Kategorie Domácnost

Diy
Článek
Jak složit ubrousky na vánoční stůl? Do tvaru hvězdy nebo vánočního stromku
Jak složit ubrousky na vánoční stůl? Do tvaru hvězdy nebo vánočního stromku Součástí vánočně prostřeného stolu je celá řada doplňků. Najdete mezi nimi i papírové či látkové ubrousky, které však na stole nenechávejte jen tak, nýbrž je vkusně poskládejte. Zajímá vás, jak slavnostně složit ubrousky, které budou součástí vaší štědrovečerní tabule? Vyzkoušejte následující návody, které se stojí za to naučit s předstihem.
Článek
Jak vyčistit formičky na cukroví? Díky triku s kypřicím práškem či Coca-Colou budou zase jako nové
Jak vyčistit formičky na cukroví? Díky triku s kypřicím práškem či Coca-Colou budou zase jako nové Zdědili jste po své mamince či babičce plechové formičky na cukroví, ve kterých každým rokem děláte ořechové pracny, tmavé medvědí tlapky nebo ořechy? Ač dobře slouží, letité používání je na těchto formičkách na cukroví opravdu znát. Jak je vyčistit, aby zase vypadaly jako nové? Vyzkoušejte trik s kypřicím práškem či s Coca-Colou.
Článek
Dopis Ježíškovi nepatří pouze za okno. Kam ho poslat, aby vaše děti dostaly odpověď?
Dopis Ježíškovi nepatří pouze za okno. Kam ho poslat, aby vaše děti dostaly odpověď? Píšou každoročně vaše děti dopis Ježíškovi? Nemusí jej dávat pouze za okno, ale mohou jej Ježíškovi přímo poslat poštou. Aby vaše děti měly radost, že jim Ježíšek odpověděl, prozradíme vám, jak by měl dopis pro Ježíška vypadat. Od věci není rovněž znát přesnou adresu na Ježíška.
Článek
Trhání barborek 4. prosince: Co dělat, aby vám do Vánoc vykvetly?
Trhání barborek 4. prosince: Co dělat, aby vám do Vánoc vykvetly? Se svátkem svaté Barbory, který připadá na 4. prosince, se váže starý lidový zvyk. Jde o trhání barborek neboli větviček třešní či višní. Jistě souhlasíte, že rozkvetlá barborka nesmí chybět na žádném štědrovečerním stole. Co ale udělat pro to, aby do Vánoc skutečně vykvetla?
Článek
Pěstování pouštní růže: Tato sukulentní pokojová rostlina milující teplo a sucho vás potěší krásnými květy i v zimě
Pěstování pouštní růže: Tato sukulentní pokojová rostlina milující teplo a sucho vás potěší krásnými květy i v zimě Pouštní růže neboli Adenium obesum pocházející z Arábie a tropické Afriky patří v posledních letech k velmi oblíbeným pokojovým rostlinám. Tento tropický sukulent, který si libuje v teple a suchu, vás potěší svou krásou během zimních měsíců i v suchém vytápěném domě či bytě. Jak na pěstování pouštní růže, aby vám dělala co největší radost?
Článek
Kdy začít s vánočním úklidem a jak jej naplánovat? Pomůže vám harmonogram vánočního úklidu
Kdy začít s vánočním úklidem a jak jej naplánovat? Pomůže vám harmonogram vánočního úklidu Chcete mít na Vánoce krásně uklizený domov? Začátkem prosince nastal ideální čas, abyste se dali do předvánočního úklidu. Přejete-li si úklid svého domu či bytu perfektně zvládnout, je důležité jej naplánovat do nejmenších detailů. Není od věci, když si sestavíte harmonogram vánočního úklidu, díky kterému budete uklízet opravdu systematicky.
Článek
Živý vánoční stromek si zaslouží speciální péči: Jak se o něj starat, aby dlouho vydržel?
Živý vánoční stromek si zaslouží speciální péči: Jak se o něj starat, aby dlouho vydržel? Máte v plánu, že brzy vyrazíte na nákup živého vánočního stromečku? Jestliže jste odpověděli ano, přijdou vám vhod tipy, díky kterým vám stromek vydrží doma opravdu dlouho. Jak tedy prodloužit životnost vánočního stromku?
Článek
Jak nejlépe skladovat cukroví? Vyzkoušejte tipy, díky kterým vám vydrží až do Štědrého dne
Jak nejlépe skladovat cukroví? Vyzkoušejte tipy, díky kterým vám vydrží až do Štědrého dne Už jste se pustili do pečení vánočního cukroví? V tom případě vás jistě zajímá, jak jej co nejlépe skladovat, aby vám vydrželo až do Vánoc. Poradíme vám proto, do čeho a kam uložit napečené cukroví, aby bylo i během vánočních svátků dokonalé.
Článek
Jak si usnadnit práci v kuchyni? Triky pro všechny hospodyňky
Jak si usnadnit práci v kuchyni? Triky pro všechny hospodyňky V dnešní době máme stále méně a méně volného času a ten rozhodně nechceme trávit hodinami u plotny. Tyto jednoduché kuchyňské triky vám nejen usnadní práci, ale také ušetří čas. A možná z vás bude i hospodyňka roku.
(217) Načíst více