Kategorie Domácnost

Diy
Článek
Jak pěstovat muškáty v truhlících a co k nim zasadit? Poradíme také, kdy dát muškáty do truhlíku
Jak pěstovat muškáty v truhlících a co k nim zasadit? Poradíme také, kdy dát muškáty do truhlíku Muškáty patří k nejoblíbenějším balkonových květinám, kterými si můžete ozdobit své balkony, terasy i venkovní parapety. V tomto článku vám poradíme, jak pěstovat muškáty v truhlících a jaké rostliny k nim zasadit pro efektní vzhled. Také vám řekneme, kdy je ideální čas muškáty zasadit do truhlíku.
Článek
Mšice na jahodách jsou problém. Jak se jich zbavit?
Mšice na jahodách jsou problém. Jak se jich zbavit? Všimli jste si, že na jahodách máte mšice? Tento drobný hmyz už brzy na jaře kolonizuje řapíky a listy jahodníků. Rozhodně nad ním nemávejte jen tak rukou. Prozradíme vám, jak se zbavit mšic na jahodách účinně, rychle a ekologicky.
Článek
Jak daleko od sebe sázet rajčata, papriky nebo okurky? Vzdálenost sazenic je důležitá
Jak daleko od sebe sázet rajčata, papriky nebo okurky? Vzdálenost sazenic je důležitá Po zmrzlých mužích, tedy v polovině května, již můžete dát na otevřený záhon sazenice rajčat, paprik nebo okurek. Jenže, v jaké vzdálenosti od sebe tyto rostliny sázet? Máme pro vás odpovědi.
Článek
Přírodní zahrada: Inspirace, jak ji vytvořit a dosáhnout přírodní biodiverzity
Přírodní zahrada: Inspirace, jak ji vytvořit a dosáhnout přírodní biodiverzity Toužíte po zahradě, která je nejen krásná, ale také plná života? V tom případě vám dáme několik tipů, jak vytvořit přírodní zahradu, ve které budou létat motýli, bzučet včely a čmeláci a žít různorodý hmyz. Jakým způsobem tedy ve své zahradě dosáhnete harmonie s přírodou?
Článek
Lidé prozradili bizarní způsoby úspory peněz. Z některých se vám protočí panenky
Lidé prozradili bizarní způsoby úspory peněz. Z některých se vám protočí panenky Říká se, že kdo šetří, má za tři. Někteří lidé ovšem dospěli k opravdu bizarním způsobům, jak ulevit své peněžence. Některé neobvyklé přístupy, které šetří peníze, jsou doslova k neuvěření.
Článek
Častý úklid domácnosti je nebezpečný. Méně je někdy více, tvrdí norští vědci
Častý úklid domácnosti je nebezpečný. Méně je někdy více, tvrdí norští vědci Už jste se někdy zamysleli nad tím, jak často doma uklízíte? Podle nedávné vědecké studie provedené v Norsku byste rozhodně měli. Výsledky této studie totiž říkají, že nadměrné používání čisticích prostředků má velmi nežádoucí účinky na naše zdraví.
Článek
Co platí proti slimákům? Vyzkoušejte měděnou pásku
Co platí proti slimákům? Vyzkoušejte měděnou pásku Není tajemstvím, že slimáci dokážou během několika málo nocí doslova zdecimovat osázený záhon. Zatímco ve volné přírodě mají svou roli, na zahradách patří k největším škůdcům. Mladé sazenice a další pěstované rostliny by o tom mohly vyprávět. Jak účinně bojovat proti slimákům? Jedním z ekologických způsobů je použití měděné pásky.
Článek
Otevírací doba 1.5. a 8. 5. 2024: Kdy budou obchody otevřené a kdy musí zavřít?
Otevírací doba 1.5. a 8. 5. 2024: Kdy budou obchody otevřené a kdy musí zavřít? Zajímá vás, jak bude otevřeno 1. května a 8. května 2024? Tyto dny, které v roce 2024 vycházejí vždy na středu, jsou státními svátky. Jak to tedy bude s otevírací dobou obchodů?
Článek
Bezúdržbová zahrada, se kterou je co nejméně práce: Přinášíme 7 tipů, jak na to
Bezúdržbová zahrada, se kterou je co nejméně práce: Přinášíme 7 tipů, jak na to Zahrada je místem odpočinku a relaxace, ale pro mnohé z nás muže být také zdrojem stresu, pokud vyžaduje nadměrnou údržbu. Nechcete na zahradě trávit dlouhé hodiny práce kvůli tomu, aby vypadala přesně podle vašich představ? Přinášíme vám 7 tipů na to, jak si můžete udělat bezúdržbovou okrasnou zahradu.
(389) Načíst více