Kdo má přednost na této rušné křižovatce? Jen zlomek řidičů odpoví správně

Kdo má přednost na této rušné křižovatce? Jen zlomek řidičů odpoví správně Zdroj: Shutterstock

Jsou vaší slabinou rušné křižovatky? Připravili jsme si pro vás opravdovou lahůdku, na které si můžete vyzkoušet své řidičské dovednosti. Podívejte se na obrázek křižovatky a určete, které auto jí projede jako první a které jako druhé, třetí a čtvrté. Víte, že tato křižovatka opravdu existuje? A to v australském Queenslandu.

Křižovatky jsou věčný problém. I když jste zkušenými řidiči, velké potíže vám bude možná dělat křižovatka, která se nachází ve městě Bethania v australském Queenslandu. Zkuste si přednosti na této křižovatce pečlivě projít, nikdy totiž nevíte, kdy budete coby řidiči i v reálu čelit podobné situaci. 

Zdroj: Google Maps Právě dopravní situací na této rušné australské křižovatce se inspiroval kvíz, který zaskočí i zkušené řidiče. Podívejte se na něj a zkuste jej správně rozřešit. Dokážete říct, které auto křižovatkou projede jako první a které bude muset dát ostatním přednost a čekat až do konce?

Zdroj: RACQ Správná odpověď:

Křižovatkou nejprve projede černé auto, poté modré, žluté a nakonec červené auto.

Černé auto totiž nestojí na stopce ani na značce dej přednost v jízdě, proto projede křižovatkou jako první. Jako druhé křižovatkou projede modré vozidlo jedoucí rovně. Následně křižovatkou projede žluté auto, protože červené vozidlo mu dává přednost zprava. A jako poslední se tedy přes křižovatku dostane červený vůz.

Odpověděli jste na tento řidičský kvíz správě? Pokud ano, gratulujeme. Jestliže jste ale jednotlivé přednosti na rušné křižovatce určili špatně, měli byste si zopakovat své řidičské vědomosti.

Zdroj: Thesun.ie

Autor:
Publikováno: 28. 12. 2021 10:54 Nahlásit obsah