Bývalá australská miss Carol Mayer utrpěla popáleniny na 85 procentech těla. Po 20 letech nafotila sérii fotografií

Bývalá australská miss Carol Mayer utrpěla popáleniny na 85 procentech těla. Po 20 letech nafotila sérii fotografií Zdroj: Instagram.com @brian_cassey

Ač se nám daří, vše se může změnit během pouhé sekundy. Svůj životní osud si člověk zkrátka nevybere. Své by vám o tom řekla bývalá australská miss Carol Mayer, které se před 20 lety proměnil pohádkový život v noční můru. Při požáru utrpěla popáleniny na 85 procentech svého těla. Nyní odvážně odhalila své tělo.

Při požáru domu utrpěla vážné popáleniny, její syn vyvázl bez zranění

Carol Mayer, která pochází z australského Cairns, se život extrémně změnil v roce 2000. Tehdy v rodinném domě, kde žila, vypukl požár. Jejímu tehdy 18měsíčnímu synkovi Zacovi se podařilo z domu zázrakem utéct. Malý Zac vyvázl bez zranění. Carol, která tehdy měla 33 let, však takové štěstí neměla a utrpěla velmi vážné popáleniny.

Poté, co ji hasiči vynesli z domu, ji odvezli do nemocnice, kde strávila osm týdnů v kómatu. Carol Mayer měla velmi malou šanci na přežití. Lékaři však dělali vše možné, aby přežila. Když se probrala z kómatu, ve zdravotnických zařízeních se léčila více než 9 měsíců. Prodělala navíc kolem stovky operací.

S tím, co ji potkalo, se vyrovnala

Ač si Carol prošla peklem, zdá se, že se s tím, co ji potkalo, vyrovnala. Dokazují to i umělecké fotky, které nafotila 20 let po požáru pod taktovkou londýnského uměleckého fotografa Briana Casseyho. Na souboru snímků s názvem The Skin I´m In (Kůže, v níž jsem) odvážně ukazuje, jak vypadá její tělo postižené z 85 procent popáleninami. 

Soubor těchto snímků, na nichž je dnes 53letá Carol Mayer, se dostal dokonce do užšího výběru Portrait of Humanity. “Kvůli tomu, co se stalo, jsem ztratila velký kus své ženskosti. Nemám části prstů, části uší, část vlasů. I proto jsem se nechala nafotit bez čelenky. Je tak na mě extrémní pohled, ale nechci nic skrývat. Těmito fotkami jsem ostatním lidem chtěla říct, aby se nebáli ukázat člověka, kterým skutečně jsou,” říká otevřeně Carol.

Vyzývá ostatní popálené lidi, aby se za svůj vzhled nestyděli

V rámci uměleckých snímků však nechtěla světu ukázat jenom sebe sama. Carol chce vlít pozitivitu do žil i stejně postiženým lidem, kteří utrpěli těžké popáleniny a kteří se za svůj současný vzhled stydí.

“Život s popáleninami je pro každého psychicky i fyzicky náročný. Jestliže ale máte bojovného ducha, tak to přejde a zůstane jen odhodlání. Říkám to z vlastní zkušenosti. Nechtěla jsem, aby mě to, co se mi v životě stalo, porazilo a aby se ze mě stala troska. Když mě oslovil ke spolupráci fotograf Brian, řekla jsem si, že je to výborná příležitost k tomu, abych lidem ukázala svou pravou tvář,” dodává bývalá australská miss, která se statečně pere se svým osudem.

Autor:
Publikováno: 23. 7. 2020 13:03 Nahlásit obsah