Kategorie Austrálie

Článek
Po pádu z koně zemřela finalistka Miss Universe. Sienně Weirové bylo 23 let
Po pádu z koně zemřela finalistka Miss Universe. Sienně Weirové bylo 23 let Modelingový svět zasáhla velmi smutná zpráva. Po pádu z koně zemřela australská modelka a finalistka Miss Universe Sienna Weirová. Této krásné dívce, která měla celý život před sebou, bylo pouhých 23 let.
Článek
Nečekaně zemřel známý šéfkuchař a porotce MasterChefa. Bylo mu pouhých 46 let
Nečekaně zemřel známý šéfkuchař a porotce MasterChefa. Bylo mu pouhých 46 let V pouhých 46 letech navždy odešel z tohoto světa známý šéfkuchař a porotce MasterChefa Austrálie Jock Zonfrillo. Celosvětově oceňovaný kuchař zemřel velmi nečekaně. S jeho odchodem se nemohou vyrovnat jeho kolegové, příznivci, ale především jeho manželka Lauren Fried a čtyři děti.
Článek
V Austrálii objevili nový druh obřího pavouka. Už na první pohled budí hrůzu
V Austrálii objevili nový druh obřího pavouka. Už na první pohled budí hrůzu Když se řekne Austrálie, mnohým z nás se vybaví obrázek velkých jedovatých pavouků. Pokud jste si mysleli, že počet druhů těchto nechvalně známých stvoření žijících na australském kontinentu je finální, tak jste na omylu. Vědci ze City University London totiž v Austrálii objevili nový druh obrovského pavouka, který už svým zjevem budí hrůzu.
Článek
Zemřela hvězda seriálu McLeodovy dcery. Australskému herci Peterovi Hardymu bylo v době tragické smrti 66 let
Zemřela hvězda seriálu McLeodovy dcery. Australskému herci Peterovi Hardymu bylo v době tragické smrti 66 let Na následky utonutí během šnorchlování na South Bech v Západní Austrálii bohužel zemřel hvězdný australský herec Peter Hardy. Bylo mu pouhých 66 let. Peter Hardy měl na kontě desítky rolí ve filmech, seriálech a divadelních muzikálech. Celosvětově se proslavil zejména díky roli v australském televizním seriálu McLeodovy dcery.
Článek
V 24 letech utrpěla popáleniny na 65 % těla včetně tváře. Turia Pittová má nyní 2 děti a spokojené manželství
V 24 letech utrpěla popáleniny na 65 % těla včetně tváře. Turia Pittová má nyní 2 děti a spokojené manželství Australanka Turia Pittová je neskutečná bojovnice. V roce 2011 se coby 24letá zúčastnila 100kilometrového ultramaratonu v australském vnitrozemí, kde ji znenadání obklíčily plameny hořící trávy. Utrpěla popáleniny na 65 procentech těla a bojovala o život v nemocnici. Nyní navzdory handicapu žije spokojeným životem.
Článek
Zakázaná dětská jména ve světě: Santa Claus, Ikea, Facebook nebo Nutella
Zakázaná dětská jména ve světě: Santa Claus, Ikea, Facebook nebo Nutella Vybíráte jméno pro své nenarozené miminko? Stačí zalistovat v kalendáři a coby nastávající rodiče máte spoustu možností. Možná vás ale překvapí, že řada států světa má seznam nelegálních či zakázaných dětských jmen. Jak tedy nemohou své miminko pojmenovat rodiče třeba v USA, Austrálii, Španělsku, Itálii nebo Francii?
Článek
Vánoční zvyky ve světě: Pavučina pro štěstí, kohout na půlnoční mši nebo vánoční večeře v KFC
Vánoční zvyky ve světě: Pavučina pro štěstí, kohout na půlnoční mši nebo vánoční večeře v KFC K Vánocům patří spousta zvyků a tradic. A to nejen v Česku, ale i v dalších zemích světa. Vánoční zvyky jsou přitom unikátní pro každou zemi, v níž se tento významný křesťanský svátek slaví. Víte třeba, proč v Bolívii na půlnoční mši nesmí chybět kohout nebo proč obyvatelé Ukrajiny hledají na Štědrý den ve svém domě pavučiny?
Článek
Sexy australští hasiči nafotili charitativní kalendář na rok 2022. Letos přidali i speciální letní edici
Sexy australští hasiči nafotili charitativní kalendář na rok 2022. Letos přidali i speciální letní edici Australští hasiči odvádějí skvělou práci. A to nejen během služby, ale také mimo ni. Stejně jako v předchozích letech nafotili oblíbený kalendář, který má letos celkem 6 verzí. Mužní profesionálové se zvěčnili s kočkami, psy či divokými australskými zvířaty. Těšit se můžete i na speciální letní edici, v rámci níž se nechali vyfotit na pláži.
Článek
Australští papoušci kakadu se v Sydney naučili otevírat popelnice. Video ukazuje, jak jsou šikovní
Australští papoušci kakadu se v Sydney naučili otevírat popelnice. Video ukazuje, jak jsou šikovní Papoušci kakadu žlutočečelatí jsou ve zvířecí říši vyhlášeni svou inteligencí. Že však může být na škodu, dokazuje chování volně žijících kakaduů, kteří se v australském Sydney naučili otevírat víka popelnic. Vědci jsou z jejich šikovnosti nadšení. Místním však vadí, že papoušci následně hodují na odpadcích. Pořízené video ukazuje, jak si počínají.
(11) Načíst více