Jak se zbavit plevele v dlažbě? Vyzkoušejte osvědčené odstraňovače plevele na přírodní bázi

Jak se zbavit plevele v dlažbě? Vyzkoušejte osvědčené odstraňovače plevele na přírodní bázi Zdroj: Shutterstock

Trápí vás plevel v zámkové dlažbě? Abyste se nechtěných rostlin mezi spárami nadobro zbavili, rozhodně k tomu nepotřebujete chemické přípravky z drogerie. Do hubení plevele v dlažbě se pusťte ryze přírodní cestou. Máme pro vás osvědčené tipy, jak se ekologicky zbavit plevele v zámkové dlažbě. Vystačíte si přitom s octem, sodou či vařící vodou.

Roztok na plevel v dlažbě si snadno vyrobíte doma

Ať chceme, nebo ne, plevel se dostane všude. A to i do spár v zámkové dlažbě. Určitě s ohledem na vlastní zkušenosti víte, že ruční odstraňování náletového plevele příliš nefunguje. Aby byl zase váš chodník pěkný na pohled, zkuste plevel odstranit speciálním hubicím roztokem.

Coby odstraňovače plevele z dlažby však nemusíte používat pouze chemické přípravky, které jsou běžně k dostání v drogerií či zahradnictvích. Způsob, jak zlikvidovat plevel v zámkové dlažbě, může být zcela ekologický. Vyzkoušejte následující přírodní roztoky na plevel, které si jednoduše připravíte z ingrediencí, které najdete doma.

Zdroj: Shutterstock Ocet na plevel: Hubicí roztok číslo jedna

Bezkonkurečně nejlépe se plevele v dlažbě zbavíte pomocí klasického octa. Tato tekutina si poradí s plevelem neskutečně dobře, ocet vyhubí i pampelišky nebo bodláky. Jak jej používat?

Za slunečného dne na plevel v zámkové dlažbě jednoduše nalijte ocet. Tuto tekutinu aplikujte po dalších dvou až třech dnech, dosáhnout byste měli stoprocentního výsledku.

Jedlá soda na plevel: Funguje takřka zázračně

Kromě octu na plevel můžete vyzkoušet také obyčejnou jedlou sodu. Ta je při hubení plevele ve spárách zámkové dlažby doslova zázrakem. Jedlou sodu na plevel jednoduše nasypte, tento postup po pár dnech opět opakujte do doby, než plevel zcela odumře.

Zdroj: Shutterstock Hubení plevele: Další babské rady, které fungují

  • Jedlou sodu a klasický ocet mezi sebou můžete při hubení plevele také kombinovat. Náletový plevel nejprve v zámkové dlažbě posypte jedlou sodou a pak jej zalijte octem. Úspěch je zaručen.
  • Plevel mezi spárami dlažby rovnoměrně zalijte vařící vodou. Dejte si ale pozor, aby dlažba nepopraskala.

  • Plevel zalijte roztokem vody a soli v poměru 3:1.
  • Za slunného dne nalijte na plevel ve spárách dlažby rostlinný olej. Pozor ale na mastné fleky na dlažbě.

Zdroj: Bydleni.instory.cz, Homebydleni.cz, iReceptar.cz

Autor:
Publikováno: 14. 7. 2022 12:55 Nahlásit obsah