Trik na oddálení menstruace: Opravdu funguje pití vody s citronem?

Trik na oddálení menstruace: Opravdu funguje pití vody s citronem? Zdroj: Shutterstock

Citron a menstruace. Jak to vůbec jde dohromady? Jestli se každý měsíc trápíte silnou menstruací, anebo chcete krvácení kvůli dovolené na několik dnů odsunout, pijte pravidelně vodu s citronovou šťávou. Jen sama na sobě poznáte, zda tento léty osvědčený fígl našich babiček opravdu funguje, nebo ne.

Pití šťávy z jednoho vymačkaného citronu

Jde o jednu z nejznámějších a generacemi prověřených babských rad. K oddálení menstruace bez předpisu prý stačí týden před začátkem menstruace třikrát za den vypít vodu se šťávou z jednoho vymačkaného citronu. Co za tím vězí? Hlavně obsah vitamínu C a kyseliny askorbové, které mají na náš menstruační cyklus doslova zázračný vliv.

Tyto látky zmírňují menstruační bolesti, díky čemuž jsou pak naše dny mnohem snesitelnější. Uleví nám také od silného krvácení, zkracují průběh menstruace a mnohdy jsou ji schopny rovněž o pár dnů oddálit.

Tip: Nemusíte pít jenom vodu s citronem. Zvyšte si dávku vitamínu C a konzumujte také další citrusové ovoce jako grepy a pomeranče. Vitamín C můžete přijímat i jako doplněk stravy.

Zdroj: Shutterstock

Oddálení menstruace před dovolenou

I když se o pravidelném pití citronu s vodou nejčastěji mluví v tom smyslu, že dokáže oddálit menstruaci, je to velmi individuální záležitost. Asi jste se už někdy setkaly s tím, že vaší kamarádce nebo známé jako naschvál vycházela menstruace na dovolenou nebo na nějakou důležitou událost, a proto pár dnů předem pila vodu s citronem. Ovšem jaký byl výsledek? Rozhodně ne stoprocentní, to vám řeknou i další ženy, které tuto babskou radu zkoušely. Zkrátka u některých z nás citron s vodou na oddálení menstruace funguje, u některých bohužel nikoliv.

Pozitivní účinky: Slabší krvácení i menstruační bolesti

Na oddálení menstruace existují hormonální tabletky, které ovšem dokážou náš cyklus pořádně rozbourat. Pití citronové šťávy je přírodním a nehormonálním řešením. Tak proč ho nezkusit? Když vám citron menstruaci neoddálí, i tak budete sama na sobě pozorovat jeho pozitivní účinky: A to slabší krvácení i menstruační bolesti. A to za to rozhodně stojí!

Zdroj: Shutterstock

Babské rady, pomocí kterých ovlivníte menstruační cyklus

Na náš menstruační cyklus mají vliv i další přírodní látky. Věděla jste, že:

  • Menstruaci oddaluje také pití silného kopřivového čaje? Kopřiva je zázračná i tím, že dokáže zmírnit bolestivé a silné krvácení.
  • Když budete jíst týden před začátkem menstruace několik polévkových lžic medu denně, začnete krvácet o několik dnů dřív. Tytéž účinky má také odvar z petrželové natě.
  • Pokud máte nepravidelný menstruační cyklus, k jeho úpravě vám pomůže pravidelné pití kontryhelového čaje.
Autor:
Publikováno: 26. 9. 2022 12:37 Nahlásit obsah