Jste majitelem krevní skupiny 0? Potom byste měli rozhodně vědět tohle, může vám totiž jít o život!

Lidé s krevní skupinou 0 patří do velmi vzácné skupiny. Jak jistě víte, mohou darovat krev všem, kteří ji potřebují. Jejich obrovskou nevýhodou je ale to, že oni mohou přijmout krev jen od dárců se stejnou skupinou, tedy s 0 a těch je opravdu málo.

Není to však jejich jediná nevýhoda. Existuje ještě mnoho věcí, které je dělají zvláštními a které by jistě tito lidé měli vědět.

Choroby

Lidé s krevní skupinou 0 bývají více náchylnější na určité choroby. Častěji je trápí například vředy, dysfunkce štítné žlázy a také nízká hladina hormonu štítné žlázy a jodu. Tato nepříjemná onemocnění jim způsobují vedlejší účinky, jako je příbytek na váze a zadržování vody v těle.

Osobnost

Jejich osobnost je velmi silná a jsou to rození vůdci. Energie z nich přímo srší a jsou cílevědomí. Co si ve své hlavě usmyslí, to také splní bez zbytečného rozptylování. A právě tyto vlastnosti je dělají zvláštními a ve svém okolí bývají opravdu oblíbenou a vyhledávanou společností.

Napadlo by vás, že se mohou na pohovoru i zeptat jakou krevní skupinu máte? Že ne? V Japonsku je to naprosto běžné, protože tento typ krve je v Japonsku spojen s jedinečnou osobností. Lidé se skupinou 0 jsou pro ně zodpovědní, organizovaní, svědomití a praktičtí lidé. Mají lepší logické uvažování a dokážou se velmi dobře orientovat.

Pokud se však tito lidé dostanou do stresové situace, jsou hyperaktivní, impulzivní a také podráždění. Proto by si měli dávat pozor na to, co jedí. Kombinace nezdravé stravy se sedavou prací jím může způsobit cukrovku, sníženou aktivitu štítné žlázy a právě ono zmíněné přibírání na váze. Také se u nich může objevit vysoké množství žaludeční kyseliny, která přímo souvisí s vředy.

Lékaři proto doporučují lidem s krevní skupinou 0, aby nekonzumovali alkohol a kofein. Kofein v jejich těle zvyšuje úroveň adrenalinu, který i tak už mají od přírody velmi vysoký. A také by měli alespoň cvičit 3–4x týdně.

Jako bonus jsme si pro vás připravili videoprezentaci, kde se dozvíte o dědičnosti krevní skupiny.

Pokud vás tento článek zaujal, nezapomeňte jej SDÍLET se svými přáteli na Facebooku!

Autor:
Publikováno: 18. 1. 2022 15:36 Nahlásit obsah