Kategorie Domácnost

Diy
Článek
Změna času ze zimního na letní 2024: Hodinky budeme muset posouvat nejméně další dva roky
Změna času ze zimního na letní 2024: Hodinky budeme muset posouvat nejméně další dva roky Zanedlouho nás opět čeká změna zimního času na čas letní. Znamená to tedy, že si ručičku na hodinkách budeme muset posunout o hodinu zpátky a během posledního březnového víkendu se vyspíme o jednu hodinu méně. Dobrou zprávou však je, že od roku 2026 může být všechno úplně jinak.
Článek
Žena ušetřila 1 550 liber měsíčně díky metodě nulových výdajů. Ostatním prozradila, jak na to
Žena ušetřila 1 550 liber měsíčně díky metodě nulových výdajů. Ostatním prozradila, jak na to Každý z nás se někdy ocitl v situaci, kdy se snažil ušetřit peníze. Ale co kdybychom vám řekli, že existuje způsob, díky kterému výrazně snížíte své výdaje, ovšem stále si udržíte současnou kvalitu života? Influencerka Matilda Relefors doporučuje metodu nulových výdajů, což je podle ní zcela nový přístup k financím.
Článek
Orchidej nekvete. Co dělat?
Orchidej nekvete. Co dělat? Orchideje patří k nejoblíbenějším pokojovým rostlinám v českých domácnostech. Když si jednu z rostlinek pořídíme, často se stává, že kvete pouze jednou. Když o ni budete správně pečovat, vaše orchidej bude znovu obsypaná květy. Co tedy dělat?
Článek
Jak odstranit červené víno z oblečení? Rozhoduje rychlost, pomohou i babské rady
Jak odstranit červené víno z oblečení? Rozhoduje rychlost, pomohou i babské rady Pokud si čas od času rádi dopřejete skleničku červeného vína, určitě se vám to už někdy stalo. Víno jste si rozlili na oblečení a za nic na světě jste nedokázali tyto skvrny odstranit. Naštěstí existuje hned několik osvědčených fíglů, jak odstranit červené víno z oblečení. Které z nich rozhodně stojí za vyzkoušení?
Článek
4 zajímavosti o jmelí: Na Vánoce jej doma zavěste, musí být ale darované
4 zajímavosti o jmelí: Na Vánoce jej doma zavěste, musí být ale darované Bez větvičky jmelí si snad nikdo z nás nedokáže představit vánoční svátky. Tato zelená rostlina s bílými bobulkami je výjimečná a mnozí z nás jí přisuzují magickou moc. Přinášíme 4 zajímavosti o jmelí, které se vyplatí znát.
Článek
Vzácná desetikoruna z roku 1995 má vysokou sběratelskou hodnotu. Podívejte se, zda ji nemáte v peněžence
Vzácná desetikoruna z roku 1995 má vysokou sběratelskou hodnotu. Podívejte se, zda ji nemáte v peněžence Na první pohled se vám může zdát, že jde o běžnou minci. Jenže chyba lávky. Podívejte se do své pokladničky a pravidelně si kontrolujte také svou peněženku. Možná budete patřit mezi šťastlivce a objevíte vzácnou desetikorunu z roku 1995, která má hodnotu několika deseti tisíc korun. Jak ji poznáte? Všímejte si unikátního nápisu.
Článek
Rumové pralinky končí. V Česku i na Slovensku
Rumové pralinky končí. V Česku i na Slovensku Rumové pralinky patřily ke stálicím českých obchodů. Nyní bohužel tato cukrovinka s rumovou příchutí, jejíž historie sahá až do roku 1965, z regálů navždy zmizí. Jak oznámila společnost Nestlé, která produkuje Rumové pralinky pod značkou Orion, výroba této kultovní cukrovinky má navždy červenou.
Článek
Rušička signálu zamykání automobilu je novou zlodějskou fintou. Jenom Praha hlásí desítky vykradených aut
Rušička signálu zamykání automobilu je novou zlodějskou fintou. Jenom Praha hlásí desítky vykradených aut Gangy cizinců, kteří na parkovištích u nákupních domů vykrádají auta, používají novou technickou fintu. Na pomoc si konkrétně berou rušičku signálu zamykání. Když ji použijí, můžete mít pocit, že jste dálkovým ovládáním zamkli své auto, ale opak je pravdou. Jenom v Praze policisté aktuálně řeší desítky případů vykradených aut právě tímto způsobem.
Článek
Jak vydlabat a vyřezat halloweenskou dýni, aby nezplesnivěla: Při výrobě této dekorace na Halloween dodržujte několik zásad
Jak vydlabat a vyřezat halloweenskou dýni, aby nezplesnivěla: Při výrobě této dekorace na Halloween dodržujte několik zásad I když není Halloween ryze českým svátkem, již si to v tento den, který připadá na 31. října, nedokážeme představit bez vyřezávané dýně. Pokud zrovna dlabete a vyřezáváte strašidelnou dýni na Halloween, zkuste se držet několika důležitých pravidel. Právě díky nim vám nádherná halloweenská dýně vydrží co nejdéle a příliš rychle nezplesniví.
(371) Načíst více