Kategorie Tipy a triky

Článek
Mikrovlnka nejen k ohřevu jídla: Použijte ji jinak, než znáte
Mikrovlnka nejen k ohřevu jídla: Použijte ji jinak, než znáte Mikrovlnná trouba, kterou většina z nás používá k ohřevu jídla, může mít i mnoho dalších využití. A nejde jenom o vaření hrnkových knedlíků nebo pečení bábovek. Jsou tu i další mikrovlnkové vychytávky, které vám časově ulehčí práci hlavně v kuchyni. Ve kterých případech vám tedy mikrovlnka co nejvíc pomůže?
Článek
Jak vyčistit toustovač? Nad připečeným sýrem zvítězíte i díky triku s pečicím papírem
Jak vyčistit toustovač? Nad připečeným sýrem zvítězíte i díky triku s pečicím papírem Milujete tousty? V tom případě je u vás doma v permanentním vytížení toustovač. Pokud je každodenní využití na tomto přístroji opravdu znát, pusťte se do jeho čištění. Přinášíme několik tipů, jak snadno vyčistit toustovač, abyste jej zbavili všech nečistot. Také vám prozradíme trik s pečicím papírem, díky kterému zvítězíte i nad připečeným sýrem.
Článek
Jak správně zalévat orchidej? Zálivka této oblíbené pokojovky má svá pravidla
Jak správně zalévat orchidej? Zálivka této oblíbené pokojovky má svá pravidla Jakým způsobem, jak často a v kterou denní dobu zalévat orchidej, abyste se mohli stále těšit z její krásy? Pokud doma pěstujete orchideje, vyplatí se na tuto otázku znát přesnou odpověď. Špatně provedenou zálivkou totiž můžete své orchideji naopak velmi ublížit.
Článek
Jak ušlehat tuhý sníh z bílků? Držte se několika pravidel, která zaručí úspěch
Jak ušlehat tuhý sníh z bílků? Držte se několika pravidel, která zaručí úspěch Tuhý sníh z bílků má mnoho způsobů využití. Uplatnění nachází jako náplň do kremrolí z listového těsta, zajišťuje také nadýchanost některých moučníků či zeleninových nákypů. Jak opravdu na pevný sníh, který při šlehání nespadne? Zkuste se řídit následujícími osvědčenými radami, díky kterým z vaječných bílků ušleháte skutečně tuhý sníh.
Článek
Jak nejlépe skladovat cukroví? Vyzkoušejte tipy, díky kterým vám vydrží až do Štědrého dne
Jak nejlépe skladovat cukroví? Vyzkoušejte tipy, díky kterým vám vydrží až do Štědrého dne Už jste se pustili do pečení vánočního cukroví? V tom případě vás jistě zajímá, jak jej co nejlépe skladovat, aby vám vydrželo až do Vánoc. Poradíme vám proto, do čeho a kam uložit napečené cukroví, aby bylo i během vánočních svátků dokonalé.
Článek
Jak skladovat burčák, aby nevybouchl?
Jak skladovat burčák, aby nevybouchl? Letošní burčáková sezona je opět v plném proudu. Už jste si tento částečně zkvašený mošt, který se dělá z plodů vinné révy, také koupili? V tom případě vás jistě zajímá, jak dlouho vám burčák vydrží. Poradíme vám také, jakým způsobem byste měli doma skladovat burčák, aby vám nevybouchl.
(95) Načíst více