Japonská masáž Shiatsu: Věnujte jednu minutu pro mladistvější vzhled svých očí

Japonská masáž Shiatsu: Věnujte jednu minutu pro mladistvější vzhled svých očí Zdroj: Shutterstock.com

Naše přibývající roky se projevují hlavně v našem očním okolí. Obočí a horní oční víčka klesají a pod očima a ve vnějších koutcích očí se nám začínají objevovat první vrásky. Pokud chcete své oči vrátit do „původního stavu“, vyzkoušejte japonskou masáž Shiatsu, díky níž bude vaše oční oblast vypadat o něco mladistvěji.

Japonská masáž Shiatsu: Proč je tak oblíbená?

Název masáže Shiatsu je odvozen ze dvou japonských slov „tlak“ a „prst“. Tento typ masáže, kterou oficiálně uznává japonská medicína, vytvořil počátkem 20. století Tokujiro Namikoshi. Tento muž vycházel ze znalostí tibetské medicíny, původně přitom touto technikou léčil artritidu.

Jak vůbec Shiatsu funguje? Na našem těle máme určité body, které při správném stlačení lépe napomáhají cirkulaci krve i lymfy. Během Shiatsu masáže dále dochází k urychlení metabolismu v tkáních, což má přímou souvislost právě s přirozeným omlazením těla.

Masáž Shiatsu na omlazení oční oblasti

Japonská masáž Shiatsu, díky které můžete omladit také oblast kolem svých očí, trvá pouhou jednu minutu. Zkuste se jí věnovat ráno před odchodem z domu a večer před spaním. Vyzkoušejte ji také, kdykoliv budete mít pocit, že jsou vaše oči unavené.

Když budete tuto masáž praktikovat poctivě den co den, posílíte tím svaly v oblasti očí, vyhladíte vrásky, vrátíte do normálu produkci kožního mazu a zvýšíte pružnost pokožky tím, že stimulujete produkci kolagenu a elastinu. Jak tedy na to?

1. Zaměřte se na obočí

Zdroj: Brightside.me

Na vnitřní a vnější části obočí a jeho střed přitiskněte celkem tři prsty (ukazováček, prostředníček a prsteníček). Mírně s nimi po dobu 7 sekund tlačte směrem nahoru, jako byste chtěli obočí vrátit na původní místo.

2. Zbavte se vrásek ve vnějším koutku oka

Zdroj: Brightside.me

Na vnější koutek oka přiložte ukazováček – toto místo nejprve prstem zahřejte, poté stlačte a pak uvolněte. Zkuste svaly pod kůží mírně táhnout k vlasové oblasti. Tento úkon proveďte celkem 3krát vždy po dobu 3 sekund.

3. Odstraňte váčky pod očima

Zdroj: Brightside.me

Nyní se zaměřte na oblast pod očima. Ukazováček nejprve umístěte do vnitřního koutku oka, který mírně stiskněte. Šikmými pohyby poté ukazováček přemístěte do vnějšího koutku, který opět mírně zmáčkněte. Opakujte celkem 3krát po dobu 3 sekund.

4. Vymažte vrásky mezi očima

Zdroj: Brightside.me

Nad kořen nosu přiložte ukazováček, prostředníček a prsteníček. Těmito prsty vyvíjejte po dobu 5 až 7 sekund mírný tlak. Opakujte celkem 2krát.

5. Omlaďte oblast pod očima

Zdroj: Brightside.me Pod očima, přesně tam, kde si nahmatáte kost, přiložte na tři místa ukazováček, prostředníček a prsteníček. Prsty na těchto místech stiskněte a držte po dobu 10 sekund. Opakujte celkem 2krát.

Autor:
Publikováno: 1. 2. 2019 10:02 Nahlásit obsah