Domácí česnekový sirup je výborný na posílení imunity. Uleví vám také od rýmy a chřipky

Domácí česnekový sirup je výborný na posílení imunity. Uleví vám také od rýmy a chřipky Zdroj: Shutterstock.com

Doba nachlazení, chřipek či angín se neúprosně blíží. Proto není od věci, když se ni připravíte s dostatečným předstihem. Nastartujte svůj imunitní systém domácím česnekovým sirupem, který pro vaši obranyschopnost představuje mnohem větší přínos nežli kupované doplňky stavy. Jakým způsobem si tedy česnekový sirup vyrobíte?

Česnek jako všelék: Ničí zánět, dezinfikuje i detoxikuje

Česnek patří k nejsilnějším přírodním antibiotikům. Kromě toho má přirozené dezinfekční účinky, ničí zánět kdekoliv v těle, dobře si poradí s parazity či mykózami, a navíc posiluje imunitní systém. Můžete jej také využít k řízené detoxikaci těla.

Pokud ale máte problém pozřít samotný česnek v syrovém stavu, můžete si z něj vyrobit chuťově mnohem přijatelnější česnekový sirup, který účinkuje velmi podobně.

Zdroj: Shutterstock.com

Česnekový sirup jako prevence podzimních a zimních onemocnění

Během podzimních a zimních měsíců na nás bacily skáčou ze všech stran. Abychom se jim ubránili a neskončili jsme s horečkami v posteli, není od věci, když začneme od brzkého podzimu myslet na prevenci v podobě posílení imunity.

Pokud nevěříte kupovaným doplňkům stravy, a chcete si naopak posílit imunitu přírodní cestou, vsaďte na česnek. A to jak v čerstvém stavu, tak právě ve formě česnekového sirupu. V česneku totiž najdete vysoký podíl alicinu, což je látka, která významně napomáhá posilovat imunitní systém a chrání vás tak před nebezpečnými viry a bakteriemi.

Návod na domácí česnekový sirup: Přidejte med a jablečný ocet

Příprava domácího česnekového sirupu je velmi jednoduchá. Potřebujete pouze tři základní složky. A to česnek, med a jablečný ocet. Med přitom stejně jako česnek posiluje imunitní systém a má antibakteriální a antivirotické účinky. Také jablečný ocet vám pomůže zvláště v období chřipek, protože tlumí počáteční bolesti v krku a zmírňuje nachlazení.

Potřebujete:

  • 10 stroužků kvalitního českého česneku
  • 200 g pravého včelího medu (nejlépe od včelaře)
  • 200 ml jablečného octa

Zdroj: Shutterstock.com Postup:

1. Všechny stroužky nejprve rozmačkejte přes lis na česnek. Česnekovou pastu poté zpracujte nožem do nejjemnější konzistence.

2. Do sklenice vložte med, jablečný ocet a utřený česnek, které spolu dobře rozmíchejte. Sklenici následně uzavřete víčkem.

3. Domácí česnekový sirup nechte v lednici odstát pět dnů, poté jej můžete začít užívat.

Použití domácího česnekového sirupu: K posílení imunity i zahnání nemoci

Česnekový sirup můžete používat preventivně na posílení imunitního systému. Jeho antibakteriální a antivirotické účinky vám přijdou vhod i tehdy, když budete cítit, že na vás "něco leze". V jakých chvílích tedy pomoc česnekového sirupu zaručeně uvítáte?

  • Když jste nachlazení, máte rýmu nebo chřipku.
  • Když vás bolí v krku a cítíte, že se vám právě v těchto místech usadila infekce.
  • Když jste zahlenění.

Jelikož je domácí česnekový sirup velmi silný, nikdy jej nekonzumujte samotný, ale řeďte jej vodou. Jste-li zrovna nemocní, anebo jste se rozhodli, že si posílíte imunitu, každé ráno smíchejte dvě čajové lžičky česnekového sirupu s dvěma decilitry studené vody. Tento nápoj následně vypijte.

Autor:
Publikováno: 10. 9. 2019 14:00 Nahlásit obsah