Mléko s máslem, medem a vaječným žloutkem: Přírodní lék našich prababiček proti kašli, který uleví i při zánětu průdušek

Mléko s máslem, medem a vaječným žloutkem: Přírodní lék našich prababiček proti kašli, který uleví i při zánětu průdušek Zdroj: Shutterstock

Trápí vás kašel nebo vám nemoc sedá na průdušky? Kromě klasických léků možná hledáte také doplňkovou přírodní léčbu. Osvědčeným přírodním lékem našich prababiček a babiček, na který si někteří z vás ze svého dětství jistě pamatují, je mléko s máslem, medem a žloutkem. Pomáhá proti kašli a uklidňuje dýchací cesty. Jak jej připravit?

Popíjení teplého mléka s máslem, medem a žloutkem: Jak pomáhá?

Mléko doplněné o máslo, med a vaječný žloutek je babský recept starý minimálně několik desítek let. Naše babičky a prababičky jej doporučovaly popíjet při léčbě dráždivého suchého kašle. Jak suchý kašel poznáte? Není doprovázený zahleněním a jeho záchvaty vás trápí hlavně v noci.

Teplé mléko s máslem, medem a žloutkem má za úkol váš suchý dráždivý kašel tlumit. Tento přírodní lék našich předků tedy uklidňuje dýchací cesty. Naše babičky a prababičky rovněž tvrdily, že teplé mléko s máslem, medem a vaječným žloutkem podporuje léčbu bronchitidy a zmírňuje zánět průdušek.

Ingredience na 1 šálek přírodního léku proti kašli

  • 250 mililitrů polotučného mléka
  • 1 lžička medu
  • 1 lžička másla

Zdroj: Shutterstock

  • 1 vaječný žloutek
  • 1/4 lžičky jedlé sody

Příprava mléka s máslem, medem a žloutkem krok za krokem

1. Nechte mléko projít varem a poté jej odstavte.

2. Po vychladnutí do vlažného mléka zamíchejte med a máslo. Poté přidejte jedlou sodu a na závěr vše dostatečně promíchejte.

3. Tento přírodní lék pijte každý večer před spaním po dobu pěti dnů. První úlevu čekejte už následující den ráno.

Na co si dát pozor: Jelikož tento přírodní lék našich prababiček obsahuje syrový vaječný žloutek, není vhodný pro děti.

Autor:
Publikováno: 24. 2. 2021 12:00 Nahlásit obsah