Kategorie Domácnost

Diy
Článek
"Kids friendly" pokojové rostliny: Které z nich neublíží vašim dětem, ani vašim domácím mazlíčkům?
"Kids friendly" pokojové rostliny: Které z nich neublíží vašim dětem, ani vašim domácím mazlíčkům? Říká se, že zelená uklidňuje. I z toho důvodu si pořizujeme pokojové rostliny, které náš domov zútulní a přinesou nám radost. Některé z nich jsou však jedovaté, kvůli čemuž představují velké nebezpečí jak pro naše děti, tak pro domácí mazlíčky. Pokud chcete předejít případným otravám, inspirujte se následujícím přehledem "kids friedly" pokojovek!
Článek
Vyhněte se předvánočnímu stresu: Známe triky, jak se nezbláznit!
Vyhněte se předvánočnímu stresu: Známe triky, jak se nezbláznit! O Vánocích se říká, že jsou nejkrásnějším obdobím v roce. Mnozí z nás si ale myslí pravý opak. Hlavně předvánoční čas považujeme za velmi stresující období: Pečeme cukroví, nakupujeme dárky, gruntujeme domácnost... Snažíme se být dokonalé, jenže ono to ve všem moc dobře nejde. Držme se proto následujících rad, ať se z toho všeho nezblázníme!
Článek
Odkud se vzal adventní věnec a jaký je jeho pravý význam?
Odkud se vzal adventní věnec a jaký je jeho pravý význam? A po roce to tu máme zase. Blíží se advent, který nám bude odpočítávat posledních pár týdnů do Štědrého dne. S adventem se pak pojí mnoho vánočních tradic, z nichž jednou z nich je zapalování svíček na adventním věnci. Odkud se však tato tradice vzala a proč vlastně svíčky zapalujeme?
Článek
Jak nejlépe vyčistit myčku? Jde to i bez chemie
Jak nejlépe vyčistit myčku? Jde to i bez chemie Mnozí z nás by už bez myčky nedali ani ránu. Je to skvělý pomocník, který za nás denně umyje hory špinavého nádobí. I myčka si však zaslouží náležitou péči v podobě pravidelného čištění, a to třeba octem. Že ocet do myčky nepatří? Spíš je to naopak: Na rozdíl od drahých chemických přípravků jde o šetrnější a levnější alternativu čištění myčky.
Článek
Zima je tu! Zútulněte si domov ve stylu hygge, a to levně a jednoduše
Zima je tu! Zútulněte si domov ve stylu hygge, a to levně a jednoduše Zima už klepe na dveře a vy pomalu hledáte místo, kde byste mohli příjemným způsobem strávit následující mrazivé měsíce. Když si seženete odpovídající doplňky a dekorace, vytvoříte si doma místo, ze kterého nebudete chtít po celou zimu vytáhnout paty ven. Jak si tedy na zimu vytvořit útulný domov, ze kterého dýchá pohoda a klid? Vsaďte na hygge!
Článek
Jak se zbavit skvrn na matracích bez praní? Známe jednoduché, ale účinné řešení
Jak se zbavit skvrn na matracích bez praní? Známe jednoduché, ale účinné řešení Máte doma malé dítě, anebo chlupatého domácího mazlíčka? V tom případě jistě víte, o čem je řeč. Sem tam se stane menší nehoda a vy pak skvrny na matracích řešíte mnohem častěji, než byste chtěli. Pokud nechcete pokaždé, když si třeba vaše dítě nedopatřením ucvrnkne, dávat celý potah matrace do pračky, zkuste tuto jednoduchou vychytávku!
Článek
Konec zasmrádlým ručníkům. Díky tomuto triku budou jako nové!
Konec zasmrádlým ručníkům. Díky tomuto triku budou jako nové! My, hospodyňky, to známe. Z obchodu si přineseme měkoučké, nadýchané ručníky, ale už za pár měsíců jsou omšelé, seprané a navíc ani už pořádně nesají? Jak jim vrátit jejich svěžest a navíc jen za pár korun?
Článek
Jednoduchá metoda pro zazimování muškátů. Díky ní budou na jaře husté a bohaté jako nikdy předtím
Jednoduchá metoda pro zazimování muškátů. Díky ní budou na jaře husté a bohaté jako nikdy předtím Pelargonie neboli muškáty jsou díky svému vzhledu jednou z nejoblíbenějších květin, které vaše okno či balkon nazdobí tak, jako máloco. Navíc mají velkou škálu zbarvení, jsou nenáročné a odolné vůči škůdcům. Prostě ideální okrasa na vaše balkóny, terasy či okna.
(140) Načíst více