Česnekové mléko léčí kašel a podporuje vykašlávání. Uleví vám také od rýmy, nachlazení a chřipky

Česnekové mléko léčí kašel a podporuje vykašlávání. Uleví vám také od rýmy, nachlazení a chřipky Zdroj: Shutterstock.com

Kombinace mléka, medu a česneku se většině z nás může zdát velmi neobvyklá. Nenechte se ale zmást, jde o osvědčený prostředek lidového léčitelství. Už naše babičky věděly, že česnekové mléko tlumí kašel, podporuje vykašlávání a má protizánětlivé účinky. Také jej používaly při léčbě nachlazení, rýmy a chřipky.

Čerstvý česnek jako nejúčinnější přírodní antibiotikum

Čerstvý česnek se řadí k nejsilnějším přírodním antibiotikům. Má antibiotické, antivirotické, protizánětlivé a dezinfekční účinky, účinně bojuje proti mykózám v těle a také dobře dezinfikuje. Jeho pravidelné užívání dokáže rovněž posílit imunitní systém.

Česnek, který má na naše zdraví velmi blahodárné účinky, nemusíte při léčbě viróz nebo posilování imunity užívat pouze samotný. Vyzkoušejte česnekové mléko, na které během podzimních a zimních měsíců nedaly dopustit už naše babičky a prababičky.

Česnekové mléko pomáhá při chřipce i dýchacích potížích

Mléko s medem a česnekem se po dlouhé generace užívá jako podpůrný lidový lék při rýmě, nachlazení, chřipce či angíně. Naše babičky a prababičky doporučovaly popíjet jeden až dva šálky česnekového mléka v průběhu dne také při dýchacích potížích. A to při zánětech průdušek a plic a také na zmírnění kašle či pro podporu vykašlávání.

I když se česnekové mléko skládá z přírodních produktů, tedy mléka, česneku a medu, tato kombinace není vhodná pro všechny. Vyhnout by se jí měli lidé s nízkým krevním tlakem, těhotné a kojící ženy, diabetici či lidé s akutním onemocněním zažívacího ústrojí.

Zdroj: Shutterstock.com Návod na přípravu česnekového mléka

Příprava česnekového mléka je velmi jednoduchou záležitostí. V zásadě k ní potřebujete tři základní ingredience. A to polotučné mléko, med a česnek. Někdo pro zjemnění přidává také máslo. Polotučné mléko v zásadě plní úlohu pojiva. V česnekovém mléku je velmi důležitý také med, který má stejně jako česnek antibakteriální, antivirotické a dezinfekční účinky a zároveň posiluje imunitní systém.

Potřebujete:

  • 3 stroužky česneku
  • 250 mililitrů polotučného mléka
  • 1 až 2 čajové lžičky pravého včelího medu
  • 0,5 čajové lžičky másla (není nutné)

Postup:

Nejprve do hrnce nalijte polotučné mléko, které přiveďte k varu. Do převařeného mléka následně přidejte tři prolisované stroužky česneku. Tuto směs vařte za stálého míchání na mírném plamenu dalších deset minut. Poté odstavte. Česnekové mléko na závěr doslaďte včelím medem a případně do něj přidejte máslo. Tento přírodní lék našich babiček pijte vždy teplý.

Autor:
Publikováno: 26. 10. 2020 14:36 Nahlásit obsah