Obsah na této stránce není vhodný pro osoby mladší 18 let

Pro přístup do této sekce musíte být starší 18 let.

Jsem starší 18 let Nejsem starší 18 let

Kdo z partnerů by měl kupovat a platit kondomy? Nejde pouze o mužskou záležitost

Kdo z partnerů by měl kupovat a platit kondomy? Nejde pouze o mužskou záležitost Zdroj: Shutterstock.com

Pokud žena nepoužívá hormonální antikoncepci, pár se může před nechtěným početím chránit třeba kondomy. Kdo by je ale měl v partnerském vztahu kupovat a platit? Pouze muž nebo i žena? Tuto otázku si nedávno na sociální síti Reddit položil jeden z uživatelů. Na jeho hlavu se ale snesla velká vlna kritiky. Jak se na tuto problematiku díváte vy?

Pro některé ženy je samozřejmé, že kondomy platí muži

Na sociální síti Reddit se před pár dny rozhořela obrovská diskuse. Odstartoval ji muž s nickem 922, který se vážně ostatních zeptal na to, kdo má podle nich v partnerském vztahu povinnost nakupovat a platit kondomy. Tento uživatel Redditu kritizuje přístup některých žen, které považují za samozřejmé, že vše obstarají pouze muži.

Zdroj: Shutterstock.com

Financování kondomů: Rovným dílem?

Jelikož jsou kondomy jednou z forem antikoncepce, podle tohoto muže je naopak správné, když se na financování kondomů podílejí oba dva partneři.

„Za posledních několik let jsem nakoupil stovky kondomů. Když se na to podívám zpětně, myslím si, že na financování této formy antikoncepce by se měli podílet ve vztahu oba dva. Určitě je spravedlivé říct své přítelkyni: "Právě teď si s nákupem kondomů na řadě ty." Nic špatného na tom opravdu nevidím,“ tvrdí uživatel Redditu s nickem 922.

Tento muž přitom kritizuje obecně zažitý standard, který vychází z toho, že kupování a placení kondomů je vyloženě mužskou záležitostí. Pokud pár žije v plnohodnotném vztahu a žena nebere hormonální antikoncepci, je podle něj zcela přirozené, že se partneři budou na nakupování a placení kondomů pravidelně střídat.

Nakupování a placení kondomů: Názory na tuto problematiku jsou různé

Názor tohoto muže s nickem 922 ale narazil a okamžitě rozdělil uživatele Redditu do dvou skupin. Jedna skupina, mezi níž najdete nejen muže, ale i ženy, jeho názor schvaluje. Druhá skupina však jeho názor zatracuje a považuje jej za nesmyslný.

„Nevidím jediný důvod, proč bych svému příteli měla financovat kondomy. Už tak je dost drahé být ženou. A to od tampónů a vložek přes oblečení až po kadeřnictví. Mužův nákup kondomů je takovým levným nákladem za vysokou odměnu,“ napsala do diskuze jedna z žen.

Zdroj: Shutterstock.com

Spousta partnerů propaguje zodpovědný přístup

Když pár používá při sexu kondom, společně se tak chrání před nechtěným těhotenstvím a pohlavně přenosnými chorobami. Z toho důvodu spousta lidí nahlíží na použití kondomu jako na společnou a velmi zodpovědnou ochranu. Proto je pro ně přirozené, aby si navzájem rozdělili náklady na nákup této formy antikoncepce.

„Neberu hormonální antikoncepci, při sexu používáme s přítelem pouze kondomy. Proto se pravidelně střídáme na jejich nákupu. Nikdy mě nenapadlo, že by je měl nakupovat pouze on a já bych se z nákupu kondomů, protože jsem žena, jednoduše vyvlékla,“ myslí si jiná uživatelka Redditu.

Další lidé na této sociální síti dodali, že nákup kondomů je úplně běžná věc, cítí se při něm ale často v rozpacích. I když se při nákupu kondomů někdy stydí, na druhou stranu jsou rádi, že se chovají zodpovědně.

Co si myslíte o nakupování a placení kondomů vy? Je to vyloženě mužská záležitost, nebo by se na úhradě této formy antikoncepce měly podílet i ženy?

Autor:
Publikováno: 20. 3. 2019 14:00 Nahlásit obsah