Kategorie Babské rady

Článek
Rychlá léčba ječného zrna: Přinášíme tipy, co na něj pomáhá a urychluje jeho zrání
Rychlá léčba ječného zrna: Přinášíme tipy, co na něj pomáhá a urychluje jeho zrání Udělalo se vám na oku ječné zrno? Tento bakteriální zánět žlázy u kořínků řas dokáže pěkně potrápit, protože způsobuje obtíže v podobě bolesti, zarudnutí a řezání. Zajímá vás, jak na rychlou léčbu ječného zrna a jak podpořit, aby co nejrychleji dozrálo a prasklo? Přinášíme osvědčené tipy, co na tuto oční infekci pomáhá.
Článek
Suchý kašel versus vlhký kašel: Jak je poznáte a co na ně platí
Suchý kašel versus vlhký kašel: Jak je poznáte a co na ně platí Není kašel jako kašel. Dle charakteru kašel dělíme celkem na dva základní druhy. A to na suchý kašel a na vlhký kašel. Když dokážete určit, jakým typem kašle trpíte, můžete proti němu účinně vyrazit do boje. Jak tedy poznáte suchý kašel a jak vlhký kašel a co na ně platí?
Článek
Rozkrojená cibule v místnosti: Fígl našich babiček, který opravdu funguje
Rozkrojená cibule v místnosti: Fígl našich babiček, který opravdu funguje Máte doma velkou zásobu cibule? Jestli ne, rychle si pro ni zajděte třeba do obchodu. Momentálně nastává období, kdy nás ve velkém skolí kašel, chřipky či nachlazení, a právě cibule je v boji proti těmto nemocem skvělým pomocníkem. Přesvědčili jsme se o tom sami, neboť jsme vyzkoušeli jeden z "cibulových" fíglů našich babiček. A opravdu funguje!
Článek
Opar na rtu a co na něj: Pomůže klasická léčba i babské rady
Opar na rtu a co na něj: Pomůže klasická léčba i babské rady Vyskočil vám náhle na rtu opar a potřebujete jej co nejrychleji vyléčit? I když opar na rtu není nijak ohrožující, dokáže potrápit a zároveň jde o estetický problém. Zajímá vás tedy, co na opar na rtu? Vyzkoušejte klasickou léčbu i babské rady.
Článek
Jak se rychle zbavit rýmy: Pomohou osvědčené postupy i babské rady
Jak se rychle zbavit rýmy: Pomohou osvědčené postupy i babské rady Rýma a ucpaný nos se v současné době skloňují snad ve všech pádech. Také jste těmto zdravotním potížím, které jsou způsobeny virovým onemocnění, neunikli? V tom případě uvítáte několik tipů, díky nimž se co nejrychleji zbavíte nepříjemné rýmy a ucpaného nosu. Co vše vám pomůže?
Článek
Jak zchladit nápoj za 2 minuty? Použijte trik s ledem a solí
Jak zchladit nápoj za 2 minuty? Použijte trik s ledem a solí Během horkých letních měsíců to zažil každý. Vrátíte se domů z práce, nákupů nebo výletu a dali byste si dobře vychlazené nealko pivo nebo colu v plechovce. Jenže, co když jste je zapomněli dát předem chladit do ledničky? Žádný problém! Máme pro vás trik, jak zchladíte nápoj v plechovce za 2 minuty. Potřebujete k němu pouze led a kuchyňskou sůl.
Článek
Jak se zbavit molů ve skříni a ve spíži? Pomohou nejen rady našich babiček
Jak se zbavit molů ve skříni a ve spíži? Pomohou nejen rady našich babiček Jsou zkrátka všude. Ať chceme, nebo ne. Otevřeli jste skříň nebo spíž s potravinami a vylétl na vás malý, nenápadný motýlek? Nechtěnou návštěvu můžete vypudit, i když to dá hodně práce. Zkusit můžete osvědčené rady našich babiček i přípravky na bázi feromonů, které běžně koupíte v drogerii. Každopádně, hmyzí návštěvníci budou konečně pryč!
Článek
Mléko s máslem, medem a vaječným žloutkem: Přírodní lék našich prababiček proti kašli, který uleví i při zánětu průdušek
Mléko s máslem, medem a vaječným žloutkem: Přírodní lék našich prababiček proti kašli, který uleví i při zánětu průdušek Trápí vás kašel nebo vám nemoc sedá na průdušky? Kromě klasických léků možná hledáte také doplňkovou přírodní léčbu. Osvědčeným přírodním lékem našich prababiček a babiček, na který si někteří z vás ze svého dětství jistě pamatují, je mléko s máslem, medem a žloutkem. Pomáhá proti kašli a uklidňuje dýchací cesty. Jak jej připravit?
Článek
Jak srazit vysokou teplotu přírodní cestou: Pomůže ochlazující sprcha či bylinky
Jak srazit vysokou teplotu přírodní cestou: Pomůže ochlazující sprcha či bylinky Vysoká teplota je ukazatelem toho, že s naším tělem není něco v pořádku. Zatímco zvýšenou teplotu do 38 °C radí lékaři nesrážet, neboť jde o obranný mechanismus těla, v případě déletrvající horečky nad 38 °C už je vhodný pravý opak. Kromě klasických léků můžete vysokou teplotu srážet také přírodní cestou. Co vše vám pomůže?
(21) Načíst více