Kategorie První adventní neděle

Článek
Kdy začíná advent 2023? První adventní neděle bude až v prosinci
Kdy začíná advent 2023? První adventní neděle bude až v prosinci Spousta z nás se nemůže dočkat příchodu adventu, se kterým nastává také kouzelný začátek předvánočního období. Jelikož je datum adventu pohyblivé, jistě vás v tuto chvíli zajímá, kdy začíná advent 2023 a kdy je první adventní neděle 2023. Přinášíme odpovědi na tyto otázky a také vám prozradíme, v čem je letošní advent opravdu speciální.
Článek
Kdy začíná advent 2022? První adventní neděle letos připadá na 27. listopadu
Kdy začíná advent 2022? První adventní neděle letos připadá na 27. listopadu Adventní období už pomalu klepe na dveře. Chcete vědět, kdy začíná advent 2022? Advent v letošním roce začíná v neděli 27. listopadu a končí v sobotu 24. prosince. Zajímá vás také, kdy jsou v roce 2022 adventní neděle? Přinášíme jejich přehled.
Článek
Adventní věnce českých celebrit: Který je nejkrásnější?
Adventní věnce českých celebrit: Který je nejkrásnější? V neděli 28. listopadu jsme zapálili první svíčku na adventním věnci. Na sváteční vlnu se první adventní neděli naladil také Instagram, na kterém se spousta známých českých osobností pochlubila svými adventními věnci. A nezůstalo pouze u nich. Která celebrita má už doma nazdobený vánoční stromeček a která upekla vánočku?
Článek
5 tipů na domácí adventní kalendář: Jak jej vyrobit a co do něj dát?
5 tipů na domácí adventní kalendář: Jak jej vyrobit a co do něj dát? Už za několik dnů tu je první adventní neděle, během které zapálíme první svíčku na adventním věnci. K začátku adventního období však patří nejen adventní věnec, ale také adventní kalendář. Ten si můžete koupit i vyrobit svépomocí. Pro inspiraci vám přinášíme tipy na domácí adventní kalendáře, které vaší rodině příjemně zkrátí čekání na Štědrý den.
Článek
Po svaté Kateřině nastává předadventní čas. Dle tradice období po 25. listopadu do 1. adventní neděle patří velkému předvánočnímu úklidu
Po svaté Kateřině nastává předadventní čas. Dle tradice období po 25. listopadu do 1. adventní neděle patří velkému předvánočnímu úklidu Naši předkové slavili svátek svaté Kateřiny, který připadá na 25. listopadu, ve velkém. Před příchodem Adventu se konaly poslední taneční zábavy. Období mezi svátkem svaté Kateřiny a 1. adventní nedělí však bylo kromě svatokateřinské zábavy také ve znamení předvánočního úklidu. Co konkrétně patřilo k nedílným tradicím předadventního času?