Trendy džíny roku 2022: Pytlové, kapsáče, s rozparky i se zvony

Trendy džíny roku 2022: Pytlové, kapsáče, s rozparky i se zvony Zdroj: Shutterstock

Džíny představují celoroční základ dámského šatníku. Střih, barva a celkový design těchto kalhot však pravidelně podléhá módním trendům. Máte v zásobě několik oblíbených klasických riflí, které nosíte rok co rok? I tak zkuste vystoupit ze své komfortní zóny a pořiďte si několik trendy kousků. Které džíny tedy vévodí roku 2022?

Baggy neboli pytlové džíny

Baggy džíny představují návrat do 90. let minulého století. Jsou pohodlné, volné, dlouhé, mají vysoký pas, ovšem ne každá žena se v nich cítí dobře. Pokud se ale ráda oblékáte ležérně, jsou pytlové džíny tím pravým kouskem pro vás.

Džíny s rozparkem

Velký návrat v roce 2022 slaví také džíny s rozparkem na spodní části nohavic. Tento rozparek se nemusí nalézat pouze na boku, odvážnější kousky mají rozparek přímo ve předu nohavic. Trendy rozparky jsou přitom jak volné, tak doplněné o zip.

Seprané džíny s dírami neboli destructed jeans

Mezi trendy džíny roku 2022 se řadí také tzv. destructed jeans. Jde o seprané džíny s dírami, které si můžete nejen zakoupit, ale rovnou vyrobit sami ze starých riflí. Tyto módní džíny ovšem nejsou pro každého a často jsou v rozporu s všeobecným dress codem.

Cargo džíny

I tento žhavý trend v oblasti džínové módy nás zavane zpátky do 90. let 20. století. Dámské cargo džíny se v současnosti opět těší velké oblibě. Pokud jsou doplněny o oversize kapsy nebo kontrastní prošívání, tím lépe.

Zvonové rifle s vysokým pasem

Dalším retro střihem, který se objevil v džínových trendech roku 2022, jsou zvonové džíny s vysokým pasem. Tyto rifle lichotí ženám všech postav a podtrhují krásu ženských křivek. Nosit je přitom můžete v jakémkoliv věku.

Zdroj: Whowhatwear.co.uk, Popsugar.co.uk, Landsend.com
Autor:
Publikováno: 18. 3. 2022 09:30 Nahlásit obsah