Kategorie Kašel

Článek
Domácí sirup proti kašli vyrobíte během pár minut: Jeho základ tvoří tymián
Domácí sirup proti kašli vyrobíte během pár minut: Jeho základ tvoří tymián Období nepříjemných respiračních onemocnění, které doprovází vlhký či suchý dráždivý kašel je opět tu. Abyste byli opět brzy fit, nemusíte hned běžet do lékárny. Pomůže vám také domácí sirup proti kašli. S takovým vlhkým kašlem si poradíte zejména díky tymiánu.
Článek
Smrkový sirup pomáhá při kašli i oslabené imunitě: Nastal čas na jeho přípravu
Smrkový sirup pomáhá při kašli i oslabené imunitě: Nastal čas na jeho přípravu Jaro je ideálním obdobím k tomu, abyste si zašli do přírody na bylinky. Připravíte se tak předem na záludnosti sychravého podzimu a mrazivé zimy, kdy vám ve zvýšené míře hrozí nachlazení, kašel nebo chřipka. Právě nastal vhodný čas k tomu, abyste si natrhali i mladé smrkové výhonky a připravili si z nich léčivý smrkový sirup. Jak na to?
Článek
Kubánské oregano neboli rýmovník vám pomůže s ucpaným nosem i kašlem
Kubánské oregano neboli rýmovník vám pomůže s ucpaným nosem i kašlem Mnoho lidí má tuto rostlinku doma jen na okrasu a ani netuší, jakým skvělým pomocníkem pro jejich zdraví je. I přes své „kubánské“ jméno se jedná o bylinku pocházející z jihovýchodní Afriky. K čemu všemu vám tahle rostlina poslouží?
Článek
Rozkrojená cibule v místnosti: Fígl našich babiček, který opravdu funguje
Rozkrojená cibule v místnosti: Fígl našich babiček, který opravdu funguje Máte doma velkou zásobu cibule? Jestli ne, rychle si pro ni zajděte třeba do obchodu. Momentálně nastává období, kdy nás ve velkém kolí kašel, chřipky či nachlazení, a právě cibule je v boji proti těmto nemocem skvělým pomocníkem. Přesvědčili jsme se o tom sami, neboť jsme vyzkoušeli jeden z "cibulových" fíglů našich babiček. A opravdu funguje!
Článek
Tato holčička bojovala o život kvůli špatné diagnóze lékaře. Její matka se rozhodla varovat všechny rodiče
Tato holčička bojovala o život kvůli špatné diagnóze lékaře. Její matka se rozhodla varovat všechny rodiče Když se Emmě Woodland narodila holčička Bonnie, ani by jí nenapadlo, že během pěti měsíců společně zažijí něco, co by nechtěl zažít žádný rodič na světě. Dívenka v prvních měsících, co přišla na svět, bojovala o svůj život.
Článek
Jak poznat, že máte ve svém těle nebezpečnou krevní sraženinu?
Jak poznat, že máte ve svém těle nebezpečnou krevní sraženinu? Jednou z vlastností krve je její srážlivost, která nás chrání před tím, abychom při zranění nevykrváceli. Je to právě v ten moment, kdy se například pořežete, chvíli vám teče krev a po nějaké době se sama zastaví. Bohužel na druhou stranu mohou být tyto krevní sraženiny nebezpečné.
Článek
Zázvorový zábal, který vás přes noc zbaví otravného kašle. Funguje perfektně!
Zázvorový zábal, který vás přes noc zbaví otravného kašle. Funguje perfektně! Podzimní počasí s sebou přináší i kašel a rýmu. I přesto, že tato onemocnění nejsou nijak vážná, všichni víme, jak nám umí zavařit.