Kategorie Domácnost

Diy
Článek
Zavěšené jmelí je symbolem Vánoc. Čím více má bílých bobulek, tím více štěstí vám přinese
Zavěšené jmelí je symbolem Vánoc. Čím více má bílých bobulek, tím více štěstí vám přinese Vánoce si snad nikdo z nás nedokáže představit bez jmelí. S touto zelenou keřovitou rostlinou s bílými bobulemi, která parazituje v korunách stromů, je spojena řada vánočních tradic. Nejde pouze o líbání pod jmelím. Tuto rostlinu si zavěste doma, kde ji nechte do příštích Vánoc. Podle vánoční pověry vám zavěšené jmelí přinese štěstí i lásku.
Článek
Jak vybrat vánoční stromeček, který vám doma rychle neopadá: Stromek kupujte venku a zaměřte se na stav jeho jehličí
Jak vybrat vánoční stromeček, který vám doma rychle neopadá: Stromek kupujte venku a zaměřte se na stav jeho jehličí Dáváte přednost živému vánočnímu stromečku před umělým? Právě nastal vhodný čas, abyste se po něm poohlédli. Jenže, jakým způsobem vybrat vánoční stromek, aby na Vánoce udělal nejen parádu, ale aby vám doma také dlouho vydržel a neopadal vám? Na tyto otázky vám přinášíme hned několik odpovědí, kterými se můžete řídit.
Článek
Pečení vánočky si můžete zjednodušit. Připravte si těsto na vánočku v domácí pekárně a upleťte ji z devíti pramenů
Pečení vánočky si můžete zjednodušit. Připravte si těsto na vánočku v domácí pekárně a upleťte ji z devíti pramenů Pletení a pečení vánočky je pro řadu z nás velká věda. V prvé řadě musíte mít po ruce osvědčený recept na vánočku, která dobře chutná a správně vykyne. Poté byste měli mít v malíku správný postup pletení vánočky a v neposlední řadě nesmíte udělat zásadní chybu ani při jejím pečení. Jak tedy na správnou přípravu vánočky?
Článek
Vánoce ve skandinávském stylu mají svá pravidla. Přinášíme tipy, jak si jednoduše a elegantně vyzdobit domov
Vánoce ve skandinávském stylu mají svá pravidla. Přinášíme tipy, jak si jednoduše a elegantně vyzdobit domov Skandinávský styl je stále oblíbenější. Pokud na něj při zařizování svého bytu či domu nedáte dopustit, proč si neudělat také Vánoce ve skandinávském stylu? Podstatný pro vás bude zejména minimalismus a střídmé barvy. Podle jakých pravidel tedy přenést severský styl do vánoční výzdoby?
Článek
Lucie noci upije 13. prosince. K tomuto dni se vztahuje spousta zapomenutých tradic
Lucie noci upije 13. prosince. K tomuto dni se vztahuje spousta zapomenutých tradic Kdo by neznal rčení “Lucie noci upije, ale dne nepřidá”? K 13. prosinci, kdy Lucie slaví svátek, se vztahuje spousta pověr a tradic. Na některé z nich jsme už dávno zapomněli. Jedna z nich mimo jiné říká, že na svátek svaté Lucie by se všechny hospodyňky měly vyhnout domácímu úklidu.
Článek
Trendy Vánoc 2020: Hitem jsou přírodní dekorace, platina i klasická modrá
Trendy Vánoc 2020: Hitem jsou přírodní dekorace, platina i klasická modrá Trendy Vánoc se každým rokem mění. Chcete vědět, které vánoční barvy, materiály a styly vévodí letošnímu roku 2020? Pokud se jimi chcete inspirovat při vánoční výzdobě, vsaďte na platinu, klasickou modrou, neutrální tóny, dekorace z přírodních materiálů nebo perníčky.
Článek
Vánoční hvězda: Jak se o tuto rostlinu starat, aby byla krásná i na Štědrý den?
Vánoční hvězda: Jak se o tuto rostlinu starat, aby byla krásná i na Štědrý den? Pořídila jste si vánoční hvězdu, jenže jí začínají opadávat listy a ztrácí na kráse? Důvod je prostý, dopouštíte se několika zásadních pěstitelských chyb. Aby vám tentokrát tato vánoční rostlina vydržela až do Štědrého dne, měla byste vědět, jak se o ni starat. Svou krásou vám totiž může dělat radost až několik let.
Článek
Jak prostřít vánoční stůl? Vaše štědrovečerní tabule bude nejkrásnější díky dekoracím, ubrusu či porcelánovému nádobí
Jak prostřít vánoční stůl? Vaše štědrovečerní tabule bude nejkrásnější díky dekoracím, ubrusu či porcelánovému nádobí K slavnostnímu prostření stolu máme příležitost po celý rok. Vánoce jsou však výjimečným obdobím, během kterého bychom měli vyšperkovat k dokonalosti i štědrovečerní tabuli. Nevíte ovšem, jak u vás doma prostřít vánoční stůl? Přinášíme vám ochutnávku těch nejkrásnějších štědrovečerních tabulí, jimiž se můžete přímo inspirovat.
Článek
Barvou Vánoc 2020 je klasická modrá. Nadčasový modrý odstín sluší vánočnímu stromečku i sváteční tabuli
Barvou Vánoc 2020 je klasická modrá. Nadčasový modrý odstín sluší vánočnímu stromečku i sváteční tabuli Přemýšlíte nad tím, jakým způsobem letos nazdobíte vánoční stromeček, sváteční tabuli nebo rovnou celý svůj dům? Do zdobení se můžete pustit i s ohledem na trendy letošního adventu, které říkají, že barvou Vánoc 2020 je klasická modrá. Proč tedy letošní vánoční svátky nepojmout “modře”? Přinášíme vám inspiraci, jak na to.
(269) Načíst více