Mandle namočené přes noc: Proč je pravidelně nanášet na vlasy a pokožku?

Mandle namočené přes noc: Proč je pravidelně nanášet na vlasy a pokožku? Zdroj: Shutterstock.com

Mandle jsou jedinečnou potravinou, která podporuje nejen vaše zdraví, ale zaručí vám také, že budete krásná i zvenčí. Namočte je přes noc ve vodě, poté je rozdrťte a naneste na svou pokožku či vlasy. Není totiž tajemstvím, že se mandle používají v kosmetickém průmyslu. Zázračný přípravek z namočených mandlí si však můžete připravit i vy!

Namočené mandle: To nejlepší pro vaše vlasy a pokožku

Proč každé ráno snídat několik kousků přes noc namočených a následně oloupaných mandlí, jsme už psali minule. Tato potravina, která je nadupaným koktejlem vitaminů, minerálů, vlákniny, bílkovin či omega mastných kyselin, ovšem na vaše tělo blahodárně nepůsobí pouze vnitřně. Využít jejích doslova zázračných účinků můžete i jinak, a to zevně. Za tento způsob péče se vám odmění hlavně vaše vlasy a pokožka, která budou krásnější i zdravější.

Zdroj: Shutterstock.com

Blahodárně působící vlasová maska z namočených mandlí

Když každé ráno sníte pár kousků namočených mandlí, které si následně ještě oloupete, vyživíte a zpevníte své vlasy zevnitř. Tímto způsobem opravíte i velmi poškozené vlasy, snížíte jejich nadměrné vypadávání a pomůžete také růstu vlasů nových.

Zdroj: Shutterstock.com Speciální péči můžete své hřívě dát i díky vlasové masce, která vaše vlasy vyživí, regeneruje a zacelí zase zvenčí. Vaše vlasy vám budou rovněž méně padat, budou lesklejší, zdravější a také vám rychleji porostou. Jak na to?

  • Několik kousků mandlí namočte přes noc ve vodě. Ráno mandle rozdrťte na co nejjemnější konzistenci a smíchejte je s olivovým olejem. Tuto masku důkladně vmasírujte do svých vlasů i do pokožky hlavy a nechte ji působit alespoň jednu hodinu. Poté vlasy opláchněte teplou vodou a umyjte si je šamponem. Jak často byste měla masku z namočených mandlí a olivového oleje používat? Ideálně před každým mytím vlasů.

Namočené mandle: Zázrak pro vaši pokožku

Pravidelná konzumace namočených mandlí působí doslova zázračně na vaši pokožku. Namočené mandle udělají velké divy i tehdy, když je na kůži svého těla nanesete přímo.

  • Mandle, které jste namočila přes noc, co nejjemněji rozdrťte. Poté je rovnoměrně naneste na pokožku svého obličeje. Nechte působit deset minut, pak opláchněte. Svou pleť tímto způsobem hydratujete. Tato maska vám navíc pomůže sjednotit tón vaší pleti a také ji dokáže viditelně rozzářit.
  • Maskou z rozdrcených namočených mandlí můžete zpomalit také stárnutí pleti. Tato semena totiž obsahují vitamin E a spoustu antioxidantů, které snižují počet škodlivých volných radikálů v těle. Díky tomu brzdí stárnutí a omezují vznik vrásek.

Zdroj: Shutterstock.com

  • Máte-li suchou pleť, můžete ji hydratovat a vyživit maskou z namočených a rozdrcených mandlí a zakysané smetany. Výsledkem bude hladká, pružná a hebká kůže.
  • Rozdrcené namočené mandle fungují v kombinaci s medem a bílým jogurtem také jako skvělý peeling obličeje. Tato kombinace přírodních produktů navíc vyniká svými uklidňujícími vlastnostmi.
Autor:
Publikováno: 23. 2. 2019 13:00 Nahlásit obsah