Kategorie Domácnost

Diy
Článek
Co sypat ptáčkům do krmítka: Nabídněte jim slunečnici, vlašské ořechy, proso i lněná semínka
Co sypat ptáčkům do krmítka: Nabídněte jim slunečnici, vlašské ořechy, proso i lněná semínka S přikrmováním drobného ptactva, které žije ve volné přírodě, můžete začít už v průběhu listopadu. Víte ale, čím tyto malé ptáčky krmit, a co jim naopak vůbec nedávat? Zvlášť pokud už máte na parapetu nebo přímo na zahradě krmítko, měli byste mít o potravě pro ptáčky opravdu velký přehled.
Článek
Co nepatří do koupelny, a přesto to tam máte? Vysoká vlhkost a střídající se teploty škodí parfému, bižuterii i make-upu
Co nepatří do koupelny, a přesto to tam máte? Vysoká vlhkost a střídající se teploty škodí parfému, bižuterii i make-upu Koupelna je místnost, v níž každý den provádíme nezbytnou osobní hygienu. Právě z toho důvodu v ní mnohdy stoupá vlhkost až nad 70 procent. Vysoká vlhkost a střídající se teploty však vůbec nesvědčí některým věcem, které máme v koupelně uskladněné. Co bychom tedy měli rozhodně přestěhovat?
Článek
Neodkládejte potřebné věci a žijte lepší život
Neodkládejte potřebné věci a žijte lepší život Letos bychom měli už konečně vymalovat. V létě se musíme dát do rekonstrukce koupelny. Na jaře si musíme pořídit nové auto. Kdy si už konečně pořídíme bazén, jako mají sousedi? To jsou věty, které na rodinných poradách v nějaké podobě říká čas od času každá z nás – všechna ta „letos“, „v létě“, „na jaře“ jsme říkaly vloni, předloni…
Článek
Vyzrajte nad svým rozpočtem!  Pořiďte si ten nejvýhodnější účet, který vás nic nestojí!
Vyzrajte nad svým rozpočtem! Pořiďte si ten nejvýhodnější účet, který vás nic nestojí! Známe to asi všechny: koníčky a kroužky dětí, vybavení na hory, blíží se Vánoce – to všechno něco stojí. Takže neutrácet zbytečně je jasné pravidlo rodinných financí. Přitom udělat si někdy radost nákupem drobnosti pro sebe je příjemné.
Článek
Jak využít pivo jinak než k pití? Pomůže vám v domácnosti, na zahradě i v péči o krásu
Jak využít pivo jinak než k pití? Pomůže vám v domácnosti, na zahradě i v péči o krásu Pivo je v Česku nejoblíbenější alkoholický nápoj. Abyste využili všech jeho předností, nemusíte jej pouze pít. Především v domácnosti má pivo několik překvapivých využití, jejichž znalost se bude hodit i vám. Pivo však nachází uplatnění i v péči o krásu, pomůže vám také na zahradě.
Článek
Jak se zbavit octomilek v domácnosti? Pomáhá bílé víno, ocet i vysavač
Jak se zbavit octomilek v domácnosti? Pomáhá bílé víno, ocet i vysavač Kdo by neznal octomilky neboli vinné mušky? Tento drobný otravný hmyz se objeví vždy, když necháte na kuchyňské lince či jídelním stole přezrát ovoce. Jak se octomilky v domácnosti jednou objeví, je velký problém se jich zbavit, neboť se množí neuvěřitelnou rychlostí. Jakým způsobem je však zaručeně zlikvidujete?
Článek
Jak a čím vyčistíte zašlou vanu? Pomůže vám soda, ocet i kyselina citronová
Jak a čím vyčistíte zašlou vanu? Pomůže vám soda, ocet i kyselina citronová Zářivě bílá vana je vizitkou každé koupelny. Jestli nevíte, jak vyčistit vanu od vodního kamene, zašlé špíny a dalších usazenin, zapomeňte na chemii. K čištění zašlé vany použijte ingredience, které najdete doma.
Článek
Kachlová kamna sluší i moderní kuchyni: Díky nim zažijete to pravé hygge
Kachlová kamna sluší i moderní kuchyni: Díky nim zažijete to pravé hygge Rozloučili jsme se s létem a čeká nás sychravý podzim a mrazivá zima. Pokud si libujete v teple, určitě byste v nadcházející sezoně doma uvítali i kachlovou pec, ze které byste nevylezli, dokud se venku neoteplí. Následující tipy vás přesvědčí o tom, že tento retro kousek sluší i moderní kuchyni.
Článek
Okrasné zelí a ozdobná kapusta jako stylová součást podzimních truhlíků: Vysaďte si je letos na podzim i vy
Okrasné zelí a ozdobná kapusta jako stylová součást podzimních truhlíků: Vysaďte si je letos na podzim i vy Zelí a kapusta už dávno nejsou jenom na jídlo. V zahradnictví seženete speciálně vyšlechtěné druhy, které se zvlášť na podzim budou vyjímat na vašem okenním parapetu. Okrasnému zelí a ozdobné kapustě to totiž náramně sluší v podzimních truhlících. Tyto dekorativní rostlinky odolávají velmi nízkým teplotám, a tak mohou vaše okna krášlit až do zimy.
(197) Načíst více