Zemřel herec a rapper Nashawn Breedlove známý z Eminemova filmu 8 Mile. Bylo mu 46 let

Zemřel herec a rapper Nashawn Breedlove známý z Eminemova filmu 8 Mile. Bylo mu 46 let Zdroj: Shutterstock

V pouhých 46 letech nečekaně zemřel americký herec a rapper Nashawn Breedlove. Proslavil se zejména účinkováním ve slavném filmu 8 Mile, kde vyhrál v rapovém souboji nad Eminemem. O odchodu tohoto mladého rappera informovala jeho matka na Facebooku.

“Vážená rodino a přátelé, s těžkým srdcem sdílím zprávu o úmrtí svého milovaného syna Nashawna Breedlova. Nashawn byl rapper, zpěvák, skladatel a herec. Nikdo mu nemohl upřít talent. Nashawnův odchod z tohoto světa zanechal v mém životě nesmírnou prázdnotu a bolest, které nemůžu plně vyjádřit slovy. Nebyl to jenom můj syn. Byl to pozoruhodný muž, jehož charakter a síla inspirovaly všechny, kteří se s ním potkali,” oznámila raperova matka Patricia Breedlove v úterý 26. září 2023 na sociálních sítích.

Blízký člen rodiny prozradil portálu TMZ, že Nashawn Breedlove zemřel v neděli 24. září 2023 ve spánku. Příčina jeho smrti je však stále neznámá.

Rapper Nashawn Breedlove se proslavil zvláště rolí Lotta, který byl jedním z rapových protivníků Eminema (B-Rabbita) v kultovním filmu 8 Mile. Nashawn Breedlove vystupoval jako rapper pod uměleckým jménem OX. Autorsky je podepsán například na soundtracku k The Wash (2001) se Snoop Doggem.

Rodina, přátelé a fanoušci jsou smrtí Nashawna Breedlova velmi zaskočeni. Jak dokazují kondolence na sociálních sítích, stále nedokážou uvěřit tomu, že tento umělec odešel navždy.

“RIP jednomu z mála rapperů, kteří porazili Eminema… Lotto z 8 Mile, komu přátelé tak láskyplně říkali OX. Budeš mi chybět,vzkázal Nashawnovi Breedlovovi do nebe jeho přítel, rapper Mickey Factz.

Zdroj: Edition.cnn.com, People.com, Usatoday.com

Autor:
Publikováno: 27. 9. 2023 15:04 Nahlásit obsah