Budíte se každou noc ve stejnou hodinu? Vaše tělo vás prosí o pomoc

Budíte se každou noc ve stejnou hodinu? Vaše tělo vás prosí o pomoc Zdroj: Shutterstock

Vědci zjistili, že když se člověk budí každou noc ve stejnou hodinu, může to mít vážný důvod. Tělo tímto způsobem upozorňuje na zdravotní problém, který je třeba ihned řešit a nic nepodceňovat. Má to na svědomí nerovnováha proudění energie v těle, která tak signalizuje nemoc.

Tradiční čínská medicína zastává názor, že po celém lidském těle proudí energie. Pokud je však z nějakého důvodu toto proudění narušeno, je to známkou vážného problému. Obvykle je to spojováno s určitým tělesným orgánem. Záleží na tom, ve kterou hodinu se pravidelně budíte.

21:00 - 23:00

Pokud chodíte spát brzy a budíte se už mezi 21:00-23:00, můžete mít problém se štítnou žlázou nebo celkově s endokrinním systémem. Žlázy se totiž právě v tuto dobu dostávají do rovnováhy a cévy jsou aktivnější. Také může jít o problém nadledvinek, imunitního systému a metabolismu. Jestli jste šli spát právě v tuto dobu, a ne a ne usnout, může to být zapříčiněno velkým stresem, přílišnými starostmi a celkovým duševním vyčerpáním.

23:00 - 1:00

Tento čas vašeho pravidelného buzení může mít na svědomí žlučník. Pokud jste během dne snědli mnoho mastných a nezdravých jídel, tuky se právě v tomto čase přihlásí. Příště raději více zeleniny, ořechů, olivového oleje a semínek. Tak bude váš přísun tuku zdravější a nebude vás v noci nic budit.

Zdroj: Shutterstock.com

1:00 - 3:00

V tuto dobu se vaše tělo snaží pročistit a odstranit všechny toxické látky z těla. Jste právě v této době vzhůru? To vás vzbudily vaše játra, které volají o pomoc. Jsou totiž oslabené nahromaděním odpadních látek. Dopřejte jim pročištění pitím většího množství čisté vody, omezte kofein a hlavně alkohol.

3:00 - 5:00

Vaše probuzení nad ránem mohou mít na svědomí plíce. Pokud vás ještě k tomu trápí kašel, kýcháte, špatně se vám dýchá nebo máte ucpaný nos, nemusí to být pouze rýma a nachlazení. Může jít o vážnější problém.

5:00 - 7:00

Nerovnováha v tlustém střevě má za následek probuzení právě v tomto čase. Tělo trpí zácpou a přibíráním na váze. Chcete-li, aby vaše tlusté střevo pracovalo správně, pijte hodně vody, stravujte se zdravě a „na velkou“ se snažte chodit vždy hned ráno.

Autor:
Publikováno: 28. 12. 2023 16:49 Nahlásit obsah