Kategorie Zahrada

Článek
Co vysadit mezi jahody? Přinášíme seznam nejvhodnějších plodin
Co vysadit mezi jahody? Přinášíme seznam nejvhodnějších plodin Pěstování jahod vyžaduje naši péči a pozornost. Ať už jde o výběr vhodného stanoviště, nebo správnou kombinaci rostlin v okolí. Symbióza mezi jahodami a dalšími druhy rostlin může výrazně ovlivnit jejich růst a zdraví. Co tedy vysadit mezi jahody, aby se jim dařilo?
Článek
Pěstování rajčat vzhůru nohama vás překvapí opravdu bohatou úrodou
Pěstování rajčat vzhůru nohama vás překvapí opravdu bohatou úrodou Rajčata patří na českých zahrádkách k nejoblíbenějším plodinám. Chtěli byste tuto zeleninu letos pěstovat jinak a výrazně zvýšit její výnos? Vyzkoušejte pěstování rajčat vzhůru nohama, které v posledních letech nabírá v tuzemsku na oblíbenosti.
Článek
Netradiční pěstování jahod by měl znát každý milovník těchto sladkých plodů
Netradiční pěstování jahod by měl znát každý milovník těchto sladkých plodů Abyste mohli pěstovat jahody, nepotřebujete k tomu rozhodně zahradu. Jahody totiž můžete mít také na balkoně nebo terase. Právě proto vám přinášíme tipy na netradiční způsoby pěstování jahod, abyste si mohli vychutnat vlastní sladké červené plody, i když máte omezené prostory.
Článek
Přesazování jahod na jaře: Kdy nastává ideální čas a jak na něj?
Přesazování jahod na jaře: Kdy nastává ideální čas a jak na něj? Je tu jaro a s ním nastal ideální čas na přesazování jahod. Řekneme vám proto, jak připravit záhon pro nové sazenice jahodníků, kde je kupovat a kdy přesně je na záhon sázet. Prozradíme vám také, jak se o jahody starat po jejich jarní výsadbě.
Článek
Mech v trávníku: Osvědčené rady, jak jej účinně zlikvidujete
Mech v trávníku: Osvědčené rady, jak jej účinně zlikvidujete Když se ve vašem trávníku začne ve velkém objevovat mech, je na čase, abyste zasáhli. Také tento problém řešíte nejčastěji na jaře? Díky správným postupům můžete mech v trávníku úspěšně vylikvidovat. Co například pomáhá?
Článek
Správné stříhání ostružin na podzim je základ. Jedině tak si zajistíte bohatou úrodu v příštím roce
Správné stříhání ostružin na podzim je základ. Jedině tak si zajistíte bohatou úrodu v příštím roce Pěstujete na zahradě ostružiny? Na přelomu září a října nastává ideální čas k jejich prořezání. Jak tedy stříhat ostružiny, abyste si příští rok zajistili bohatou úrodu?
Článek
Praskání rajčat: Jak mu zabránit a jak zpracovat popraskaná rajčata?
Praskání rajčat: Jak mu zabránit a jak zpracovat popraskaná rajčata? Proč rajčata praskají? Právě tuto otázku si snad každým rokem dávají všichni zahrádkáři. Praskání rajčat je zkrátka každoročním problémem. Dáme vám tipy, jak mu předejít. A pokud již popraskaná rajčata sklízíte, prozradíme vám, jak je zpracovat.
Článek
Jak zakořenit oleandr ve vodě nebo substrátu? Zjistěte, jak si z větvičky vypěstovat nádherný keř
Jak zakořenit oleandr ve vodě nebo substrátu? Zjistěte, jak si z větvičky vypěstovat nádherný keř Dovezli jste si z dovolené větvičku oleandru, ze které byste chtěli vypěstovat krásný keř? Rozhodně to není nijak náročné. Pusťte se do rozmnožování oleandru pomocí stonkových řízků. Prozradíme vám, jak zakořenit oleandr ve vodě i v substrátu.
Článek
Co s posekanou trávou? Ke kompostování je jí škoda
Co s posekanou trávou? Ke kompostování je jí škoda Posekali jste na zahradě trávník a teď řešíte, co s čerstvě posekanou trávou? Máte hned několik možností, jak tento cenný organický materiál využít. Každopádně ke kompostování nebo do kontejneru na rostlinný odpad je posekané trávy opravdu velká škoda.
(57) Načíst více