Projede křižovatkou jako první bílé, nebo červené auto? Určete, kdo má přednost

Projede křižovatkou jako první bílé, nebo červené auto? Určete, kdo má přednost Zdroj: Oeamtc

Připravili jsme si pro vás křižovatku, přes kterou je průjezd více než jasný. Některé řidiče však mohou zmást dopravní značky, kterými je osazena. Podívejte se na obrázek a určete, které auto projede křižovatkou jako první. Bude to bílé, nebo červené?

Dopravní situace na křižovatkách, které nejsou regulovány semafory, bývá mnohdy ošemetná. Zvlášť když jsou křižovatky osazeny dopravním značením, které může některé řidiče přivést do omylu.

Podívejte se na obrázek neregulované křižovatky. Červené auto, které má před sebou značku dej přednost v jízdě, chce odbočit na křižovatce doleva. Protijedoucí bílé auto, které stojí na stopce, chce přes křižovatku projet rovně. Otázka zní: Které auto projede přes křižovatku jako první?

Zdroj: Oeamtc Správná odpověď:

Křižovatkou jako první projede bílé auto a až poté auto červené.

Bílý vůz jede přes křižovatku rovně, červené auto tedy musí dát přednost protijedoucím vozidlům. Mezi těmito dvěma protijedoucími auty tedy platí obecná pravidla přednosti.

Bylo pro vás řešení tohoto řidičského kvízu snadné a odpověděli jste na otázku, které auto projede křižovatkou jako první, správně? V tom případě gratulujeme. Pokud jste však chybovali, projděte si znovu základní pravidla silničního provozu.

Zdroj: Oeamtc.at

Autor:
Publikováno: 29. 12. 2021 09:52 Nahlásit obsah