Kategorie Zahrada

Článek
Jak sušit levanduli, aby neopadala, neztratila barvu a stále krásně voněla? Základem je správný postup
Jak sušit levanduli, aby neopadala, neztratila barvu a stále krásně voněla? Základem je správný postup Máte na zahradě levanduli a chtěli byste si ji nasušit k dalšímu využití? V tom případě vám přinášíme jednoduchý a efektivní návod, jak sušit levanduli, aby neopadala, neztratila barvu a stále krásně voněla. Co všechno pro to musíte udělat?
Článek
Proč trávník žloutne? Poradíme, jak s tímto problémem účinně bojovat
Proč trávník žloutne? Poradíme, jak s tímto problémem účinně bojovat Perfektně zelený trávník je snem každého zahradníka. Jenže, co dělat, když trávník začne žloutnout? Přečtěte si, jaké jsou nejčastější příčiny tohoto problému a jak s nimi můžete účinně bojovat, aby váš trávník opět zářil zdravím a krásou.
Článek
Co dělat, aby muškáty kvetly? Přinášíme tipy, které jsou zárukou záplavy květů
Co dělat, aby muškáty kvetly? Přinášíme tipy, které jsou zárukou záplavy květů Muškáty neboli pelargonie jsou oblíbenými balkonovými rostlinami, které dokážou svým bujným květenstvím zkrášlit každý venkovní prostor. Abyste se mohli těšit z bohatě kvetoucích muškátů, je třeba dodržovat několik osvědčených zahradnických rad. V tomto článku vám přinášíme návod, jak se postarat o muškáty, aby kvetly jako nikdy předtím.
Článek
Jak pěstovat muškáty v truhlících a co k nim zasadit? Poradíme také, kdy dát muškáty do truhlíku
Jak pěstovat muškáty v truhlících a co k nim zasadit? Poradíme také, kdy dát muškáty do truhlíku Muškáty patří k nejoblíbenějším balkonových květinám, kterými si můžete ozdobit své balkony, terasy i venkovní parapety. V tomto článku vám poradíme, jak pěstovat muškáty v truhlících a jaké rostliny k nim zasadit pro efektní vzhled. Také vám řekneme, kdy je ideální čas muškáty zasadit do truhlíku.
Článek
Mšice na jahodách jsou problém. Jak se jich zbavit?
Mšice na jahodách jsou problém. Jak se jich zbavit? Všimli jste si, že na jahodách máte mšice? Tento drobný hmyz už brzy na jaře kolonizuje řapíky a listy jahodníků. Rozhodně nad ním nemávejte jen tak rukou. Prozradíme vám, jak se zbavit mšic na jahodách účinně, rychle a ekologicky.
Článek
Jak daleko od sebe sázet rajčata, papriky nebo okurky? Vzdálenost sazenic je důležitá
Jak daleko od sebe sázet rajčata, papriky nebo okurky? Vzdálenost sazenic je důležitá Po zmrzlých mužích, tedy v polovině května, již můžete dát na otevřený záhon sazenice rajčat, paprik nebo okurek. Jenže, v jaké vzdálenosti od sebe tyto rostliny sázet? Máme pro vás odpovědi.
Článek
Přírodní zahrada: Inspirace, jak ji vytvořit a dosáhnout přírodní biodiverzity
Přírodní zahrada: Inspirace, jak ji vytvořit a dosáhnout přírodní biodiverzity Toužíte po zahradě, která je nejen krásná, ale také plná života? V tom případě vám dáme několik tipů, jak vytvořit přírodní zahradu, ve které budou létat motýli, bzučet včely a čmeláci a žít různorodý hmyz. Jakým způsobem tedy ve své zahradě dosáhnete harmonie s přírodou?
Článek
Co platí proti slimákům? Vyzkoušejte měděnou pásku
Co platí proti slimákům? Vyzkoušejte měděnou pásku Není tajemstvím, že slimáci dokážou během několika málo nocí doslova zdecimovat osázený záhon. Zatímco ve volné přírodě mají svou roli, na zahradách patří k největším škůdcům. Mladé sazenice a další pěstované rostliny by o tom mohly vyprávět. Jak účinně bojovat proti slimákům? Jedním z ekologických způsobů je použití měděné pásky.
Článek
Bezúdržbová zahrada, se kterou je co nejméně práce: Přinášíme 7 tipů, jak na to
Bezúdržbová zahrada, se kterou je co nejméně práce: Přinášíme 7 tipů, jak na to Zahrada je místem odpočinku a relaxace, ale pro mnohé z nás muže být také zdrojem stresu, pokud vyžaduje nadměrnou údržbu. Nechcete na zahradě trávit dlouhé hodiny práce kvůli tomu, aby vypadala přesně podle vašich představ? Přinášíme vám 7 tipů na to, jak si můžete udělat bezúdržbovou okrasnou zahradu.
(66) Načíst více