Kategorie Domácnost

Diy
Článek
Podzimní rovnodennost 2023: Kdy letos nastane astronomický podzim?
Podzimní rovnodennost 2023: Kdy letos nastane astronomický podzim? Podzimní rovnodenností nastává astronomický podzim. Datum podzimní rovnodennosti se mění, a proto vždy nevychází na stejný den ani hodinu. Začátek astronomického podzimu může přitom nastat mezi 21. až 24. zářím. Na kdy tedy vychází datum podzimní rovnodennosti 2023 a s ním i začátek astronomického podzimu 2023?
Článek
7 tipů pro úklid kuchyně, které vám ušetří čas
7 tipů pro úklid kuchyně, které vám ušetří čas Jen těžko bychom hledali člověka, který by si liboval v úklidu. Někdo to však udělat musí, a když už to musí být, proč si neušetřit čas? Máme pro vás 7 tipů, díky kterým bude uklízení kuchyně rázem snazší.
Článek
Proč nesušit babky neboli hřiby žlutomasé? Vystavujete se zdravotnímu riziku
Proč nesušit babky neboli hřiby žlutomasé? Vystavujete se zdravotnímu riziku Narazili jste při houbaření na babky neboli hřiby žlutomasé? Zvláště na mladých hlavičkách si pochutnáte v polévce nebo houbovém guláši. Můžete si je také usmažit v trojobalu, ale rozhodně je nesušte. Přesně z jakého důvodu byste babky neboli hřiby žlutomasé neměli rozhodně sušit? V ohrožení může být vaše zdraví.
Článek
Hřib královský patří k zákonem chráněným houbám. Za jeho sběr vám hrozí pokuta
Hřib královský patří k zákonem chráněným houbám. Za jeho sběr vám hrozí pokuta Při sběru hub byste měli být obzvlášť opatrní. Správný houbař by měl poznat nejen jedlé, nejedlé a jedovaté houby, ale také zákonem chráněné houby, jejichž sběr je zakázaný. Ke chráněným houbám v ČR patří mimo jiné hřib královský, za jehož sběr vám hrozí velmi tučná pokuta.
Článek
Odkvetlá levandule má několik využití. Do kompostu rozhodně nepatří
Odkvetlá levandule má několik využití. Do kompostu rozhodně nepatří Odkvetla vám levandule a plánujete proto její letní řez? Odkvetlá květenství levandule musí pryč, ale do kompostu rozhodně nepatří. Poradíme vám proto, jak využít odkvetlou levanduli, aby vám udělala ještě radost.
Článek
Počasí na září 2023: Zimní bundy si neoblečeme, léto se ještě vrátí
Počasí na září 2023: Zimní bundy si neoblečeme, léto se ještě vrátí Poslední prázdninový týden s sebou přinesl výrazné ochlazení. Podle výhledu počasí na září 2023, který zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), však létu nemusíme dávat ještě definitivně sbohem. Počasí na září 2023 totiž - zvlášť na svém začátku - slibuje příjemně teplé dny.
Článek
Efektivní tipy pro udržení kočičí toalety bez zápachu
Efektivní tipy pro udržení kočičí toalety bez zápachu Máte doma kočku a neustále se potýkáte s přetrvávajícími nepříjemnými pachy, které jsou spjaté s používáním kočičí toalety? Pokud ano, máme pro vás několik užitečných tipů, jak tyto pachy minimalizovat nebo dokonce eliminovat a zároveň zachovat čistý a pohodlný prostor pro vás i vašeho milovaného kočičího kamaráda.
Článek
Proč používat při praní ocet: Nahradí aviváž, neutralizuje pachy a vyčistí pračku
Proč používat při praní ocet: Nahradí aviváž, neutralizuje pachy a vyčistí pračku Ještě nepoužíváte při praní ocet? Tento praktický pomocník, který vás vyjde na pár korun, skvěle nahradí aviváž, neutralizuje pachy a působí jako účinné bělidlo. A nejen to. Jakým způsobem vám tedy ocet při praní v pračce poslouží?
Článek
Praskání rajčat: Jak mu zabránit a jak zpracovat popraskaná rajčata?
Praskání rajčat: Jak mu zabránit a jak zpracovat popraskaná rajčata? Proč rajčata praskají? Právě tuto otázku si snad každým rokem dávají všichni zahrádkáři. Praskání rajčat je zkrátka každoročním problémem. Dáme vám tipy, jak mu předejít. A pokud již popraskaná rajčata sklízíte, prozradíme vám, jak je zpracovat.
(363) Načíst více