Vypili jste alkoholu víc, než jste měli? Vyzkoušejte osvědčené novoroční vyprošťováky

Vypili jste alkoholu víc, než jste měli? Vyzkoušejte osvědčené novoroční vyprošťováky Zdroj: Shutterstock.com

Říká se, jak na Nový rok, tak po celý rok. Jenže, co když jste to během silvestrovských oslav přepískli s alkoholem a první den v novém roce se vzbudíte s pořádnou kocovinou? Nejlepším lékem na tenhle poalkoholový stav je několik osvědčených novoročních vyprošťováků. Vyzkoušejte je, dostanou vás opět do formy!

Něco teplého do žaludku

V prvé řadě potřebujete něco teplého do žaludku. Osvědčila se poctivá česnečka anebo silný hovězí, slepičí či kuřecí vývar. Dost lidí si na kocovinu chválí taky zelňačku, po ránu se oblíbila i míchaná vajíčka. V největší nouzi vám jako první pomoc pomůže rovněž bujón v kostce nebo instantní polévka.

Zdroj: Shutterstock.com

Léčivé céčko

Céčko léčí, a to i poalkoholové stavy. Osvědčenými novoročními vyprošťováky jsou šumivý vitamín C anebo citronová voda. Na kocovinu zkuste také v co nejkratším čase vypít 1 litr vychlazeného 100procentního pomerančového džusu. Uvidíte, jak se vám uleví.

Pijte, pijte, pijte… vodu

Svůj poalkoholový stav průběžně zapíjejte čistou neperlivou vodou. Vypijte jí alespoň dva litry za den. Jelikož alkohol dehydratuje, musíte své tělo opět zavodnit. Kromě vody zkuste vypít i co nejvíce studeného mléka.

Doplňte ztracené minerály

Doplňte si ztracenou hladinku minerálních látek. Na nohy vás postaví šumivý hořčík v tabletách a taky pravidelné popíjení minerálky, třeba Vincentky. Řada lidí si na kocovinu oblíbila rovněž lák z okurek nebo šťávu z kysaného zelí. A má to své důvody: Tyto tekutiny, kterých se často tak rádi zbavujeme, jsou bohaté na minerály i vitaminy (hořčík, draslík, zinek, vápník, vitaminy C, B, A aj.), a tudíž jsou tím nejlepším lékem na poalkoholové stavy.

Zdroj: Shutterstock.com

Dodejte svému tělu cukry

Kromě minerálů dodejte svému tělu také cukry. K novoročním vyprošťovákům tak zařaďte pravidelné popíjení vychlazené coly nebo studeného, silně oslazeného heřmánkového čaje. Na rozhozený žaludek vám pomůže také studený mátový čaj.

Co rozhodně nevynechat: Studenou sprchu a pohyb

Čím ještě zmírníte projevy kocoviny? Zalezte si hned po ránu do sprchy, kde od teplé vody postupně přejděte k vlažné až studené. Tento pobyt v koupelně vás dokonale probere stejně jako dlouhá procházka na čerstvém vzduchu. Jestli se na to cítíte, kromě procházky si můžete naordinovat také dvacetiminutový běh.

Autor:
Publikováno: 1. 1. 2019 10:00 Nahlásit obsah
Loading...