Zemřel známý herec ze seriálu Hra o trůny. Podlehl rakovině

Zemřel známý herec ze seriálu Hra o trůny. Podlehl rakovině Zdroj: Shutterstock

Všechny fanoušky legendárního seriálu Hra o trůny zaskočila velmi smutná zpráva. V 74 letech podlehl rakovině žlučovodu slavný herec Ian Gelder, který v seriálu ztvárnil postavu šlechtice Kevana Lannistera.

Uznávaný britský herec Ian Gelder zemřel v pondělí 6. května 2024 po neúspěšném boji s rakovinou žlučovodu, kterou mu lékaři diagnostikovali před pěti měsíci. O smrti Iana Geldera informoval na sociálních sítích jeho manžel Ben Daniels, který stál po jeho boku celých 30 let.

“S obrovským smutkem a těžkým srdcem rozlámaným na milion kousků píšu tento příspěvek, abych oznámil, že můj milovaný manžel a životní partner Ian Gelder zemřel,” napsal Ben Daniels na Instagramu. 

“Byl to ten nejlaskavější, nejštědřejší a nejmilovanější člověk. Byl to úžasný úžasný herec a každého, kdo s ním pracoval, dojalo jeho srdce a světlo. Upřímně nevím, co si bez něj počnu,” uvedl dále hercův manžel ve svém prohlášení.

Britský herec Ian Gelder se celosvětově proslavil rolí ve slavném seriálu Hra o trůny. V tomto počinu nezapomenutelně ztvárnil člena šlechtické rodiny Lannisterů Kevana, který byl mladším bratrem Tywina Lannistera. Herec Ian Gelder se objevil celkem ve 12 dílech tohoto seriálu.

Kromě Hry o trůny účinkoval také v seriálu Hercule Poirot, Profesionálové, Podfu(c)k nebo Pán času. Vidět jste jej mohli také ve filmech Přetlak nebo Jinnah. Čest jeho památce!

Zdroj: Nytimes.com, Instagram.com, Csfd.cz
Autor:
Publikováno: 9. 5. 2024 14:14 Nahlásit obsah