Kategorie Domácnost

Diy
Článek
Alobal má matnou a lesklou stranu. Spousta lidí jej při vaření a balení jídla používá špatně
Alobal má matnou a lesklou stranu. Spousta lidí jej při vaření a balení jídla používá špatně Alobal neboli hliníkovou fólii má doma snad každý z nás. Používáme jej při grilování či pečení, ale také při balení uvařeného jídla. Jistě jste si všimli, že alobal má jednu stranu matnou a druhou stranu lesklou. Právě tyto odlišné povrchy hliníkové fólie byste při přípravě či balení jídla měli brát v potaz, na což spousta lidí zapomíná.
Článek
11 nejčastějších novoročních předsevzetí, které si dávají Češi: Zhubnu, přestanu kouřit a nebudu prokrastinovat
11 nejčastějších novoročních předsevzetí, které si dávají Češi: Zhubnu, přestanu kouřit a nebudu prokrastinovat S koncem starého roku a začátkem roku nového si až 47 procent Čechů dává tradičně novoroční předsevzetí, v rámci kterého chtějí ve svém životě něco změnit nebo zlepšit. Patříte mezi ně také? Máme pro vás přehled 11 nejčastějších novoročních předsevzetí. Možná mezi nimi najdete i to své.
Článek
Tradice a zvyky u vánočního stolu: Štědrovečerní stolování má svou nepsanou etiketu, některá pravidla jsou již zapomenutá
Tradice a zvyky u vánočního stolu: Štědrovečerní stolování má svou nepsanou etiketu, některá pravidla jsou již zapomenutá Za několik dní opět usedneme u štědrovečerní večeře. Není to pouze o tom, že si s rodinou pochutnáme na rybí polévce a smaženém kapru s bramborovým salátem a pak se vrhneme na rozbalování vánočních dárků. Štědrovečerní stolování má po staletí svá pravidla. Které tradice a zvyky se tedy vážou k vánočnímu stolu?
Článek
Netradiční vánoční stromek může mít řadu podob. Inspirujte se nápady kreativců
Netradiční vánoční stromek může mít řadu podob. Inspirujte se nápady kreativců Štědrý den se kvapem blíží a s ním i zdobení vánočního stromečku. Že nemáte rádi klasiku a toužíte po něčem originálním? Přinášíme vám nápady na netradiční vánoční stromek. Kreativci při jeho výrobě použili baňky, světelné řetězy nebo třeba plastové lahve. Tyto netradiční vánoční stromky jsou nejen inspirující, některé mají skutečně bizarní pojetí.
Článek
Zavěšené jmelí je symbolem Vánoc. Čím více má bílých bobulek, tím více štěstí vám přinese
Zavěšené jmelí je symbolem Vánoc. Čím více má bílých bobulek, tím více štěstí vám přinese Vánoce si snad nikdo z nás nedokáže představit bez jmelí. S touto zelenou keřovitou rostlinou s bílými bobulemi, která parazituje v korunách stromů, je spojena řada vánočních tradic. Nejde pouze o líbání pod jmelím. Tuto rostlinu si zavěste doma, kde ji nechte do příštích Vánoc. Podle vánoční pověry vám zavěšené jmelí přinese štěstí i lásku.
Článek
Jak vybrat vánoční stromeček, který vám doma rychle neopadá: Stromek kupujte venku a zaměřte se na stav jeho jehličí
Jak vybrat vánoční stromeček, který vám doma rychle neopadá: Stromek kupujte venku a zaměřte se na stav jeho jehličí Dáváte přednost živému vánočnímu stromečku před umělým? Právě nastal vhodný čas, abyste se po něm poohlédli. Jenže, jakým způsobem vybrat vánoční stromek, aby na Vánoce udělal nejen parádu, ale aby vám doma také dlouho vydržel a neopadal vám? Na tyto otázky vám přinášíme hned několik odpovědí, kterými se můžete řídit.
Článek
Pečení vánočky si můžete zjednodušit. Připravte si těsto na vánočku v domácí pekárně a upleťte ji z devíti pramenů
Pečení vánočky si můžete zjednodušit. Připravte si těsto na vánočku v domácí pekárně a upleťte ji z devíti pramenů Pletení a pečení vánočky je pro řadu z nás velká věda. V prvé řadě musíte mít po ruce osvědčený recept na vánočku, která dobře chutná a správně vykyne. Poté byste měli mít v malíku správný postup pletení vánočky a v neposlední řadě nesmíte udělat zásadní chybu ani při jejím pečení. Jak tedy na správnou přípravu vánočky?
Článek
Vánoce ve skandinávském stylu mají svá pravidla. Přinášíme tipy, jak si jednoduše a elegantně vyzdobit domov
Vánoce ve skandinávském stylu mají svá pravidla. Přinášíme tipy, jak si jednoduše a elegantně vyzdobit domov Skandinávský styl je stále oblíbenější. Pokud na něj při zařizování svého bytu či domu nedáte dopustit, proč si neudělat také Vánoce ve skandinávském stylu? Podstatný pro vás bude zejména minimalismus a střídmé barvy. Podle jakých pravidel tedy přenést severský styl do vánoční výzdoby?
Článek
Lucie noci upije 13. prosince. K tomuto dni se vztahuje spousta zapomenutých tradic
Lucie noci upije 13. prosince. K tomuto dni se vztahuje spousta zapomenutých tradic Kdo by neznal rčení “Lucie noci upije, ale dne nepřidá”? K 13. prosinci, kdy Lucie slaví svátek, se vztahuje spousta pověr a tradic. Na některé z nich jsme už dávno zapomněli. Jedna z nich mimo jiné říká, že na svátek svaté Lucie by se všechny hospodyňky měly vyhnout domácímu úklidu.
(274) Načíst více