Zbavte se otravných černých teček, a to jednou provždy!

Zbavte se otravných černých teček, a to jednou provždy! Zdroj: Shutterstock

Stojíte každý den před zrcadlem a mačkáte si nos v domnění, že vám to pomůže? Omyl, černých teček se můžete nadobro zbavit úplně jiným způsobem. A to snadno, rychle a díky přísadám, které máte vždy doma po ruce. I když jste si řadu let myslela, že černé tečky jsou nezničitelné, opak je pravdou. Tak směle do boje!

Černé tečky: Vada na kráse, jíž se můžete zbavit

Která z nás by netoužila po krásné tváři bez jediné chybičky? Ať už se snažíte svůj vzhled vylepšit sebevíc a pečujete o sebe tak, jak si myslíme, že je to správné, váš obličej mohou potrápit i nevzhledné černé tečky. Ty se nejčastěji objevují na nose, kolem něj ale také na bradě.

Jak černé tečky vznikají? V kostce řečeno, k jejich vzniku dochází ucpáním pórů nečistotami, přebytečným mazem a odumřelými kožními buňkami. Za vznik černých teček přitom mohou hormonální změny, nezdravý životní styl plný smažených jídel, cigaret či alkoholu i nevhodná péče o pleť, kdy používáte naprosto nevhodnou kosmetiku.

Zdroj: Shutterstock

Černé slupovací masky jsou jenom druhotným řešením

Populární černé slupovací masky a náplasti, které vás  zbaví černých teček a ucpaných pórů, jsou jenom druhotným řešením problému. Abyste měla zdravou pleť bez jediné chybičky, musíte se o ni každý den poctivě starat. Vyzkoušejte proto následující triky, které vás natrvalo zbaví nevzhledných černých teček!

Do boje proti černým tečkám 1: Přírodní "houba" z citronu, medu a cukru

Citron rozkrojte na polovinu. Jednu polovinu dejte do ledničky a druhou po celé ploše řezu pokapejte rovnoměrně medem a posypte dvěma špetkami třtinového cukru. Touto přírodní "houbou" si následně masírujte všechny problémové partie s černými tečkami. Opakujte jednou týdně.

Do boje proti černým tečkám 2: Mastička z kokosového oleje a éterických olejů

S černými tečkami zatočí také mast ze 100 gramů kokosového oleje, který smícháte do hladka s několika kapkami éterických olejů (citron - 4 kapky, levandule 3 kapky a čajovník 3 kapky). Tento krém nanášejte každé ráno a večer na černé tečky prostřednictvím vatových tyčinek k čištění uší.

Tip: Kokosový olej můžete k léčbě černých teček použít i jinak. Z rozehřátého kokosového oleje a stejného množství mleté kávy si vyrobte speciální peeling, kterým jednou týdně po dobu pěti minut masírujte svůj obličej. Takto ošetřenou pleť poté opláchněte studenou vodou.

Zdroj: Shutterstock

Do boje proti černým tečkám 3: Peeling z ovesných vloček, bílého jogurtu, medu a olivového oleje

Ovesné vločky, bílý jogurt, med i olivový olej blahodárně ovlivňují stav pleti. Zvlášť látky, které jsou obsažené v ovesných vločkách, stahují rozšířené póry, čistí je a také vyrovnávají tón pleti. Z těchto ingrediencí si můžete vyrobit skvělý peeling, který vás - při použití jednou či dvakrát týdně - nadobro zbaví černých teček!

Jak na to? Do vyšší nádoby dejte 100 gramů ovesných vloček, 2 lžičky bílého jogurtu, 2 lžičky tmavého medu a 2 lžičky olivového oleje. Vše rozmixujte do středně-hladka ponorným mixérem. Vzniklou směs si naneste na celou tvář, kterou následně 3 až 5 minut masírujte krouživými pohyby. Poté směs smyjte teplou vodou.

Tip: Máte citlivou pleť a tento přírodní peeling by vás mohl podráždit? Pak si tuto ovesnou směs naneste na tvář pouze jako masku a nechte ji působit 5 minut. Poté si tvář opláchněte teplou vodou.

Autor:
Publikováno: 22. 6. 2021 15:29 Nahlásit obsah