení na každý den zkuste ukrýt také do 24 kusů různobarevných ponožek, které pomocí kolíčků zavěsíte na šňůrku nataženou v dřevěném rámu. Výsledek bude více než dokonalý!

Balíčkový adventní kalendář v dřevěném rámu

Jak dále může vypadat domácí adventní kalendář svépomocí? Do dřevěného rámu zavěste 24 malých balíčků různé barvy a z různého materiálu. Kombinovat můžete mezi sebou jak balíčky ve vánočním balicím papíru, tak textilní pytlíčky.

Domácí adventní kalendář z medových perníčků

Adventní kalendář si můžete nejen vyrobit, ale také rovnou celý upéct. Vyrobte například svým dětem domácí adventní kalendář z medových perníčků. Neboť je sám o sobě velkou pochoutkou, už jej dále nemusíte plnit žádnými překvapeními.

Čím naplnit domácí adventní kalendář

Nevíte, čím naplnit adventní kalendář, který jste si vyrobili svépomocí? Ať už jste vyrobili adventní kalendář pro děti, adventní kalendář pro ženy nebo adventní kalendář pro muže, do 24 balíčků, pytlíčků nebo krabiček ukryjte drobnosti, které potěší. Tipy, jakými drobnými dárečky překvapit své nejbližší, pro vás máme v tomto našem článku.

Zdroj: Jenženy.cz, Instagram.com, Living.iprima.cz

Autor:
Publikováno: 23. 11. 2021 10:42 Nahlásit obsah