Kategorie Domácnost

Diy
Článek
Nekvete vám orchidej? Tři stroužky česneku ji donutí opět vykvést
Nekvete vám orchidej? Tři stroužky česneku ji donutí opět vykvést Jak je to dlouho, co kvetla vaše oblíbená orchidej? Jestli vám tato vznešená pokojová rostlina dělala svými květy potěchu už před několika měsíci, měli byste ji v jejím opětovném rozkvětu něčím podpořit. Nejlepším řešením je použít česnek, který díky obsaženým látkám orchidej donutí, aby znovu vykvetla. Jak tedy na to?
Článek
Geniální využití balzámu na rty: Tento všestranný pomocník nepaří jenom na ústa
Geniální využití balzámu na rty: Tento všestranný pomocník nepaří jenom na ústa Nedáte bez balzámu na rty ani ránu? Od teď jej budete mít ještě radši. Balzám není skvělý pouze na hydrataci suchých a popraskaných rtů. Tato věcička, kterou tak často vidíte přímo u pokladen drogerií a supermarketů, má spoustu dalších alternativních využití. Balzám na rty je podle nás naprosto geniální věc, která skvěle poslouží úplně každému.
Článek
Známe nejlepší přírodní hnojivo na jahody: Vsaďte na kopřivy, chemie proti nim nemá šanci
Známe nejlepší přírodní hnojivo na jahody: Vsaďte na kopřivy, chemie proti nim nemá šanci Pěstujete na zahradě nebo ve velkém květináči na balkóně jahody? Jistě se už teď těšíte na červnovou a červencovou úrodu sladkých a chutných červených plodů. Abyste si mohli jahod užívat do sytosti, právě nastává vhodný čas k tomu, abyste jahodníky přihnojili. Zapomeňte ale na chemii, vyzkoušejte přírodní hnojivo vyrobené z kopřiv.
Článek
Pravý versus falešný med: Rozpoznáte je díky jednoduchým domácím testům
Pravý versus falešný med: Rozpoznáte je díky jednoduchým domácím testům Když kupujete med přímo u včelaře, máte jistotu, že jde o vysoce kvalitní surovinu. Jenže ne každý má svého osvědčeného včelaře, a tak se musí spokojit s nabídkou obchodů. V nich ale narazíte na medy rozdílné kvality a složení, při výběru vám nepomůžou ani údaje obsažené na etiketě. Jakým způsobem tedy rozpoznáte kvalitní med od toho falešného?
Článek
Perfektně lesklá okna bez šmouh: Při mytí oken se řiďte těmito triky
Perfektně lesklá okna bez šmouh: Při mytí oken se řiďte těmito triky Řada z nás plánuje, jak se o víkendu pustí do mytí oken. Teplé jarní počasí je pro tuto nejméně oblíbenou domácí práci jako stvořené. Pokud mytí oken vyloženě nesnášíte, vyzkoušejte následující fígle, díky kterým během mžiku dosáhnete dokonalých oken bez šmouh. Aby se vaše okna perfektně leskla, stačí vám na to jenom pár minut.
Článek
Difenbachie: Oblíbená pokojová rostlina, která do 15 minut zabije zvíře i člověka
Difenbachie: Oblíbená pokojová rostlina, která do 15 minut zabije zvíře i člověka Tuto pokojovku máte doma i v kanceláři. Vyniká exotičností a širokými, skvrnitými listy. Navzdory svému půvabu v sobě skrývá jed, který může být v krajním případě smrtelný pro zvíře i člověka. Řeč je o tolik oblíbené difenbachii. Pokud ji máte doma, popřemýšlejte nad tím, zda se jí vzhledem k možným rizikům raději nezbavit.
Článek
Jak recyklovat krabice od trvanlivého mléka: Patří do papíru, nebo do plastu?
Jak recyklovat krabice od trvanlivého mléka: Patří do papíru, nebo do plastu? V poslední době se stále častěji mluví o tom, proč je třeba recyklovat takřka všechen odpad, který domácnost vyprodukuje. V případě plastů, papíru, skla nebo kovového materiálu je jasné, do kterého kontejneru patří. Jak bychom ale měli recyklovat krabice od trvanlivého mléka? Házíte je do papíru, nebo do plastu?
Článek
Fenomén zero waste neboli Nulová produkce odpadu: Začněte ještě dnes s ekologičtější domácností
Fenomén zero waste neboli Nulová produkce odpadu: Začněte ještě dnes s ekologičtější domácností V posledních měsících se světem šíří fenomén zero waste. Lidé se jeho prostřednictvím snaží ve své domácnosti produkovat co nejméně zbytečných odpadků. Jejich snem je dosáhnout nulové produkce odpadu, tedy zero waste. Pokud se chcete k tomuto trendu připojit, přinášíme vám několik tipů, díky kterým bude chod vaší domácnosti co nejekologičtější.
Článek
Jak šetřit vodou? Plýtvání zastavíte, když se zbavíte svých špatných návyků
Jak šetřit vodou? Plýtvání zastavíte, když se zbavíte svých špatných návyků Podle zlých jazyků se blížíme době, kdy začne platit rčení, že je pitná voda nad zlato. Spočítali jste někdy, kolik pitné vody denně spotřebujete? Pokud se pokládáte za průměrného českého občana, je to kolem 110 litrů. Zdá se vám to hodně? Přestat plýtvat vodou a ušetřit za její spotřebu můžete pouhými maličkostmi. Zbavte se hlavně těchto návyků.
(155) Načíst více