Kategorie Zdraví

Článek
Budíte se každou noc ve stejnou hodinu? Vaše tělo vás prosí o pomoc
Budíte se každou noc ve stejnou hodinu? Vaše tělo vás prosí o pomoc Vědci zjistili, že když se člověk budí každou noc ve stejnou hodinu, může to mít vážný důvod. Tělo tímto způsobem upozorňuje na zdravotní problém, který je třeba ihned řešit a nic nepodceňovat. Má to na svědomí nerovnováha proudění energie v těle, která tak signalizuje nemoc.
Článek
Milujete příliš horkou koupel? I když je to relax, ničíte si zdraví
Milujete příliš horkou koupel? I když je to relax, ničíte si zdraví Není nic lepšího, než se ponořit do vany s horkou vodou a alespoň na chvíli vypnout. Jestli si ale pravidelně lebedíte ve vodě, která má teplotu vyšší než 37 stupňů Celsia, navzdory příjemnému odpočinku sami sobě spíš ubližujete. Jaké zdravotní potíže vám tedy pobyt v horké vodě může způsobit?
Článek
Ženy s velkým zadkem jsou zdravější a inteligentnější, tvrdí britští vědci
Ženy s velkým zadkem jsou zdravější a inteligentnější, tvrdí britští vědci Velké pozadí ženám přináší spoustu benefitů. Nejen, že jsou v očích mužů atraktivnější. Vědci z britské Oxford University nyní přišli se zjištěním, které majitelky větších zadečků opět potěší. K čemu tito výzkumníci došli? Ženy s větší pozadím jsou ve srovnání se svými méně obdařenými vrstevnicemi zdravější a také chytřejší.
Článek
Co vše o vašem zdraví prozradí barva jazyka?
Co vše o vašem zdraví prozradí barva jazyka? Ačkoliv někteří z nás opomínají důležitost jazyka, měli bychom si uvědomit, že bez něj bychom nedokázali mluvit, vychutnat si naše jídlo, komunikovat a především bychom ani nevěděli, zda je s námi všechno v pořádku. Ptáte se jak to? Jazyk totiž dokáže o celkovém zdraví našeho těla vypovědět více, než jste si kdy mysleli.
Článek
Nealkoholické pivo: Pro děti je škodlivé, upozorňuje dětská lékařka
Nealkoholické pivo: Pro děti je škodlivé, upozorňuje dětská lékařka Nealkoholické pivo dětem do rukou rozhodně nepatří, a to ani v těch největších vedrech jako příjemné osvěžení. I když nealko pivo svou chutí připomíná spíše limonádu nežli ležák, může dětem vážně ublížit. Před škodlivostí nealkoholického piva varovala rodiče na sociálních sítích přímo dětská lékařka.
Článek
Co prozradí brada o vašem zdraví? Za jejím tvarem nestojí jen genetika
Co prozradí brada o vašem zdraví? Za jejím tvarem nestojí jen genetika Věřili byste tomu, že za to, jaký má naše brada tvar může naše dětství? Že to zní šíleně? Ovšem vědci, kteří přišli s touto teorií, zkoumali přibližně 6 600 dospívajících dětí ve věku od 12 do 17 let a všechny jejich domněnky se díky tvaru brady potvrdily. Jak je to možné?
Článek
Hollywoodský herec Tim Curry zářil v roli recepčního ze Sám doma. Mrtvice v roce 2012 jej ale změnila k nepoznání
Hollywoodský herec Tim Curry zářil v roli recepčního ze Sám doma. Mrtvice v roce 2012 jej ale změnila k nepoznání Kdo by neznal hollywoodského herce Tima Curryho, který se blýsknul třeba rolí recepčního ze Sám doma 2: Ztracen v New Yorku? Tento výrazný herec, který uměl hrát skvěle záporáky, se bohužel musel z filmového světa stáhnout. V roce 2012 prodělal mrtvici, která ho upoutala na invalidní vozík a výrazně mu narušila řečové centrum.
Článek
Proč nedávat toaletní papír na sedátko na veřejné toaletě? Vystavujete se velkému nebezpečí
Proč nedávat toaletní papír na sedátko na veřejné toaletě? Vystavujete se velkému nebezpečí Dělá to řada z nás. Když jdeme na veřejné záchodky, na toaletní prkénko nejprve rozložíme WC papír a až poté na něj usedneme. Věděli jste ale, že to rozhodně není dobrý nápad? Řekneme vám proč.
(79) Načíst více