NN NIGHT RUN míří do Hradce Králové Salónu republiky

NN NIGHT RUN míří do Hradce Králové Salónu republiky Zdroj: night-run.cz

Očekává se 1500 běžců na třetí díl populárního seriálu NN NIGHT RUN Hradec Králové. Ten se odehraje v Hradci Králové na atraktivní trase se startem na Velkém náměstí.

Než se rozběhnou velké závody pro dospělé, je připravena trať pro nejmenší dětské kategorie závodu POMOZTE DĚTEM KIDS CUP. Zde si všichni děti doběhnou pro krásnou novou medvídkovou medaili.

Po startu na Velkém náměstí se běžci na pět kilometrů v rámci BĚHU proti rakovině prsu vydají rovnou k řece, pak poběží kousek podél Labe, přeběhnou most, po kterém vede i Gočárův silniční okruh kolem města, a poběží zpět do centra. Bude následovat další přeběh vody po Tyršově mostě a pak příjemnou cestou po nábřeží opět až ke Gočárovu okruhu, tentokrát na jižním okraji města. Pak už bude člověk zase v centru města, vyběhne Gočárovy schody a může finišovat do cíle.

Zdroj: nightrun.cz Stejnou trasu poběží i závodníci na deset kilometrů NN NIGHT RUN, akorát most na severním kraji města podběhnou a poběží po rovné cyklostezce na Plácky. Tam běžci přeběhnou most a budou pokračovat směrem na Věkoše. Jakmile podběhnou most pod městským okruhem na cestě zpět, napojí se zpět na pětikilometrový okruh. Jelikož běžci na deset kilometrů startují jen o deset minut později než závodníci na poloviční distanci, dá se očekávat, že v druhé polovině budou mít na trati trochu více rušno. Někomu to může vadit, ale většinu běžců předbíhání ostatních jen motivuje k vyššímu tempu.

Díky osmému ročníku se již může hradecký NN NIGHT RUN klidně nazývat tradiční a zároveň největší běžeckou akcí v Hradci Králové. Letos se uskuteční pod záštitami Hradec Králové, Královéhradeckého kraje a europoslance Tomáše Zdechovského. Je zařazena v prestižním kalendáři REGINA.

Zdroj: night-run.cz Ve startovní listině lze najít i početnou skupinu přihlášenou na NUTREND FAMILY RUN, což je nesoutěžní běh. Není ale třeba bát se, že by na někoho nezbyla krásná medaile v designu šelmy, motýla nebo lišky. „Medailí je dost, jsme připraveni,“ usmívá se šéf pořadatelského týmu Tomáš Pavel a dodává: „Vyprodáno nebude a všichni jsou vítáni. Hlavně rodiny, je připraven obrovský doprovodný program po celé odpoledne!“

Autor:
Publikováno: 21. 4. 2022 10:23 Nahlásit obsah