Kategorie Domácnost

Diy
Článek
Jak se zbavit skvrn na matracích bez praní? Známe jednoduché, ale účinné řešení
Jak se zbavit skvrn na matracích bez praní? Známe jednoduché, ale účinné řešení Máte doma malé dítě, anebo chlupatého domácího mazlíčka? V tom případě jistě víte, o čem je řeč. Sem tam se stane menší nehoda a vy pak skvrny na matracích řešíte mnohem častěji, než byste chtěli. Pokud nechcete pokaždé, když si třeba vaše dítě nedopatřením ucvrnkne, dávat celý potah matrace do pračky, zkuste tuto jednoduchou vychytávku!
Článek
Konec zasmrádlým ručníkům. Díky tomuto triku budou jako nové!
Konec zasmrádlým ručníkům. Díky tomuto triku budou jako nové! My, hospodyňky, to známe. Z obchodu si přineseme měkoučké, nadýchané ručníky, ale už za pár měsíců jsou omšelé, seprané a navíc ani už pořádně nesají? Jak jim vrátit jejich svěžest a navíc jen za pár korun?
Článek
Jednoduchá metoda pro zazimování muškátů. Díky ní budou na jaře husté a bohaté jako nikdy předtím
Jednoduchá metoda pro zazimování muškátů. Díky ní budou na jaře husté a bohaté jako nikdy předtím Pelargonie neboli muškáty jsou díky svému vzhledu jednou z nejoblíbenějších květin, které vaše okno či balkon nazdobí tak, jako máloco. Navíc mají velkou škálu zbarvení, jsou nenáročné a odolné vůči škůdcům. Prostě ideální okrasa na vaše balkóny, terasy či okna.
Článek
Mikrovlnka nejen k ohřevu jídla: Použijte ji jinak, než znáte
Mikrovlnka nejen k ohřevu jídla: Použijte ji jinak, než znáte Mikrovlnná trouba, kterou většina z nás používá k ohřevu jídla, může mít i mnoho dalších využití. A nejde jenom o vaření hrnkových knedlíků nebo pečení bábovek. Jsou tu i další mikrovlnkové vychytávky, které vám časově ulehčí práci hlavně v kuchyni. Ve kterých případech vám tedy mikrovlnka co nejvíc pomůže?
Článek
Podle vědců muži stresují své ženy více než děti. Jak je to možné?
Podle vědců muži stresují své ženy více než děti. Jak je to možné? V dnešní době, kdy finančně musí rodinu podporovat nejenom muži, ale také ženy, se může stát, že právě manželka a zároveň maminka se někdy cítí vyčerpaně. V takovém případě je na místě, aby si manželé byli v domácích pracích rovni, mnohdy to tak ale bohužel není.
Článek
Pamatujete si na tuto kovovou věcičku? Ještě dnes ji můžeme vidět u panelových domů
Pamatujete si na tuto kovovou věcičku? Ještě dnes ji můžeme vidět u panelových domů Ti starší z nás si jistě ještě moc dobře pamatují na tyto kovové pomocníky, které jsme mohli najít u každého panelového domu na sídlišti a dokonce, pokud bychom trochu hledali, je u některých domů nalezneme ještě dnes.
Článek
Následující věci nikdy nedávejte do mikrovlnky
Následující věci nikdy nedávejte do mikrovlnky Mikrovlnná trouba je součástí každé kuchyně. Používáme ji k rychlému ohřevu hotového jídla, vaření hrnkových knedlíků nebo k "pečení" dortových korpusů. Tenhle kuchyňský spotřebič ale rozhodně není žádné neviňátko. Když budete v mikrovlnce ohřívat něco, co do ní prostě nepatří, může nepříjemně explodovat. Co tedy do mikrovlnky rozhodně nedávat?
Článek
Tři měsíce do Vánoc: Jak je letos zvládnout a nezbláznit se?
Tři měsíce do Vánoc: Jak je letos zvládnout a nezbláznit se? Možná se vám může zdát, že léto skončilo před pár dny a do zimy je ještě daleko. Je ale říjen a do Vánoc nám zbývají necelé tři měsíce, které utečou jako voda. Připravte se na ně tentokrát s předstihem, abyste si svátky klidu a míru opravdu užily v poklidu se svými nejbližšími.
(135) Načíst více