Kategorie Domácnost

Diy
Článek
Zalévání rajčat má několik pravidel. Jejich dodržením si zajistíte bohatou úrodu
Zalévání rajčat má několik pravidel. Jejich dodržením si zajistíte bohatou úrodu Pěstování rajčat není tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Jestliže si chcete za několik měsíců pochutnávat na šťavnatých, rudě červených rajských jablíčkách, při pěstování této oblíbené zeleniny byste měli dodržovat několik základních pravidel. Ta se týkají i samotného zalévání rajčat. Na která pravidla tedy myslet?
Článek
Proč dávat mince do mrazáku: Tento jednoduchý trik vás ochrání před konzumací zkažených potravin
Proč dávat mince do mrazáku: Tento jednoduchý trik vás ochrání před konzumací zkažených potravin Zajímá vás, proč dávat minci do mrazáku? Tento jednoduchý trik vás totiž upozorní na to, že došlo k výpadku proudu. Není proto od věci vložit minci do mrazáku před odjezdem na víkend nebo dovolenou. Díky této vychytávce totiž můžete ochránit své zdraví před případnou konzumací zkažených potravin.
Článek
Mikrovlnka nejen k ohřevu jídla: Použijte ji jinak, než znáte
Mikrovlnka nejen k ohřevu jídla: Použijte ji jinak, než znáte Mikrovlnná trouba, kterou většina z nás používá k ohřevu jídla, může mít i mnoho dalších využití. A nejde jenom o vaření hrnkových knedlíků nebo pečení bábovek. Jsou tu i další mikrovlnkové vychytávky, které vám časově ulehčí práci hlavně v kuchyni. Ve kterých případech vám tedy mikrovlnka co nejvíc pomůže?
Článek
Sírovec na akátu nesbírejte, radí mykologové. Je mírně jedovatý
Sírovec na akátu nesbírejte, radí mykologové. Je mírně jedovatý V květnu startuje sezona sírovce žlutooranžového. Tato oblíbená houba roste na ovocných stromech i na dalších listnáčích, k nimž patří duby, vrby nebo břízy. Pozor byste si však měli dát, pokud sírovce žlutooranžového objevíte na akátu. Mykologové doporučují dát od něj v tomto případě ruce pryč. Sírovec na akátu je totiž mírně jedovatý.
Článek
Poupata medvědího česneku jsou skvělá do salátů, míchaných vajec nebo jako kapary
Poupata medvědího česneku jsou skvělá do salátů, míchaných vajec nebo jako kapary Letošní sezona medvědího česneku se pomalu chýlí ke svému konci. V měsíci květnu totiž tato jarní bylinka vykvétá a postupně ztrácí svou léčivou sílu. Po odkvětu medvědí česnek vadne a nechává prostor dalším lesním rostlinám. I tak na něj můžete ještě v květnu vyrazit a nasbírat si poupata medvědího česneku. K čemu jsou dobrá?
Článek
Jak vyčistit toustovač? Nad připečeným sýrem zvítězíte i díky triku s pečicím papírem
Jak vyčistit toustovač? Nad připečeným sýrem zvítězíte i díky triku s pečicím papírem Milujete tousty? V tom případě je u vás doma v permanentním vytížení toustovač. Pokud je každodenní využití na tomto přístroji opravdu znát, pusťte se do jeho čištění. Přinášíme několik tipů, jak snadno vyčistit toustovač, abyste jej zbavili všech nečistot. Také vám prozradíme trik s pečicím papírem, díky kterému zvítězíte i nad připečeným sýrem.
Článek
Bílá larva v hlíně nebo kompostu: Komu patří a může ohrozit úrodu?
Bílá larva v hlíně nebo kompostu: Komu patří a může ohrozit úrodu? Zahrádkáři se každé jaro potýkají s jednou velkou neznámou. V hlíně nebo kompostu nalézají velké bílé larvy. Našli jste je při rytí nebo hrabání záhonků také? Pomůžeme vám rozřešit hádanku, komu velké bílé larvy patří a zda mohou nějak znehodnotit vaši úrodu.
Článek
Otevírací doba 1. 5. a 8. 5.: Jak budou mít obchody otevřeno a kde budete moci nakoupit
Otevírací doba 1. 5. a 8. 5.: Jak budou mít obchody otevřeno a kde budete moci nakoupit Chcete vědět, jak jsou otevřené obchody 1. a 8. května? Tyto květnové státní svátky v roce 2022 vycházejí na neděli. Pokud v tyto dny budete chtít vyrazit na nákupy, vyplatí se znát otevírací dobu obchodů. Jaká je tedy otevírací doba 1. 5. a 8. 5. 2022? Máme pro vás stručný přehled.
Článek
Bublinková fólie původně nesloužila k balení předmětů: Kdo ji vymyslel a jak se používala?
Bublinková fólie původně nesloužila k balení předmětů: Kdo ji vymyslel a jak se používala? Bublinková fólie je nedílnou součástí našich životů. Také ji rádi praskáte? Tento průhledný plastový materiál s drobnými polštářky naplněnými vzduchem se v současnosti používá jako obalový materiál při přepravě nebo skladování různých předmětů. Původní využití bublinkové fólie však bylo úplně jiné. Zajímá vás jaké? Toto zjištění vás možná překvapí.
(280) Načíst více