Kategorie Zahrada

Článek
Přesazování jahod na jaře: Kdy nastává ideální čas a jak na něj?
Přesazování jahod na jaře: Kdy nastává ideální čas a jak na něj? Je tu jaro a s ním nastal ideální čas na přesazování jahod. Řekneme vám proto, jak připravit záhon pro nové sazenice jahodníků, kde je kupovat a kdy přesně je na záhon sázet. Prozradíme vám také, jak se o jahody starat po jejich jarní výsadbě.
Článek
Mech v trávníku: Osvědčené rady, jak jej účinně zlikvidujete
Mech v trávníku: Osvědčené rady, jak jej účinně zlikvidujete Když se ve vašem trávníku začne ve velkém objevovat mech, je na čase, abyste zasáhli. Také tento problém řešíte nejčastěji na jaře? Díky správným postupům můžete mech v trávníku úspěšně vylikvidovat. Co například pomáhá?
Článek
Správné stříhání ostružin na podzim je základ. Jedině tak si zajistíte bohatou úrodu v příštím roce
Správné stříhání ostružin na podzim je základ. Jedině tak si zajistíte bohatou úrodu v příštím roce Pěstujete na zahradě ostružiny? Na přelomu září a října nastává ideální čas k jejich prořezání. Jak tedy stříhat ostružiny, abyste si příští rok zajistili bohatou úrodu?
Článek
Praskání rajčat: Jak mu zabránit a jak zpracovat popraskaná rajčata?
Praskání rajčat: Jak mu zabránit a jak zpracovat popraskaná rajčata? Proč rajčata praskají? Právě tuto otázku si snad každým rokem dávají všichni zahrádkáři. Praskání rajčat je zkrátka každoročním problémem. Dáme vám tipy, jak mu předejít. A pokud již popraskaná rajčata sklízíte, prozradíme vám, jak je zpracovat.
Článek
Jak zakořenit oleandr ve vodě nebo substrátu? Zjistěte, jak si z větvičky vypěstovat nádherný keř
Jak zakořenit oleandr ve vodě nebo substrátu? Zjistěte, jak si z větvičky vypěstovat nádherný keř Dovezli jste si z dovolené větvičku oleandru, ze které byste chtěli vypěstovat krásný keř? Rozhodně to není nijak náročné. Pusťte se do rozmnožování oleandru pomocí stonkových řízků. Prozradíme vám, jak zakořenit oleandr ve vodě i v substrátu.
Článek
Co s posekanou trávou? Ke kompostování je jí škoda
Co s posekanou trávou? Ke kompostování je jí škoda Posekali jste na zahradě trávník a teď řešíte, co s čerstvě posekanou trávou? Máte hned několik možností, jak tento cenný organický materiál využít. Každopádně ke kompostování nebo do kontejneru na rostlinný odpad je posekané trávy opravdu velká škoda.
Článek
Plíseň rajčat dokáže zničit celou úrodu. Zaměřte se už teď na prevenci
Plíseň rajčat dokáže zničit celou úrodu. Zaměřte se už teď na prevenci Rajčata patří k oblíbeným plodinám českých zahrad. Ovšem v průběhu sezony jsou velmi náchylná k plísňovým onemocněním. Aby vám plíseň rajčat nezničila celou úrodu voňavých rajských jablíček, zkuste se už nyní zaměřit na prevenci. Jaká opatření stojí za to dodržovat?
Článek
Kdy sázet jahody na jaře? Kromě ideální doby zvolte i vhodné místo
Kdy sázet jahody na jaře? Kromě ideální doby zvolte i vhodné místo Chtěli byste vysadit jahody na jaře? Pokud je chcete sázet na záhony pod širým nebem, nastala ideální doba. Zkušení zahrádkáři totiž doporučují sázet na jaře jahody v období od poloviny dubna do poloviny května.
Článek
Žloutnutí listů sazenic rajčat patří k častým problémům. Jak mu předejít?
Žloutnutí listů sazenic rajčat patří k častým problémům. Jak mu předejít? Pěstujete na okenním parapetu sazenice rajčat a všimli jste si, že jim začínají žloutnout listy? Ke žloutnutí listů u sazenic rajčat může docházet z řady příčin. Zkuste je co nejdříve odhalit a sazenice rajčat tak zachránit. Žluté listy totiž nejsou pouze estetický problém, rajčatům hrozí riziko uhynutí.
(54) Načíst více