Udělejte si doma pořádek. Tyhle věci vám jen zabírají místo

Udělejte si doma pořádek. Tyhle věci vám jen zabírají místo Zdroj: Shutterstock

I přesto, že se snažíme v domácnosti udržovat pořádek, neubráníme se tomu, aby se nám postupem času nehromadily věci, které „zkrátka jen tak nemůžeme vyhodit do popelnice“. Faktem ovšem zůstává, že nám doma zabírají místo a akorát lapají prach.

Dětská umělecká díla

Věříme, že nemáte to srdce vyhodit jediný obrázek, který vám vaše milované dítko věnovalo. Vaše lednice i zdi mají však omezený prostor. Všechna tato umělecká díl sesbírejte, na lednici nechte jen ta nejaktuálnější a zbytek utřiďte do desek či krabice, kde se k nim budete moci kdykoliv vrátit.

Knihy, které nemáte rádi

Určitě i ve vaší knihovničce se najde několik kousků knih, které jste si sami koupily nebo vám je někdo daroval – a nemáte je rádi a jen tak je číst nebudete. Není nic lepšího, než se jich humánně zbavit – darovat knihovně, charitě či do tzv. „free“ knihovniček, které se nacházejí například na nádražích.

Zdroj: Shutterstock

Kosmetika

Společně s roky jste si určitě nastřádaly pěknou zásobu rtěnek, očních stínů a dalších produktů, které „se ještě mohou hodit“. Vytřiďte z nich proto ty, které mají prošlou záruční lhůtu a poté i ty, které už nepoužíváte.

Vše rozbité

Přetržený náramek, ulomená rukojeť na čajové konvičce, prasklé zrcátko. U věcí, které si chcete ponechat a dále využívat, si pevně naplánujte jejich opravu, zbytku se zbavte.

Baterie

Ve chvíli, kdy vám v dálkovém ovladači došly baterie, patrně jste je jen vyměnili a ty staré bez možnosti nabití, odložily na vyhození. Nyní je čas všechny tyto vysloužilé baterky vzít a poslat do věčných lovišť.

Kutilské a rukodělné potřeby

Proberte se všemi kutilskými zásobami, které doma máte a vytřiďte z nich ty, které už nebudete potřebovat. V opačném případě vám zbylé kusy balicího papíru a poloprázdné plechovky s barvou budou jen zabírat místo.

Zdroj: Shutterstock

Potraviny

Ponořte se do hlubin vaší spíže a zbavte se všech věcí, které již nejsou poživatelné nebo ty, které s jistotou nikdy jíst nebudete. Na co vám bude plechovka s tuňákem, kterého nesnášíte a vážně budete dojídat ten oschlý zbytek cereálií na dně krabice?

Poznámky a recepty

Nejlepší způsob, jak si utřídit nejrůznější poznámky a zároveň šetřit lesy, je pořídit si do telefonu aplikaci, která všechny důležité informace uchová.

VHS kazety

Buďme upřímní – VHS kazety už jsou dávno minulostí, a proto pokud nepatříte mezi sběratele těchto dnes už retro věciček, zbavte se jich a uvolněte doma místo na nové věci. 

Autor:
Publikováno: 2. 11. 2022 07:42 Nahlásit obsah