Kategorie Jedlá soda

Článek
Jak nejlépe vyčistit myčku? Jde to i bez chemie
Jak nejlépe vyčistit myčku? Jde to i bez chemie Mnozí z nás by už bez myčky nedali ani ránu. Je to skvělý pomocník, který za nás denně umyje hory špinavého nádobí. I myčka si však zaslouží náležitou péči v podobě pravidelného čištění, a to třeba octem. Že ocet do myčky nepatří? Spíš je to naopak: Na rozdíl od drahých chemických přípravků jde o šetrnější a levnější alternativu čištění myčky.
Článek
Jak se zbavit plevele v dlažbě? Vyzkoušejte osvědčené odstraňovače plevele na přírodní bázi
Jak se zbavit plevele v dlažbě? Vyzkoušejte osvědčené odstraňovače plevele na přírodní bázi Trápí vás plevel v zámkové dlažbě? Abyste se nechtěných rostlin mezi spárami nadobro zbavili, rozhodně k tomu nepotřebujete chemické přípravky z drogerie. Do hubení plevele v dlažbě se pusťte ryze přírodní cestou. Máme pro vás osvědčené tipy, jak se ekologicky zbavit plevele v zámkové dlažbě. Vystačíte si přitom s octem, sodou či vařící vodou.
Článek
Jak vyčistit troubu od připálenin? Pomůže ocet, jedlá soda i tablety do myčky
Jak vyčistit troubu od připálenin? Pomůže ocet, jedlá soda i tablety do myčky Čištění trouby patří k méně oblíbeným domácím činnostem. Trouba se však častým pečením zanáší nečistotami, mastnotou a připáleninami, proto si od nás zaslouží náležitou péči. Čištění elektrické trouby však nemusí být žádná dřina, zvlášť když využijete následující osvědčené triky.
Článek
Jak vyčistit formičky na cukroví? Díky triku s kypřicím práškem či Coca-Colou budou zase jako nové
Jak vyčistit formičky na cukroví? Díky triku s kypřicím práškem či Coca-Colou budou zase jako nové Zdědili jste po své mamince či babičce plechové formičky na cukroví, ve kterých každým rokem děláte ořechové pracny, tmavé medvědí tlapky nebo ořechy? Ač dobře slouží, letité používání je na těchto formičkách na cukroví opravdu znát. Jak je vyčistit, aby zase vypadaly jako nové? Vyzkoušejte trik s kypřicím práškem či s Coca-Colou.
Článek
Jedlá soda a její všestranné použití: Pro váš dům, krásu i zdraví
Jedlá soda a její všestranné použití: Pro váš dům, krásu i zdraví Balíček jedlé sody stojí pár korun, ale funguje podobně jako drahé kosmetické či úklidové prostředky. V kombinaci s klasickým octem nebo čistou vodou se jedná doslova o zázrak, který je na jednu stranu velmi šetrný, ale na druhou stranu má velkou sílu. Jakým způsobem tedy můžete jedlou sodu použít?
Článek
Zaschlé skvrny od krve na oblečení a matraci vyčistíte několika způsoby. Po zaschlé krvi nezůstane ani památka
Zaschlé skvrny od krve na oblečení a matraci vyčistíte několika způsoby. Po zaschlé krvi nezůstane ani památka Čas od času každý z nás bojuje se zaschlými skvrnami od krve na oblečení nebo na matraci. Odstranit zaschlou krev bývá tvrdý oříšek, a ne vždy se to podaří. Jestliže chcete, aby po zaschlých skvrnách od krve nezůstala na vašem oblečení či matraci jediná památka, vyzkoušejte několik osvědčených triků.
Článek
Čištění koupelny bez chemie je účinné a levné. Vsaďte na ocet, jedlou sodu a citronovou šťávu
Čištění koupelny bez chemie je účinné a levné. Vsaďte na ocet, jedlou sodu a citronovou šťávu Jak ekologicky vyčistit špinavou vanu nebo jak si poradit s ucpaným odpadem? Na tuto otázku by vám dobře odpověděly naše prababičky, které k úklidu koupelny nepoužívaly čisticí prostředky plné chemie. Rychle, levně a bez chemikálií svou koupelnu uklidíte zejména s použitím klasického octu, jedlé sody či citronové šťávy. Jak tedy na to?
Článek
Čím nahradit kypřicí prášek do pečiva: Zkuste jedlou sodu, vinný kámen nebo klasickou sodovku
Čím nahradit kypřicí prášek do pečiva: Zkuste jedlou sodu, vinný kámen nebo klasickou sodovku Kypřicí prášek do pečiva využíváme hlavně k pečení sladkých moučníků a dezertů. Jenže, občas se stane, že ačkoliv máme nakoupené všechny potřebné suroviny, na prášek do pečiva zkrátka zapomeneme. Abychom se nemuseli vracet zpátky do obchodu, kypřicí prášek můžeme velmi snadno nahradit jinými ingrediencemi. Které jsou ty nejosvědčenější?
(5) Načíst více