Kategorie Zahrada

Článek
Létající mravenci: Kde se berou a jak na ně?
Létající mravenci: Kde se berou a jak na ně? Bojujete v průběhu července a srpna na zahradě, ale i v domě či v bytě s invazí okřídlených mravenců? Prozradíme vám, kde se létající mravenci berou a zda byste se měli obávat jejich kousnutí. Také vám dáme tipy, jak okřídlené mravence vypudit z vaší domácnosti.
Článek
Jak se zbavit plevele v dlažbě? Vyzkoušejte osvědčené odstraňovače plevele na přírodní bázi
Jak se zbavit plevele v dlažbě? Vyzkoušejte osvědčené odstraňovače plevele na přírodní bázi Trápí vás plevel v zámkové dlažbě? Abyste se nechtěných rostlin mezi spárami nadobro zbavili, rozhodně k tomu nepotřebujete chemické přípravky z drogerie. Do hubení plevele v dlažbě se pusťte ryze přírodní cestou. Máme pro vás osvědčené tipy, jak se ekologicky zbavit plevele v zámkové dlažbě. Vystačíte si přitom s octem, sodou či vařící vodou.
Článek
Drvodělka fialová: Velká včela, která vypadá nebezpečně, ale bát se jí nemusíte
Drvodělka fialová: Velká včela, která vypadá nebezpečně, ale bát se jí nemusíte V Česku se díky teplejšímu klimatu zabydluje drvodělka fialová. Tuto vzácnou včelu, která žije samotářským životem, poznáte podle černého těla a namodralého až fialového odstínu křídel. Nemusíte se jí však vůbec bát. Tato velká černá včela je totiž neškodná, není agresivní a žihadlo vám uštědří pouze ve výjimečných případech.
Článek
Co na mravence v jahodách? Vyzkoušejte zahrádkářské triky bez chemie
Co na mravence v jahodách? Vyzkoušejte zahrádkářské triky bez chemie Mravenci dokážou na zahradě napáchat spoustu škod. Velkou slabost mají zvláště pro jahodníky, které okupují ve velkém. Zajímá vás, jak mravence z jahod vyhnat a co na ně platí? Vyzkoušejte osvědčené zahrádkářské rady, s jejichž pomocí se zbavíte mravenců v jahodách zcela bez chemie.
Článek
Zalévání rajčat má několik pravidel. Jejich dodržením si zajistíte bohatou úrodu
Zalévání rajčat má několik pravidel. Jejich dodržením si zajistíte bohatou úrodu Pěstování rajčat není tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Jestliže si chcete za několik měsíců pochutnávat na šťavnatých, rudě červených rajských jablíčkách, při pěstování této oblíbené zeleniny byste měli dodržovat několik základních pravidel. Ta se týkají i samotného zalévání rajčat. Na která pravidla tedy myslet?
Článek
Bílá larva v hlíně nebo kompostu: Komu patří a může ohrozit úrodu?
Bílá larva v hlíně nebo kompostu: Komu patří a může ohrozit úrodu? Zahrádkáři se každé jaro potýkají s jednou velkou neznámou. V hlíně nebo kompostu nalézají velké bílé larvy. Našli jste je při rytí nebo hrabání záhonků také? Pomůžeme vám rozřešit hádanku, komu velké bílé larvy patří a zda mohou nějak znehodnotit vaši úrodu.
Článek
Tipy, jak kombinovat zeleninu na zahradě: Jaká zelenina se k sobě hodí a která se vedle sebe nesnese
Tipy, jak kombinovat zeleninu na zahradě: Jaká zelenina se k sobě hodí a která se vedle sebe nesnese Plánujete, že budete letos na zahradě pěstovat hned několik druhů zeleniny? Abyste byli ve svém zahrádkářském úsilí úspěšní, už nyní si dobře promyslete, co s čím budete sázet a sít. Ne všechny druhy zeleniny se totiž k sobě hodí a vedle sebe prospívají. Jak tedy kombinovat zeleninu na zahradě, abyste si zajistili bohatou úrodu?
Článek
Jak zasadit zeleninu, aby vám vyrostla co nejkvalitnější? Dodržujte tyto zásady
Jak zasadit zeleninu, aby vám vyrostla co nejkvalitnější? Dodržujte tyto zásady S příchodem jara začnou jásat všichni domácí kutilové a zahrádkáři. Je to období výsadby zeleniny, kterou následně konzumujeme celé léto. A právě každý, kdo touží po své vlastní vypěstované zelenině, by měl vědět, jak určité druhy zeleniny pěstovat.
Článek
Co dělat v březnu na zahradě? Vysejte zeleninu a bylinky, proveďte jarní řez dřevin a dejte do pořádku trávník
Co dělat v březnu na zahradě? Vysejte zeleninu a bylinky, proveďte jarní řez dřevin a dejte do pořádku trávník Březen patří k prvním jarním měsícům a představuje také zahájení nové zahradní sezony. Zajímá vás, co dělat v březnu na zahradě? Zahrádkáři mají v tento měsíc práce přímo nad hlavu. Co vše je čeká?
(37) Načíst více