Kategorie Domácnost

Diy
Článek
Stříhání levandule na jaře má několik pravidel. Dodržte je a můžete se těšit na záplavu fialových květů
Stříhání levandule na jaře má několik pravidel. Dodržte je a můžete se těšit na záplavu fialových květů Pěstujete na zahradě nebo v květináčích levanduli? V tom případě vás na jaře čeká zásadní úkol. Ostříhejte během jarních měsíců správně levanduli, aby vám v průběhu roku krásně kvetla. Stříhání levandule na jaře má několik pravidel, která se vyplatí dodržet. Levandule vás díky tomu potěší dechberoucí záplavou fialových květů.
Článek
Maminka použila nesprávný čisticí prostředek a zničila celý interiér auta. Místo po čističi sáhla po barvě ve spreji
Maminka použila nesprávný čisticí prostředek a zničila celý interiér auta. Místo po čističi sáhla po barvě ve spreji Ne všechny čistící prostředky jsou vhodné pro čištění všech povrchů. Právě o této skutečnosti se přesvědčila jedna australská maminka, která při úklidu interiéru vozidla použila nesprávný čisticí prostředek. Co se stalo? Místo čističe sáhla po barvě ve spreji určené k opravě laku.
Článek
Ideální vlhkost v bytě: V zimě si na ní dejte extra záležet
Ideální vlhkost v bytě: V zimě si na ní dejte extra záležet Chcete v zimním období předejít ve svém domě či bytě zamlžování oken, tvorbě plísní a podpořit zároveň své zdraví? V tom případě mějte doma pod kontrolou vlhkost vzduchu. Jaká je ideální vlhkost v bytě v zimním období? Na tuto otázku se rozhodně vyplatí znát odpověď.
Článek
Díky alobalu do myčky budou vaše příbory jako nové. Jak tento trik funguje?
Díky alobalu do myčky budou vaše příbory jako nové. Jak tento trik funguje? Alobal má v domácnosti spoustu využití. A to nejen při pečení. Tato tenká hliníková fólie vám udělá obrovskou službu také v myčce nádobí. Alobal do myčky navrátí život zvláště vašim příborům. Jakým způsobem jej tedy v myčce používat, aby vaše lžíce, vidličky i nože zase vypadaly jako nové?
Článek
Svět spánku vybaví váš domov ložnicí na míru. Nábytek z masivního dřeva vyrobí, doveze i smontuje
Svět spánku vybaví váš domov ložnicí na míru. Nábytek z masivního dřeva vyrobí, doveze i smontuje Chcete svou ložnici zařídit postelí z masivního dřeva, ve které se vám bude nebesky spát? Anebo toužíte po kompletní ložnici z robustních materiálů? Vaše sny splní český výrobce kvalitního nábytku Svět spánku, který poskytuje komplexní služby pro vybavení vaší nové ložnice. Nábytek na míru vám tedy nejen vyrobí, ale také doveze a smontuje.
Článek
Jak použít pečicí papír, aby se nekroutil? Vyzkoušejte jednoduchý trik se zmačkáním a vodou
Jak použít pečicí papír, aby se nekroutil? Vyzkoušejte jednoduchý trik se zmačkáním a vodou Pečicí papír je univerzálním pomocníkem při pečení dortů, moučníků, ale i zeleniny nebo masa. Jistě jste si už ale někdy položili otázku, jak dát pečící papír do formy, aby se nekroutil a nedělal neplechu. Aby pečicí papír dokonale přilnul k plechu nebo také k dortové formě, vyplatí se znát následující trik, který si nebudete moci vynachválit.
Článek
Únorové pranostiky aneb Proč se říká “Únor bílý, pole sílí”?
Únorové pranostiky aneb Proč se říká “Únor bílý, pole sílí”? Únor je nejkratším měsícem v roce, přesto se k němu váže spousta lidových pranostik. Únorové pranostiky v sobě odrážejí pozorování našich předků, které se týkalo zvláště počasí, úrody a pomalu se probouzející přírody. Jednou z nejznámějších lidových pranostik na měsíc únor je ostatně “Únor bílý, pole sílí”. Víte, co tato pranostika znamená?
Článek
Jak odměřit porci špaget na osobu? Zvládnete to díky několika trikům
Jak odměřit porci špaget na osobu? Zvládnete to díky několika trikům Uvařit špagety je poměrně jednoduchá záležitost. Co nám všem ale často dělá problém, je odhadnout správné množství špaget na jednu porci. Často se tak stává, že špaget uvaříme víc, než potřebujeme, a zbytečně nám v hrnci zbydou. Jak tedy odměřit porci špaget na osobu? Vyzkoušejte následující osvědčené vychytávky.
Článek
Kdy se mění čas 2023? Hodinovou ručičku přetočíme na letní čas 2023 za pár týdnů
Kdy se mění čas 2023? Hodinovou ručičku přetočíme na letní čas 2023 za pár týdnů Chcete přesně vědět, kdy se bude posouvat čas v letošním roce? Vydržte několik týdnů a bude tu letní čas 2023. Prozradíme vám, kdy přesně tato změna času 2023 nastane a jak to bude po nastolení letního času s denním světlem.
(333) Načíst více