Kategorie Domácnost

Diy
Článek
Trpíte arachnofobií? Miliony obřích invazních pavouků v americké Georgii vám přijdou jako noční můra
Trpíte arachnofobií? Miliony obřích invazních pavouků v americké Georgii vám přijdou jako noční můra Aktuální situace v severní části amerického státu Georgia není rozhodně tím pravý šálkem pro arachnofobiky. Tato oblast totiž čelí invazi milionů obrovských pavouků výrazně žluté barvy, kteří dosahují velikosti až 7,5 centimetrů. Za scény jako z hororu může konkrétně pavouk nefila kyjovitá (Trichonephila clavata), který pochází z východní Asie.
Článek
Jak poznat kvalitní máslo už v obchodu? Záleží nejen na obsahu mléčného tuku
Jak poznat kvalitní máslo už v obchodu? Záleží nejen na obsahu mléčného tuku Máslo je v kuchyni nepostradatelným pomocníkem. Opravdu kvalitní máslo je důležitou ingrediencí také při přípravě vánočního cukroví, kterému dodá dokonalou chuť i vůni. Nevíte, jak poznat opravdové máslo? Poradíme vám, čeho byste si při výběru této suroviny měli všímat už v obchodu.
Článek
Vileda Steam XXL: Velký parní mop, pomocí kterého uklidíte svůj domov rychle, důkladně a za kratší dobu
Vileda Steam XXL: Velký parní mop, pomocí kterého uklidíte svůj domov rychle, důkladně a za kratší dobu Také máte pocit, že vám úklid vašeho domu či bytu zabírá až příliš mnoho času? Abyste se nestali otroky své domácnosti, a měli naopak více času na sebe, svou rodinu, přátele i koníčky, snažte si úklid svého domova co nejvíce zjednodušit.
Článek
Kdy začít péct vánoční cukroví? Každý druh to má jinak, připravte si plán
Kdy začít péct vánoční cukroví? Každý druh to má jinak, připravte si plán Rozhodli jste se, že si letos napečete všechno vánoční cukroví sami? V tom případě si jistě říkáte, kdy přesně začít. Odpověď na tuto otázku závisí na tom, pro jaké druhy vánočního cukroví jste se rozhodli. Zatímco na zázvorky je čas již koncem listopadu, například vosí hnízda si připravte až těsně před Vánoci.
Článek
Sázení česneku na podzim má několik pravidel. Vyplatí se je dodržet
Sázení česneku na podzim má několik pravidel. Vyplatí se je dodržet Plánujete, že se teď na podzim pustíte do výsadby česneku? Abyste se příští rok mohli těšit z bohaté úrody, držte se hned několika pravidel. Poradíme vám, kdy přesně sázet česnek, jaký typ záhonu zvolit a pro jakou sadbovou odrůdu česneku se rozhodnout.
Článek
Kdy začíná advent 2021? První svíčku na adventním věnci zapálíme v neděli 28. listopadu
Kdy začíná advent 2021? První svíčku na adventním věnci zapálíme v neděli 28. listopadu Zajímá vás, kdy v roce 2021 začíná advent? Jelikož počátek adventu každoročně spadá na čtvrtou neděli před 24. prosincem, začátek adventu si v letošním roce připomeneme již v neděli 28. listopadu. A jak je to v roce 2021 s 2., 3. a 4. adventní nedělí? Prozradíme vám, na kdy letos přesně vycházejí.
Článek
Odkud se vzal adventní věnec a jaký je jeho pravý význam?
Odkud se vzal adventní věnec a jaký je jeho pravý význam? A po roce to tu máme zase. Blíží se advent, který nám bude odpočítávat posledních pár týdnů do Štědrého dne. S adventem se pak pojí mnoho vánočních tradic, z nichž jednou z nich je zapalování svíček na adventním věnci. Odkud se však tato tradice vzala a proč vlastně svíčky zapalujeme?
Článek
Orosená okna zevnitř: Tohoto problému se zbavíte pomocí několika vychytávek
Orosená okna zevnitř: Tohoto problému se zbavíte pomocí několika vychytávek Trápí vás orosená okna? V tomto ročním období rozhodně nejste jediní. Vytopený dům či byt, vysoká vnitřní vlhkost a nízké venkovní teploty mají za následek, že si můžete po zarosených oknech po ránu klidně malovat. Jak se tohoto problému zbavit, abyste orosená okna nemuseli donekonečna utírat? Pomůže vám několik chytrých vychytávek.
Článek
Nakupujete zásoby na přípravu vánočního cukroví? Dejte si pozor na druh skořice, který použijete
Nakupujete zásoby na přípravu vánočního cukroví? Dejte si pozor na druh skořice, který použijete Není skořice jako skořice. Myslete na to, až budete nakupovat ingredience na přípravu vánočního cukroví. Ve většině případů si totiž z obchodu namísto pravé skořice z Cejlonu přinesete čínskou kassiu, která má odlišnou chuť a navíc může uškodit vašemu tělu. Na obalu těchto koření se bohužel země původu neuvádí. Víme ale, jak je od sebe rozeznat.
(205) Načíst více