Odbarvené obočí jako nový trend, kterému holdují hlavně celebrity: Jak se vám líbí?

Odbarvené obočí jako nový trend, kterému holdují hlavně celebrity: Jak se vám líbí? Zdroj: Shutterstock

Odbarvené obočí neboli bleached eyebrows patří ke žhavým trendům současnosti, kterému podléhají zvláště celebrity. Nosí jej třeba modelka Kylie Jenner, zpěvačka Madonna nebo herečka Maisie Williams známá ze Hry o trůny. Odbarvené obočí je velmi kontroverzní trend, a ne každému se líbí.

Odbarvené obočí je extravagantní. Zaujme na první pohled

Odbarvené obočí neboli bleached eyebrows se v mnohém inspirovalo 90. lety 20. století, kdy se nosilo velmi tenké až neviditelné obočí. Některé ženy si v devadesátkách své obočí dokonce vyholovaly a následně dokreslovaly.

Také odbarvené obočí sází na neviditelnost, neboť je velmi světlé. I když je ale bleached eyebrows nenápadné, na druhou stranu svou extravagancí zaujme na první pohled. V každém případě patří odbarvené obočí ke kontroverzním trendům současnosti. Některým ženám přijde cool, jiné jsou tímto trendem zděšeny.

Bleached eyebrows: Pro koho je vhodné?

Odbarvené obočí nosí ženy s různými barvami pleti i vlasů. Není výjimkou, že bleached eyebrows stojí ve velkém barevném kontrastu oproti vlasům. Tento žhavý trend současnosti, kterému propadají hlavně celebrity, je určen zvláště pro ženy, které se toho nebojí.

V odbarveném obočí se musíte zkrátka dobře cítit a musí se vám také dobře nosit. Na druhou stranu - když se vám nebude bleached eyebrows líbit, můžete si jej opět zpátky obarvit na svůj přirozený odstín.

Zdroj: Shutterstock Nad odbarvení obočí vážně popřemýšlejte

Odbarvení představuje vážný zásah do kvality obočí. Tento chemický proces může vaše chloupky oslabit, kvůli čemuž mohou být také náchylnější k vypadávání. Jestliže tedy máte velmi tenké a řídké obočí, opravdu dobře popřemýšlejte, zda do odbarvení jít.

I když máte například hustší a prorostlejší obočí a odbarvení je pro vás teoreticky možné, vyvarujte se raději tomu, abyste jej sama odbarvovala doma. Vždy odbarvení raději zkonzultujte se svou kosmetičkou.

Zdroj: Glamour.com, Beautycrew.com.au, People.com
Autor:
Publikováno: 25. 1. 2023 14:36 Nahlásit obsah