Jak nejlépe skladovat cukroví? Vyzkoušejte tipy, díky kterým vám vydrží až do Štědrého dne

Jak nejlépe skladovat cukroví? Vyzkoušejte tipy, díky kterým vám vydrží až do Štědrého dne Zdroj: Shutterstock

Už jste se pustili do pečení vánočního cukroví? V tom případě vás jistě zajímá, jak jej co nejlépe skladovat, aby vám vydrželo až do Vánoc. Poradíme vám proto, do čeho a kam uložit napečené cukroví, aby bylo i během vánočních svátků dokonalé.

Vánoční cukroví skladujte v suchu a chladnu

Základní podmínkou skladování vánočního cukroví je suché, chladné a tmavé místo. Napečené vánoční cukroví tak uchovávejte nejlépe v lednici, chladné komoře nebo garáži. Důležité je, aby tyto místnosti měly konstantní teplotu, která však nepřesáhne 5 stupňů Celsia.

Pokud chcete napečené vánoční cukroví skladovat na balkoně nebo na terase, buďte opatrní. Cukroví zde uchovávejte pouze za suchého počasí a také tehdy, pokud venku nemrzne. Teploty pod bodem mrazu totiž vánočnímu cukroví vadí. Jestliže tedy cukroví skladujete na balkoně, sledujte počasí. Má-li mrznout, nebo se má naopak oteplit, vánoční cukroví přemístěte například do spíže nebo do nevytápěné místnosti svého domu či bytu.

Zdroj: Shutterstock V čem skladovat vánoční cukroví? V dózách i papírových krabicích

Zajímá vás, do čeho uložit napečené cukroví? Suché cukroví jako pracny, linecké bez náplně, vanilkové rohlíčky nebo sušenky dejte do plastových nebo plechových dóz, které jste vyložili ubrouskem. Naplněné linecké a další slepované cukroví již patří do papírové krabice vyložené papírovými ubrousky nebo alobalem.

Kokosky a jiné sněhové pečivo skladujte v papírovém sáčku v chladné místnosti s nízkou vzdušnou vlhkostí. Nedávejte je na balkon ani do lednice, kde by mohly navlhnout. Perníčky a zázvorky, které potřebují do Vánoc změknout, zase skladujte v papírové krabici vyložené ubrousky. Pokud se obáváte, že toto cukroví do Vánoc nezměkne, přidejte k němu do krabice například rozkrojené jablko, které pustí vlhkost. Jablko pravidelně vyměňujte, nesmí se navíc perníčků ani zázvorek jakkoliv dotýkat.

Zdroj: Shutterstock Cukroví oddělte od ostatních druhů potravin

Jakým dalším pravidlem se řídit při skladování vánočního cukroví? Cukroví byste neměli ukládat v blízkosti jiných aromatických potravin (například uzenin), jejichž vůni by mohlo nasát. 

Také do jedné uzavíratelné nádoby nebo papírové krabice nedávejte různé druhy vánočního cukroví s výraznou vůní. Jejich aroma by se smíchalo, což by bylo na velkou škodu.

Do skladování krémového a nepečeného cukroví se pusťte až naposled

Krémové cukroví a nepečené cukroví nejrychleji podléhá zkáze, právě proto byste se do jejich přípravy měli dát až těsně před Štědrým dnem. A jakým způsobem tyto druhy vánočního cukroví skladovat? Uchovávejte je nejlépe v lednici v uzavíratelné plastové dóze. Do lednice patří také vánoční cukroví s čokoládovou polevou. 

zdroj: Magazin.recepty.cz, Vitalia.cz, Jimejinak.cz
Autor:
Publikováno: 1. 12. 2021 08:58 Nahlásit obsah