Kategorie Pravidla silničního provozu

Článek
Nová pravidla silničního provozu, která by měl znát každý řidič: Jaké změny přináší rok 2022?
Nová pravidla silničního provozu, která by měl znát každý řidič: Jaké změny přináší rok 2022? S příchodem nového roku 2022 vešlo v Česku platnost hned několik novinek týkajících se dopravy. Znalost těchto nových pravidel silničního provozu je v zájmu každého řidiče, v opačném případě mu jejich porušení přijde pořádně draho. Může dostat pokutu, přijít o body, řidičský průkaz a nově také o registrační značku svého vozu.
Článek
Projede křižovatkou jako první bílé, nebo červené auto? Určete, kdo má přednost
Projede křižovatkou jako první bílé, nebo červené auto? Určete, kdo má přednost Připravili jsme si pro vás křižovatku, přes kterou je průjezd více než jasný. Některé řidiče však mohou zmást dopravní značky, kterými je osazena. Podívejte se na obrázek a určete, které auto projede křižovatkou jako první. Bude to bílé, nebo červené?
Článek
Kdo má přednost na této rušné křižovatce? Jen zlomek řidičů odpoví správně
Kdo má přednost na této rušné křižovatce? Jen zlomek řidičů odpoví správně Jsou vaší slabinou rušné křižovatky? Připravili jsme si pro vás opravdovou lahůdku, na které si můžete vyzkoušet své řidičské dovednosti. Podívejte se na obrázek křižovatky a určete, které auto jí projede jako první a které jako druhé, třetí a čtvrté. Víte, že tato křižovatka opravdu existuje? A to v australském Queenslandu.
Článek
Kdo projede kruhovým objezdem jako první? Ověřte si své znalosti pravidel silničního provozu
Kdo projede kruhovým objezdem jako první? Ověřte si své znalosti pravidel silničního provozu Pro řidiče jsou věčným problémem křižovatky. Proto vznikají kruhové objezdy, které se snaží účastníkům silničního provozu dopravní situaci o něco zjednodušit. Ovšem někdy to vyjít nemusí. Tak jako v případě, kdy kruhový objezd protínají tramvajové koleje. Podívejte se na obrázek této situace a určete, kdo kruhovým objezdem projede jako první.