Kategorie Domácnost

Diy
Článek
Jak vydlabat a vyřezat halloweenskou dýni, aby nezplesnivěla: Při výrobě této dekorace na Halloween dodržujte několik zásad
Jak vydlabat a vyřezat halloweenskou dýni, aby nezplesnivěla: Při výrobě této dekorace na Halloween dodržujte několik zásad I když není Halloween ryze českým svátkem, již si to v tento den, který připadá na 31. října, nedokážeme představit bez vyřezávané dýně. Pokud zrovna dlabete a vyřezáváte strašidelnou dýni na Halloween, zkuste se držet několika důležitých pravidel. Právě díky nim vám nádherná halloweenská dýně vydrží co nejdéle a příliš rychle nezplesniví.
Článek
Šťastný muž z Michiganu vyhrál v loterii v jediný den dvakrát po sobě. Za pohádkovou sumu si koupí dům a auto a zabezpečí rodiče
Šťastný muž z Michiganu vyhrál v loterii v jediný den dvakrát po sobě. Za pohádkovou sumu si koupí dům a auto a zabezpečí rodiče Snad každý z nás sní o tom, že jednoho dne vyhraje krásnou částku v loterii a po zbytek života se bude mít jako v bavlnce. 24letý muž z amerického státu Michigan měl začátkem letošního října pocit, že má svůj šťastný den. Na benzínové pumpě si proto koupil stírací losy, na které poté vyhrál přes jeden milion dolarů.
Článek
Čištění koupelny bez chemie je účinné a levné. Vsaďte na ocet, jedlou sodu a citronovou šťávu
Čištění koupelny bez chemie je účinné a levné. Vsaďte na ocet, jedlou sodu a citronovou šťávu Jak ekologicky vyčistit špinavou vanu nebo jak si poradit s ucpaným odpadem? Na tuto otázku by vám dobře odpověděly naše prababičky, které k úklidu koupelny nepoužívaly čisticí prostředky plné chemie. Rychle, levně a bez chemikálií svou koupelnu uklidíte zejména s použitím klasického octu, jedlé sody či citronové šťávy. Jak tedy na to?
Článek
Závěsné květináče s pokojovými rostlinami mají spoustu podob. Zamilujete si macramé závěsy, kovové poličky nebo dřevěné mřížky
Závěsné květináče s pokojovými rostlinami mají spoustu podob. Zamilujete si macramé závěsy, kovové poličky nebo dřevěné mřížky Pokojové rostliny se nemusí vyjímat pouze postavené na podlaze nebo položené na nábytku. Zkuste interiérovou zeleň pěstovat originálněji, a to zavěšenou na stropě nebo na zdi. Na pokojové rostliny ve stylových závěsných květináčích bude pěkný pohled. Tento doplněk se zároveň stane vkusným oživením vašeho domova.
Článek
Pěstování tlustice vejčité zvládne i začátečník. Tato pokojová rostlina je indikátorem zdraví a má spoustu léčebných vlastností
Pěstování tlustice vejčité zvládne i začátečník. Tato pokojová rostlina je indikátorem zdraví a má spoustu léčebných vlastností Tlustice vejčitá neboli Crassula Ovata patří v současnosti k nejoblíbenějším pokojovým rostlinám. Nádherně se totiž vyjímá v moderních interiérech. Tento sukulent se vám navíc za správnou péčí odmění spoustou zdravotních benefitů. O kterých příznivých účincích tlustice vejčité na lidské zdraví jste neměli ani potuchy?
Článek
Proč používat při praní ocet: Nahradí aviváž, neutralizuje pachy a vyčistí pračku
Proč používat při praní ocet: Nahradí aviváž, neutralizuje pachy a vyčistí pračku Ještě nepoužíváte při praní ocet? Tento praktický pomocník, který vás vyjde na pár korun, skvěle nahradí aviváž, neutralizuje pachy a působí jako účinné bělidlo. A nejen to. Jakým způsobem vám tedy ocet při praní v pračce poslouží?
Článek
Orchidej ovlivňuje energii a pozná rodinnou krizi. Dejte si pozor, kde ji doma umístíte a jakou bude mít barvu
Orchidej ovlivňuje energii a pozná rodinnou krizi. Dejte si pozor, kde ji doma umístíte a jakou bude mít barvu Orchidej patří k nejoblíbenějším pokojovým rostlinám současnosti. Svými nádhernými květy dokáže rozzářit každý domov. Nejen staročínské umění feng-shui však o orchideji říká, že může u vás doma ovlivnit energii. Někdy k lepšímu, jindy ovšem k horšímu.
Článek
Jak poznat kvalitní burčák z bílých hroznů: Zaměřte se na barvu, míru zakalení, hustotu a chuť
Jak poznat kvalitní burčák z bílých hroznů: Zaměřte se na barvu, míru zakalení, hustotu a chuť Jako každým rokem i letos nastává sezona burčáku. Pokud na zkvašený mošt z bílých hroznů nedáte dopustit, dejte si záležet na jeho výběru. Poznat opravdu kvalitní burčák je kumšt. Pomůže vám, když se při jeho výběru budete řídit několika pravidly.
Článek
Co se zelenými rajčaty: Mohou dozrát i po sklizni, pokud je uložíte k jablkům
Co se zelenými rajčaty: Mohou dozrát i po sklizni, pokud je uložíte k jablkům Na sklonku léta zahrádkáři obvykle sklízejí všechnu svou vypěstovanou úrodu. Týká se to i rajčat, jejichž červené plody je třeba otrhat do prvních mrazíků. Ale co se zelenými sklizenými rajčaty, která nejsou ještě vhodná k jídlu? Rozhodně je nevyhazujte, zčervenají vám doma díky několika zahrádkářským trikům.
(252) Načíst více