Kategorie Domácnost

Diy
Článek
Jak budou vypadat Velikonoce v karanténě? Změny nečekejte
Jak budou vypadat Velikonoce v karanténě? Změny nečekejte Ve středu se opět sešel Ústřední krizový štáb. Dle slov předsedy a ministra vnitra Jana Hamáčka by měly Velikonoce proběhnout za současných podmínek a neměli bychom v jejich dodržování polevovat.
Článek
Škaredá středa, Zelený čtvrtek a Velký pátek: Co v tyto dny dělat a čemu se vyhnout
Škaredá středa, Zelený čtvrtek a Velký pátek: Co v tyto dny dělat a čemu se vyhnout Velikonoce, to není pouze Červené pondělí, během kterého chodí kluci s pomlázkou koledovat a dostávají od dívek výslužku. Víte, co byste rozhodně neměli dělat na Škaredou středu nebo čemu byste se měli věnovat na Bílou sobotu? Provedeme vás velikonočními tradicemi a pověrami den po dni.
Článek
Od úterý budeme moci sportovat bez roušek. Od čtvrtka se otevřou další prodejny
Od úterý budeme moci sportovat bez roušek. Od čtvrtka se otevřou další prodejny Vláda dnes oznámila, že od čtvrtka by lidé mohli jít nakoupit do hobbymarketů i do prodejen jízdních kol. Prodejci však musí zajistit, aby byla u vchodu dezinfekce a rukavice pro ochranu rukou. Zazněly však i slova ohledně promoření populace koronavirem.
Článek
Pěstování muškátů: Jak se o ně starat, aby bohatě kvetly
Pěstování muškátů: Jak se o ně starat, aby bohatě kvetly Muškáty neboli pelargónie patří k nejoblíbenějším květinám, kterými si můžete zkrášlit okenní parapet nebo balkon. Jejich pěstování je poměrně nenáročná záležitost. Přinášíme vám několik tipů na to, co dělat, aby muškáty vytvořily úžasnou záplavu květů.
Článek
K otevření škol by mohlo dojít v druhé polovině května. Musí se však stanovit podmínky
K otevření škol by mohlo dojít v druhé polovině května. Musí se však stanovit podmínky Nejenom rodiče, ale i žáky ze všeho nejvíce zajímá, kdy se opět otevřou školy a oni budou moci usednout do lavic. Na tuto otázku konečně odpověděl ministr školství Robert Plaga.
Článek
Karanténu jako ze zlého snu prožívají lidé v Hongkongu: Jejich byty často nemají ani 5 m²
Karanténu jako ze zlého snu prožívají lidé v Hongkongu: Jejich byty často nemají ani 5 m² Vadí vám, že musíte v době nouzového stavu sedět doma, kde máte home office nebo se staráte o děti? Jestli se ve svém bytě či v domě, odkud se jednou denně jdete projít do přírody, cítíte jako ve vězení, musíme vás vyvést z omylu. Jako ve vězení se totiž cítí lidé v Hongkongu. Ve svých miniaturních bytech často nemohou udělat ani krok.
Článek
Tři zaměstnanci obchodu byli obviněni. Napadli seniora, kterému nevěřili jeho věk
Tři zaměstnanci obchodu byli obviněni. Napadli seniora, kterému nevěřili jeho věk Předminulý týden se v Semilech odehrál incident, během kterého byl obsluhou obchodu zraněn 67letý muž. Proč k potyčce došlo? Vysvětlení je jednoduché, muž nevypadal jako starší 65 let a chtěl si jít do obchodu nakoupit.
Článek
Kdy se konečně otevřou restaurace a podniky? Vláda na to půjde postupně
Kdy se konečně otevřou restaurace a podniky? Vláda na to půjde postupně Nikdo z nás si nepamatuje situaci, která zde panuje již několik týdnů. Zavřené restaurace, obchody, kadeřnictví i firmy. V České republice doslova utichla celá ekonomika a nejenom majitelé firem čekají na to, až budou moci opět otevřít.
Článek
Úklid domácnosti během pandemie koronaviru: Pravidelně dezinfikujte věci a povrchy a průběžně větrejte
Úklid domácnosti během pandemie koronaviru: Pravidelně dezinfikujte věci a povrchy a průběžně větrejte Pravidelný úklid domácnosti je samozřejmost. V době koronavirové pandemie byste však na něj měli dbát ještě víc. Nejde přitom jenom o klasické utírání prachu, vysávání nebo vytírání podlah. Co konkrétně byste neměli v současné době podcenit?
(227) Načíst více