Kategorie Tipy a triky

Článek
Jak zakořenit oleandr ve vodě nebo substrátu? Zjistěte, jak si z větvičky vypěstovat nádherný keř
Jak zakořenit oleandr ve vodě nebo substrátu? Zjistěte, jak si z větvičky vypěstovat nádherný keř Dovezli jste si z dovolené větvičku oleandru, ze které byste chtěli vypěstovat krásný keř? Rozhodně to není nijak náročné. Pusťte se do rozmnožování oleandru pomocí stonkových řízků. Prozradíme vám, jak zakořenit oleandr ve vodě i v substrátu.
Článek
Tajemství pěstování muškátů: Vyzkoušejte tyto pěstitelské fígle
Tajemství pěstování muškátů: Vyzkoušejte tyto pěstitelské fígle Chcete se pyšnit opravdu výstavními muškáty? Chce to znát ty správné pěstitelské fígle, díky kterým budou muškáty od jara do podzimu nádherně husté a bohatě vykvetlé. Základem je správný substrát, dostatek hnojiva, slunné stanoviště a pravidelná závlaha. Tajemstvím pěstování dechberoucích muškátů jsou i následující fígle.
Článek
Jak oloupat granátové jablko, aby nestříkala šťáva? Chce to znát ten správný grif
Jak oloupat granátové jablko, aby nestříkala šťáva? Chce to znát ten správný grif Granátové jablko patří k oblíbeným druhům exotického ovoce, na kterém si pochutnáváme zvlášť v zimním období. Velkým problémem však bývá jeho loupání, se kterým si spousta lidí neví rady. Přinášíme proto tip na chytrý postup, jak oloupat granátové jablko, aby červená šťáva nestříkala všude kolem.
Článek
Zavřeniny: Tento způsob uchování ovoce bez zavařování je bez cukrů i konzervantů
Zavřeniny: Tento způsob uchování ovoce bez zavařování je bez cukrů i konzervantů Přemýšlíte nad tím, jak uchovat sezonní ovoce bez zavařování? Připravte si do sklenic tzv. zavřeniny. Jde o způsob uchování ovoce bez zavařování, ke kterému nepotřebujete žádné cukry ani konzervanty. Jako zavřeninu můžete připravit zvláště chemicky neošetřené maliny, borůvky, rybíz, třešně nebo angrešt.
Článek
Jak prodloužit životnost ovoce a zeleniny? Díky několika trikům vám vydrží déle čerstvé
Jak prodloužit životnost ovoce a zeleniny? Díky několika trikům vám vydrží déle čerstvé Dejte sbohem plesnivému ovoci, nevábně vypadající zelenině a zvadlým bylinkám. Zkuste využít několik osvědčených triků, díky kterým vám sklizené ovoce a zelenina a nařezané bylinky vydrží doma mnohem déle. Co zaručeně stojí za to vyzkoušet?
Článek
Nestihla jste do léta zhubnout? I tak můžete vypadat bezchybně
Nestihla jste do léta zhubnout? I tak můžete vypadat bezchybně K tomu, abyste měla perfektní tělo, které můžete bez vrásek vystavovat na pláži, nedojde v průběhu jedné noci. Musíte prostě tvrdě makat. Pokud jste to ovšem nestihla, už nic nedoženete. Nevěšte ale hlavu: Prozradíme vám pár vychytávek, díky kterým budete vypadat na pláži nebo na koupališti skvěle, i když máte pár kilo navíc!
Článek
Zavařování okurek v troubě, mikrovlnce či myčce má několik pravidel. Zásadní je teplota, čas i vzdálenost sklenic
Zavařování okurek v troubě, mikrovlnce či myčce má několik pravidel. Zásadní je teplota, čas i vzdálenost sklenic Sezona zavařování okurek je v plném proudu. Máte svůj osvědčený recept na křupavé nakládané okurky? Poté, co okurky naskládáte do sklenic a zalijete nálevem, je na řadě jejich zavařování. Jak tedy nejlépe zavařit okurky? Chce to vychytat nejen správnou teplotu. Určitá pravidla má také zavařování okurek v troubě, mikrovlnce nebo myčce.
Článek
Holení do plavek: Jak na hladká třísla bez červených pupínků?
Holení do plavek: Jak na hladká třísla bez červených pupínků? Trendy přejí hladké pokožce bez jediného chloupku, a to i v oblasti intimních partií. Ale znáte to: I když se při holení nebo depilaci snažíte sebevíc, výsledkem je zarudlá pokožka s pupínky, což v takových bikinách nevypadá vůbec hezky. Jak tedy docílit hladkých třísel bez nevzhledné vyrážky? Vyzkoušejte následující triky!
(96) Načíst více