Jak odstranit červené víno z oblečení? Rozhoduje rychlost, pomohou i babské rady

Jak odstranit červené víno z oblečení? Rozhoduje rychlost, pomohou i babské rady Zdroj: Shutterstock

Pokud si čas od času rádi dopřejete skleničku červeného vína, určitě se vám to už někdy stalo. Víno jste si rozlili na oblečení a za nic na světě jste nedokázali tyto skvrny odstranit. Naštěstí existuje hned několik osvědčených fíglů, jak odstranit červené víno z oblečení. Které z nich rozhodně stojí za vyzkoušení?

Jednejte okamžitě

Jakmile se polijete červeným vínem, ihned vezměte čistý hadřík nebo papírový ubrousek, do kterých rozlité víno absorbujte. Na politou tkaninu zbytečně netlačte, ale pouze jemně klepejte.

Pokud je to možné, ihned otočte své oblečení naruby, abyste minimalizovali pronikání vína do tkaniny. Díky tomu předejdete dalšímu šíření skvrny.

Zdroj: Shutterstock Čerstvou skvrnu od vína propláchněte pod studenou vodou

Politou část oblečení se snažte co nejdříve propláchnout pod studenou tekoucí vodou. S pomocí tohoto fíglu předejdete trvalému zafixování skvrny od červeného vína do oblečení. Vyhněte se naopak horké vodě, která má přesně opačný efekt.

Použijte sůl, jedlou sodu nebo kukuřičný škrob

Na čerstvou skvrnu od vína můžete rovnoměrně posypat také kuchyňskou sůl, jedlou sodu nebo kukuřičný škrob, které z tkaniny absorbují zbylé červené víno, neboť vytáhnou většinu vlhkosti a barviva. Nechte působit několik hodin a pak své oblečení očistěte.

Zdroj: Shutterstock Smíchejte ocet s jarem na nádobí

Smíchejte dohromady ocet s jarem na nádobí. Touto směsí navlhčete skvrnu od červeného vína a nechte působit několik minut. Poté své oblečení propláchněte pod tekoucí vodou.

Své oblečení namočte přes noc v mléku

V boji proti skvrnám od červeného vína na oblečení pomáhá také obyčejné mléko. Oblečení se skvrnami namočte do mléka a nechte působit několik hodin (nebo klidně přes noc). Poté své oblečení klasicky vyperte.

Zdroj: Napsáno s využitím AI

Autor:
Publikováno: 21. 2. 2024 09:42 Nahlásit obsah