Statečná Barbora Matovčíková bojuje s rakovinou mozku. Změnila se k nepoznání, bojovná duše jí ale zůstává

Statečná Barbora Matovčíková bojuje s rakovinou mozku. Změnila se k nepoznání, bojovná duše jí ale zůstává Zdroj: Shutterstock

Ještě před pár lety vedla dnes 26letá Barbora Matovčíková z Výšovic na Prostějovsku úplně běžný život. Studovala, chodila ráda do přírody a sportovala. Ovšem před dvěma lety si vyslechla zdrcující diagnózu. Zhoubný nádor na mozku Barboře převrátil život vzhůru nohama. Přesto se tato silná žena nevzdává a proti rakovině mozku bojuje ze všech sil.

Barbora Matovčíková byla krásná dívka, která vedla velmi aktivní život. Studovala, sportovala, chodila ráda do společnosti a o nezájem ze strany mužů neměla rozhodně nouzi. Její život se radikálně změnil 2. května 2020. 

V noci jsem se vzbudila s tím, že jsem nemohla polykat ani mluvit, přivolaná záchranka mě odvezla do nemocnice. Vzhledem k závažným projevům jsem ještě v noci absolvovala CT mozku, kde byl diagnostikován útvar, který byl na následné magnetické rezonanci vyhodnocen jako nádor mozku,“ popsala pro Večerník PV Barbora začátek svého boje se zákeřnou nemocí.

Následně podstoupila operaci mozku, po které se ukázalo, že nádor je zhoubný. Z Barbory Matovčíkové se stala onkologická pacientka, která v důsledku léčby prošla výraznou proměnou svého vzhledu. O tom, jaké je to žít s vážným onkologickým onemocněním, ostatně Barbora Matovčíková průběžně informuje i na svém Instagramu.

„Absolvovala jsem ozařování spolu s chemoterapiemi, poté další sérii chemoterapií a nyní, protože si nádor dělá, co chce, podstupuji třetí sérii chemoterapií, tentokrát nitrožilně. Nádor způsobuje poruchu řeči, psaní a mám omezenou hybnost celé pravé strany. Ruka a noha nedělají to, co bych chtěla. I psaní mi nyní dělá problémy. Ale já i moje rodina stále věříme a očekáváme zázrak,“ popsala 26letá Barbora Matovčíková, jejíž největší oporou jsou její rodina a přátelé. 

Z Barbořina instagramového profilu je cítit velké odhodlání bojovat a nad zákeřnou nemocí, která jí obrátila život naruby, nadobro zvítězit. Že se Barbora Matovčíková nevzdává a bojuje ze všech sil, ostatně velmi oceňují lidé na Instagramu.

“Máte můj neskonalý obdiv. Od chvíle, co jsem narazila na Váš profil, na Vás musím myslet, přestože Vás osobně vůbec neznám a jste pro mě ztělesněním lidské nezlomnosti a síly. Beru si z Vás příklad pokaždé, když se cítím pod psa nebo řeším nějaké problémy, které se ve finále s těmi Vašimi stejně ukážou jako nedůležité. Posílám Vám nekonečně mnoho síly a pozitivní energie a strašně moc držím palce v boji s tou mrchou.Vy to dáte,” popřála od srdce Barboře Matovčíkové od srdce jedna ze sledujících.

I když zhoubný nádor na mozku Barboře kompletně změnil vzhled, nedokázal zlomit její duši neskutečné bojovnice. Aby se Barbora Matovčíková s rakovinou mozku zdárně poprala, byla na její podporu vyhlášena také sbírka.

Zdroj: Vecernikpv.cz, Instagram.com/barbora.matovcikova
Autor:
Publikováno: 10. 5. 2022 09:52 Nahlásit obsah