Zemřela hvězda seriálu McLeodovy dcery. Australskému herci Peterovi Hardymu bylo v době tragické smrti 66 let

Zemřela hvězda seriálu McLeodovy dcery. Australskému herci Peterovi Hardymu bylo v době tragické smrti 66 let Zdroj: Shutterstock

Na následky utonutí během šnorchlování na South Bech v Západní Austrálii bohužel zemřel hvězdný australský herec Peter Hardy. Bylo mu pouhých 66 let. Peter Hardy měl na kontě desítky rolí ve filmech, seriálech a divadelních muzikálech. Celosvětově se proslavil zejména díky roli v australském televizním seriálu McLeodovy dcery.

Ve čtvrtek 16. března 2023 se australský herec Peter Hardy vydal šnorchlovat do moře na South Beach v Západní Austrálii ve městě Fremantle. Bohužel tato jeho záliba se mu stala osudnou. Při šnorchlování se začal topit.

Kolemjdoucím se herce podařilo vytáhnout z vody v bezvědomí. Než na místo dorazili záchranáři, lidé se jej snažili oživit, ovšem zachránit jeho život se nepodařilo. Slavný herec tak bohužel zemřel v pouhých 66 letech.

“Jsem zdrcen, když musím oznámit, že můj bratr Peter Hardy dnes ráno náhle zemřel. Toto je jediný způsob, jak mohu kontaktovat jeho širokou skupinu blízkých a přátel. Odpočívej v pokoji, můj milovaný bratříčku,” napsal hercův bratr Michael Hardy na svém oficiálním facebookovém účtu.

Australský herec byl celosvětově známý zejména díky účinkování v televizním seriálu McLeodovy dcery, který je oblíbený i v Česku. Hardy se zde v roli Phila Rakiche objevil celkem ve 44 epizodách. 

Dále jste ho mohli vidět třeba v seriálech Halifaxová, soudní psychiatr, Boj o čas nebo Ostré jako břitva. Peter Hardy se objevil také ve filmech Falešná stopa, Drsňák Chopper nebo Hard Target 2.

Petr Hardy zářil rovněž na divadelních prknech. Celkem 1500krát vystoupil jako Bill Austin v australské verzi slavného muzikálu Mamma Mia! Účinkoval také po boku Hugha Jackmana během jeho australského truné k The Boy From Oz.

Zdroj: Theguardian.com, Deadline.com, Csfd.cz
Autor:
Publikováno: 23. 3. 2023 12:24 Nahlásit obsah