Recept na vánoční likér pro děti. Nechte o svátcích mlsat i nejmenší

Recept na vánoční likér pro děti. Nechte o svátcích mlsat i nejmenší Zdroj: Shutterstock

Připravujete si na vánoční svátky tradičně vaječný koňak? Nechte letos mlsat i nejmenší a udělejte svým dětem vynikající vánoční likér bez alkoholu, po kterém se u vás doma o Vánocích jenom zapráší. Příprava vánočního likéru pro děti je velmi jednoduchá, potřebovat budete pouze 6 základních ingrediencí.

Do vánočního likéru pro děti nepatří alkohol ani syrová vejce

Připravit vánoční likér pro děti je velmi snadnou záležitostí, kterou zvládnete během 15 minut. Jelikož do této dětské vánoční sladké pochoutky nepatří alkohol ani syrová vejce, vaši potomci si o Vánocích jistě pochutnají na likéru, jehož základem bude smetana, salko, čokoláda a mandlová, či rumová tresť. Jak na jeho přípravu?

Ingredience na 1 litr vánočního likéru pro děti

  • 250 mililitrů 33% smetany na šlehání
  • 1 slazené salko
  • 3 tyčinky ledových kaštanů
  • 4 kostičky hořké čokolády
  • 0,2 až 0,5 litru plnotučného mléka s ohledem na požadovanou hustotu likéru
  • 1 lžička mandlového aroma (případně rumového aroma)

Příprava vánočního likéru pro děti krok za krokem

Do hrnce vlijte smetanu na šlehání, kterou mírně zahřejte a ve které posléze rozpusťte ledové kaštany a hořkou čokoládu. Čokoládovou směs vařte dalších 5 minut a poté odstavte.

Až směs vychladne, vmíchejte do ní slazené salko a plnotučné mléko. Množství mléka závisí na tom, jak chcete, aby byl vánoční likér pro děti hustý. V posledním kroku vánoční likér dochuťte mandlovou trestí, kterou můžete případně také nahradit rumovou trestí.

Jak dlouho vydrží nealkoholický vánoční likér pro děti

Hotový vánoční likér pro děti plňte do uzavíratelných lahví a skladujte v lednici. Vzhledem k tomu, že vánoční likér pro děti je nealkoholický, a neobsahuje tedy rum, který by jej zakonzervoval, v lednici vám vydrží maximálně týden.

Zdroj: Facebook.com | Vánoční cukroví a dezerty - recepty, rady, nápady a inspirace 

Autor:
Publikováno: 22. 12. 2021 13:21 Nahlásit obsah